Rugsėjo mėnuo miškuose – ypatingas metas ne tik grybų ar uogų gausa, bet ir elnių baubimo garsais. Taurieji elniai paprastai gyvena mažomis kaimenėmis, pasiskirstę pagal lytį, tačiau rudeniop šių žinduolių elgsena kardinaliai pakinta.

Tik kartą metuose, atėjus rujos laikui, stipriausieji pažymi savo teritoriją ragais išlaužydami medelius, šakas, palieka stiprų kvapą ir vilioja pateles garsiu baubimu. Šiuo laikotarpiu patinai neėda ir gali prarasti iki 25 proc. kūno masės, tad geriausiai įmitęs ir didžiausia ragų karūna pasipuošęs patinas atkreipia daugiausia patelių dėmesio.

Šių neįtikėtinų gamtos garsų rugsėjo vakarais pasiklausyti kviečia VĮ Valstybinių miškų urėdija. Šiemet įmonės regioniniai padaliniai minėdami vieną svarbiausių profesinių švenčių – Miškininko dieną – kviečia į daugybę ypatingų renginių (juos visus rasti galite čia), kurių keliuose bus reta galimybė išgirsti ir minėtą elnių baubimą.

„Tai išties įspūdingas reginys, todėl norime, kad visuomenė kuo daugiau sužinotų apie miškuose vykstantį gyvenimą. Mūsų miškininkai kasmet kviečia lankytojus atvažiuoti ir išgirsti elnių baubimą, kadangi tai padaryti galima tik kartą metuose. Be to, miškininkai geriausiai žino, kaip saugiai pasiekti vietas, kur elnių baubimą išgirsti galima geriausiai ir gal net pamatyti pačius elnius, pasidalija savo žiniomis apie gyvūnus ir miškus. Todėl raginame visus nepraleisti šio neeilinio įvykio, dalyvauti ir kituose miškininkų dienos renginiuose“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

Baubimo intensyvumas paros metu gali skirtis nuo daugelio faktorių: meteorologinių sąlygų, mėnulio fazės, paros laiko, rujos vietos, elnių populiacijos dydžio ir sudėties. Tačiau vakarėjant arba auštant baubimas intensyviausias.

Miško karalių pasiklausyti bus galima Dubravos (rugsėjo 17 d.), Joniškio (rugsėjo 21 d.), Prienų (rugsėjo 18 d.) regioniniuose padaliniuose.

Registracija į renginius dėl visų renginio dalyvių saugumo – būtina. Platesnę informaciją rasite čia.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist