Kovo 11-oji – modernios nepriklausomos Lietuvos valstybės simbolis. Tad Lietuvos nacionalinis muziejus, pasitelkdamas visuomenei aktualias ir patrauklias istorijos pasakojimo formas, kiekvieno laisvę kviečia švęsti siūlydamas įvairiausius renginius: nuo proginių ekskursijų Gedimino pilies bokšte iki interaktyvių edukacijų Signatarų namuose. Šią dieną muziejaus padalinius bus galima aplankyti sumažintomis šventinėmis bilietų kainomis.

Laisvės mėnuo Signatarų namuose

Šiemet pirmą kartą Signatarų namų surengtas Laisvės mėnuo sulaukė didžiulio lankytojų antplūdžio, juo labiau kad istorinis balkonas vasario 17 d. buvo atvertas Nacionalinės emancipacijos dienos organizatorėms, o nuo vasario 18 d. tapo atviras visiems.

Nors Kovo 11-ąją Laisvės mėnuo oficialiai baigiasi, tačiau Signatarų namai tikrai neužveria durų ir kviečia švęsti ekspresijos laisvę. Iki šių metų pabaigos čia galima apžiūrėti dr. Laimos Kreivytės kuruotą interaktyvią parodą „Laisvės siekis kaip žaidimas-įvykis“, pasakojančią apie Vytautą Landsbergį kaip fluksistą, politinėje arenoje mąsčiusį itin kūrybiškai ir kitus, susidūrus su opiais klausimais, raginusį remtis kūryba.

Kovo 11-osios proga Signatarų namai siūlo ekskursiją, skirtą Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios jungties potekstei atskleisti, išryškinant svarbiausius Lietuvos visuomenės ir meno pasaulio laisvės siekių bruožus: drąsą, bendruomeniškumą, atvirumą, vaizduotės bei žodžio galią. Taip pat kviečia į interaktyvią edukaciją 7–10 metų vaikams „Žaidžiame fotosesiją: kaip pozavo signatarai ir signatarės?“. Kol vaikai dalyvaus fotosesijoje, tėvai galės apsilankyti menininkės Miglės Anušauskaitės komiksų parodoje „Signatarės pirmame plane“ ir susipažinti su iškiliomis XX a. moterimis, galėjusiomis tapti signatarėmis.

Plati renginių ir edukacijų paletė

Kovo 11-ąją renginių bus gausu ir kituose Lietuvos nacionalinio muziejaus padaliniuose. Gedimino pilies bokšte vyks proginė ekskursija parodoje „Gedimino laiškai: tada ir dabar“. Kelionė prasidės nuo itin svarbaus ir aktualaus dokumento – Gedimino laiško nuorašo, kuriam jau 700 metų. Lankytojas sužinos daug įdomybių: pavyzdžiui, kodėl, kam ir kaip buvo rašomi laiškai anuomet ir kuo reikšmingas šio laiško nuorašas lietuviams.

Proginė ekskursija  mažiems ir dideliems „Nuo titnago link laisvės!“ rengiama Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje. Jos metu bus galima sužinoti ir patiems atrasti, kaip mūsų protėviai nuo senų laikų gynė ir saugojo savo kraštą, kaip amžiams bėgant kito ginkluotė bei strategija.

Senasis ir Naujasis arsenalai taip pat turės ką pasiūlyti: ekskursijoje „Lietuva iki Mindaugo“ Senajame arsenale archeologas kvies į 12 tūkstančių metų trunkančią kelionę po Lietuvos priešistorę, o Naujajame arsenale gidas vedžios po ką tik atidarytą parodą „1923-iųjų metų Klaipėda ir Lietuva: istorija, politika, diplomatija“. Šiemet minime Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį – tai buvo vienas reikšmingiausių įvykių XX a. Lietuvos istorijoje, turėjęs didelę įtaką ekonominei, kultūrinei ir politinei šalies raidai.

Lietuvos nacionalinis muziejus, bendradarbiaudamas su Nacionaliniu socialinės integracijos institutu, jungiasi prie iniciatyvos siekiant paskatinti visos Lietuvos senjorus aktyviau dalyvauti kultūrinėje veikloje ir kviečia minėti Kovo 11-ąją nemokamai aplankant LNM padalinius. Nacionalinis socialinės integracijos institutas sudarė uziejų, kuriuose senjorai kovo 11 d. galėtų apsilankyti nemokamai, žemėlapį. 

Visose parodose ir edukacijose Lietuvos nacionalinis muziejus siūlo apsilankyti sumažintomis šventinėmis kainomis.

Primename, kad eitynės Kovo 11-ąją 16:00 val. nuo Katedros aikštės.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist