MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Renginiai

Lietuvos kariuomenės atkūrimo 100-mečio pagrindinis renginys vyks Vilniuje

Lietuvos kariuomenės 100-ųjų atkūrimo metinių proga vyks šventiniai renginiai Vilniuje ir Kaune.

Pagrindinis renginys – karių rikiuotė ir karinės technikos paradas – vyks Vilniuje, Konstitucijos prospekte. Lapkričio 24 d. 12.00 val. prasidėsiantis paradas bus didžiausias karinis renginys mieste per mūsų nepriklausomos valstybės istoriją. Net 500 metrų ilgio rikiuotėje bus apie 1800 Lietuvos ir 25 NATO sąjungininkų ir parterių, apie 80 modernios karinės technikos vienetų. Dalyvaus aukšti Lietuvos ir užsienio šalių pareigūnai, kariuomenių atstovai, kariai.

Lapkričio 23 d. Kaune, įvairiose miesto vietose, taip pat vyks šiai progai skirti renginiai.

Renginiai prasidės 12.00 val. Vyčio kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, taip pat bus dedamos gėlės prie Nežinomo kareivio kapo ir Laisvės paminklo.

Iš Karo muziejaus sodelio kariai Kauno miesto gatvėmis žygiuos prie Istorinės Prezidentūros, kur 12.30 val. bus pagerbti Lietuvos Respublikos prezidentai. 13.00 val. Kauno šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje bus aukojamos šv. Mišios už Lietuvos kariuomenę.

Pagrindinis Lietuvos kariuomenės 100-ųjų atkūrimo metinių minėjimo renginys Kaune prasidės 14.15 val. prie Laisvės kario paminklo šalia Kauno pilies. Šioje istorinėje Kauno miesto vietoje prisieks šiuo metu nuolatinę pradinę privalomąją karo tarnybą Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje atliekantys kariai, po ceremonijos susirinkusiuosius skrydžiu pasveikins šiuo metu NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekančio Belgijos kontingento naikintuvai F-16, Karinių oro pajėgų orlaiviai C-27J „Spartan“, L-410, Mi-8, AS365N3+Dauphin ir Divizijos Generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos instruktoriai, atlikdami šuolius su parašiutais.

Karius ir renginio svečius 100-ųjų Lietuvos kariuomenės atkūrimo metinių proga pasveikins Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Dainius Guzas, kiti svečiai.

Po minėjimo vyks koncertas, kariuomenės ginkluotės ir technikos ekspozicija. Vytauto Didžiojo karo muziejus šventės proga dovanoja galimybę apsilankyti muziejuje nemokamai.

Įsakymas dėl Lietuvos kariuomenės atkūrimo buvo pasirašytas 1918 m. lapkričio 23 d., ir ši data yra minima kaip Lietuvos kariuomenės diena. Jos metu kasmet yra organizuojami iškilmingi renginiai ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose.

Daiva Krunglevičienė (ELTA)

1
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
DOMAS Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
DOMAS
Skaitytojas
DOMAS

Tai kada tas paradas? 12-14 ar 15 val? Vienur taip kitur kitaip rašo. Per vasario 16 šventę irgi ,berots, Vilniuslaikai supainioti buvo. Gal neklaidinkit žmonių. Ar jūs tikri kad 12val? O rikiuotė tada kelintą?

Panašūs pranešimai

Gedimino prospekte sužibo 70 laužų

Evaldas Činga

Vasario 16-sios minėjimas prie Signatarų namų

ELTA

Sostinėje – tūkstantinė jaunimo eisena „Lietuvos valstybės keliu“

Evaldas Činga

Vasario 16-ąją Katedros aikštėje bus išdalintos dvi tonos saldainių

Donatas Andrijauskas

Televizijos bokšte iškelta didžiausia Lietuvos Trispalvė

Evaldas Činga

Rengiamas šventinis vasario 16-tosios žygis po piliakalnius

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika