Renginiai

Lietuvos narystės ES 15 metinių proga Prezidentė kviečia į ypatingą šventę

Minint 15-ąsias Lietuvos narystės Europos Sąjungoje metines, trečiadienį, gegužės 1 d., 12 val., S. Daukanto aikštėje prie Prezidento rūmų rengiamas oficialus šios svarbios datos paminėjimas ir šventė visuomenei.

Renginyje dalyvaus Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Vyriausybės ir Seimo nariai, užsienio valstybių ambasadoriai ir gynybos atašė, jaunimo ir moksleivių organizacijos, miesto gyventojai ir svečiai.

Minėjimas prasidės iškilminga Lietuvos ir ES vėliavų pakėlimo ceremonija. Joje visus Lietuvos žmones pasveikins šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

 

Pasibaigus oficialiai ceremonijai, aikštėje prie Prezidentūros bus surengtas šventinis koncertas, kurį pradės Lietuvos atstovas šių metų Eurovizijoje Jurijus Veklenko. Čia įvyks ir oficialios jo palydėtuvės į gegužės 14 d. Izraelyje prasidėsiantį dainų konkursą. Po to vilniečiams ir sostinės svečiams koncertuos grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. Renginį tiesiogiai transliuos LRT televizija.

Koncertu S. Daukanto aikštėje šventiniai Lietuvos 15-ųjų narystės ES metinių renginiai nesibaigs. Sostinės Lukiškių aikštėje šalies gyventojų lauks kinas po atviru dangumi, netradicinės lauko pramogos, užsiėmimai vaikams ir kitos įdomios veiklos.

Visateise Europos Sąjungos nare Lietuva tapo 2004 metais. ES, kuriai šiuo metu priklauso 28 valstybės, buvo sukurta 1992 m. pasirašius Mastrichto sutartį. 2004 m. drauge su mūsų šalimi į Bendriją buvo priimtos Estija, Latvija, Kipras, Čekija, Lenkija, Malta, Slovakija, Slovėnija ir Vengrija.

 

Lietuva jau ne vienerius metus pirmauja pagal pasitikinčių Europos Sąjunga piliečių skaičių. Beveik du trečdaliai apklaustųjų teigia pasitikintys ES. Lietuviai taip pat yra vieni labiausiai proeuropietiškų žemyno gyventojų. Net 71 proc. apklaustųjų į ES ateitį žiūri optimistiškai.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button