Renginiai

Lietuvoje lankysis legendinės JAV krepšinio virtuozų komandos “Harlem Globetrotters” nariai

Rugsėjo 20-24 dienomis Lietuvoje lankysis krepšinio cirku vadinamo „Harlem Globetrotters“ kolektyvo nariai “Buckets” Blake ir “Ace” Jackson (biografijos pridedamos). Beveik šimtą metų gyvuojanti „Harlem Globetrotters“ kompanija, dar žinoma kaip Geros valios ambasadoriai, apkeliavo daugiau nei 120-yje šalių, o jų rungtynes matė bent 125 milijonai žmonių. Vizito Lietuvoje metu JAV sportininkai demonstruos savo krepšinio įgūdžių meistriškumą, persipinantį su humoro ir pramoginiais elementais. Be to, susitikimų su Lietuvos jaunaisiais sporto entuziastais metu, „Harlem Globtrotter‘iai“ dalinsis patarimais apie patyčių prevenciją bei asmenybės ir charakterio ugdymo svarbą.

Turo Lietuvoje pradžioje, rugsėjo 20 d., planuojamas “Buckets” Blake ir “Ace” Jackson pasirodymas Vilniaus Lietuvos ryto arenoje, LKL Lygos „Lietuvos ryto“ ir „Pieno žvaigždžių“ rungtynių metu. Rugsėjo 20-24 dienomis JAV krepšinio legendos lankysis Zarasuose, Visagine, Ignalinoje, Šalčininkuose, Kaune ir Vilniuje, kur susitiks su jaunaisiais krepšinio aistruoliais ir pristatys pagrindines savo socialines programas „Patyčių prevencijos Abėcėlė“ ir „CHEER – vidinės stiprybės jėga“. (visi renginiai vaikams nemokami; programų aprašymai pridedami žemiau).

„Harlem Globetrotters“ – išskirtinai amerikietiškas kultūrinis fenomenas užburiantis žiūrovus savo nepaprastais krepšinio triukais su komedijos elementais. Laikinasis JAV ambasados Lietuvoje reikalų patikėtinis Howard Solomon sako, kad „mūsų bendruomenės stipresnės kai jos veikia išvien. Ši vizija sieja JAV ambasadą Lietuvoje ir „Harlem Globettroters“. Dirbdami išvien ir rodydami vieni kitiems pagarbą, mes galime pasiekti neįtikėtinų rezultatų, taip kaip Buckets su Ace!”

 

„Harlem Globetrotters“ turą Lietuvoje organizuoja JAV ambasada su JAV Valstybės Departamento Sporto diplomatijos skyriumi ir emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“. JAV krepšinio virtuozų turas Lietuvoje dalyvauja Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotoje nacionalinėje socialinio saugumo kampanijoje „Už saugią Lietuvą“. Renginių Lietuvoje partneriai: Sostinės krepšinio mokykla, BC „Lietuvos rytas”, Vilniaus krepšinio mokykla, Zarasų kultūros centras, Zarasų „Ąžuolo“gimnazija, Visagino savivaldybė, Visagino kultūros centras,  Visagino Rekreacijos paslaugų centras, Ignalinos sporto ir pramogų centras, Ignalinos krepšinio asociacija, Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija, VšĮ Jaunimo bendradarbiavimo centras „EUROPROJECT“, Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazija.

Renginiai ir pasirodymai, kurių metu galimi susitikimai su žiniasklaidos atstovais (interviu, foto ar filmavimo galimybės):

Rugsėjo 20 d., 19:00 – pasirodymas Vilniaus Lietuvos ryto arenoje, LKL Lygos „Lietuvos ryto“ ir „Pieno žvaigždžių“ rungtynių metu (Vilnius)

 

Rugsėjo 21 d., 10:30 – „Patyčių prevencijos Abėcėlė“ ir treniruotė su Zarasų vaikais ir jaunimu (Zarasų Ąžuolo gimnazija)

Rugsėjo 21, 14:00 – „Patyčių prevencijos Abėcėlė“ ir treniruotė su Visagino vaikais ir jaunimu (Visagino rekreacijos paslaugų centras)

Rugsėjo 21 d., 16:30 – „CHEER – vidinės stiprybės jėga“ ir treniruotė su Ignalinos jaunaisiais atletais (Ignalinos sporto ir pramogų centras)

 

Rugsėjo 22 d. 10:30 – „Patyčių prevencijos Abėcėlė“ ir treniruotė su Šalčininkų vaikais ir jaunimu (Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija)

Rugsėjo 22 d. 16:00 – „Patyčių prevencijos Abėcėlė“ ir treniruotė su Kauno vaikais ir jaunimu (Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazija)

Rugsėjo 23 d. 13:00 – „Patyčių prevencijos Abėcėlė“ ir treniruotė su Vilniaus vaikais ir jaunimu („Lietuvos ryto“ arena, Vilnius)

 

Rugsėjo 23 d. 15:30 – „CHEER – vidinės stiprybės jėga“ ir treniruotė su Vilniaus jaunaisiais sportininkais („Lietuvos ryto“ arena, Vilnius)

Atvykstantys „Harlem Globetrotters“ komandos nariai:

„Buckets“ Blake (ūgis: 188 cm; pozicija: gynėjas; gimtasis miestas: Fyniksas, Arizona; numeris: 15; universitetas: Wayomingo universitetas; gimimo data: gruodžio 9 d.)

 

„Buckets“ Blake gimė, užaugo ir tebegyvena Fynikso mieste, Arizonos Valstijoje. Jo pirmoji pažintis su krepšiniu įvyko stebint NBA komandos „Phoenix Suns“ žaidimą, kai jam dar buvo penkeri metai. Savo pirmąjį krepšinio lanką jis pasigamino pats. Išsikirpęs skylę tėvo skrybėlėje ir  ją apvertęs, taikliai mėtydavo į savadarbį „krepšį“ teniso kamuoliukus. Po tokios praktikos jis tapo vienu tiksliausiai metančių kamuolį krepšininkų (tas gebėjimas jam atnešė krepšininko vardą „Buckets“). Jo metimo būdai yra patys įvairiausi, o kai kuriuos iš jų krepšininkas yra itin išlavinęs. Žaidėjas yra pasiekęs Guinnesso pasaulio rekordą, įmesdamas daugiausiai metimų per minutę „bobutės“ stiliumi iš aikštelės vidurio. Jis pataikė šešis kartus, o tai yra vienu kartu daugiau, nei ankstesnio rekordininko rezultatas. Visus šešis metimus jis pataikė net per 46 sekundes. 2016 metų kovo mėnesį  „Buckets“ atliko geriausią metimą iš labai didelio aukščio visoje komandos istorijoje. Pakibęs 90 m aukštyje virš Džordžijos valstijoje esančio Akmens kalno viršūnės,  jis sugebėjo pataikyti į krepšį, įrengtą kalno paėdėje. „Buckets“ ypatingai vertina darbą su vaikais ir yra puikus Harlem Globetrotters gerosios valios ambasadorius. Krepšininkas viliasi, kad ateityje jis galės atidaryti savo sporto salę ir joje padėti vaikams ugdyti charakterį ir savigarbą per sportą. Jis  skatina jaunimą siekti geriausių rezultatų ir, taip pat, išlikti savimi, nes bandyti būti kuo nors kitu yra ypatingai sunku.

„Ace“ Jackson (ūgis: 163 cm; pozicija: gynėja; gimtasis Miestas: Harisburgas, Pensilvanija; numeris: 1; universitetas: Point Loma Nazarene universitetas)

„Ace“ Jackson niekada nesibaimino žengti drąsių ir sunkiai įveikiamų žingsnių. Kai jai buvo šešeri, „Ace“ paprašė savo tėvo išmokyti ją žaisti krepšinį. Mergaitė matė, kaip dėmesingai jos tėtis  mokė brolį šios sporto šakos. „Ace“ kelyje į profesionalų krepšinį, aukštumų siekti ją skatino visos jos trenerės – besimokant ir mokykloje, ir gimnazijoje. “Jos atidarydavo sporto sales anksti, kad aš galėčiau pasitreniruoti prieš prasidedant pamokoms. Mano trenerės buvo atsidavusios man, o aš – joms ir kartu visai savo komandai“. Jaunoji sportininkė dalyvaudavo krepšinio stovyklose, kurias organizuodavo „Harlem Globetrotters“  narys Franklin Handles. Jis išsyk pastebėjo ypatingą talentą ir paskatino merginą išbandyti jėgas žaidžiant šioje komandoje. “Aš visada turėjau siekį ir norą padėti žmonėms” – tvirtino krepšininkė. “O būdama Harlem Globetrotters nare, galiu šį norą realizuoti ir keisti žmonių gyvenimus į gerąją pusę“. Pirmuosius dvejus metus „Ace“ žaidė krepšinį Savanos Valstijos Universitete, kur ji greitai atsiskleidė kaip gera žaidėja gynyboje bei puiki tritaškių metikė. Ji buvo savo komandos lyderė, surinkusi daugiausiai taškų, o NCAA lygoje jos komanda tuo metu užėmė antrąją vietą. Merginai perėjus į Point Loma Nazarene universitetą Kalifornijoje paskutiniesiems dviem studijų metams, ji ir vėl tapo komandos lydere ir taikliausia tritaškių metike.

„Harlem Globetrotters“ socialinės programos:

Programą jaunimui “CHEER – vidinės stiprybės jėga“ „Harlem Globetrotters“ sukūrė bendradarbiaudama su JAV Švietimo departamentu. Tai charakterio ugdymo programa, skirta 13 -18 m. paaugliams, kuri išskiria šias tvirto charakterio savybes: bendradarbiavimas, sveika siela ir kūnas, pastangos, entuziazmas ir atsakingumas (angl. programos pavadinimas – žodis „CHEER“ („Valio“) taip pat yra santrumpa, kuri išskaidoma tokiu būdu: „Cooperation“, „Healthy mind and body“, „Efforts“, Enthusiasm“ ir „Responsibility“). Programos metu „Harlem Globetrotters“ komandos nariai dalijasi mintimis apie šiuos asmenybės ugdymo bruožus ir taip pat pristato komandai būdingą kamuolio valdymo techniką. Pasitelkdami krepšinio magiją ir humoro jausmą, sportininkai įkvepia jaunimą vadovautis gyvenime šiomis penkiomis savybėmis, nepamiršti jų bendraujant tarpusavyje, su tėvais ir mokytojais. Sąmoningas šių būdo bruožų ugdymas skatina vaikus labiau domėtis savo mokykla, rūpintis vieni kitais ir pasiruošti savarankiško gyvenimo iššūkiams. Vidinis susitelkimas bei stiprybė skatina jaunimą jausti pagarbą savo bendruomenės senjorams, ugdo supratingą ir pagarbų elgesį tarp lyčių, mažina smurto apraiškas jaunuolių tarpe bei padeda siekti geresnių akademinių rezultatų.

Programa “Patyčių prevencijos Abėcėlė“ parengta bendradarbiaujant su JAV Nacionaline kovos su smurtu kampanija. Programos pamatinės sąvokos yra veiksmas, drąsa, supratimas bei atjauta. „Patyčių prevencijos Abėcėlė“ skirta 6-12 metų vaikams, su kuriais Globetrotters krepšininkai aptaria pagrindinius mąstymo ir elgesio būdus, padedančius mažinti patyčias. Pasitelkę savo veiksmingiausias bendravimo su auditorija galias – puikiai išlavintą humoro jausmą ir kultinę, Harlem Globetrotters komandos krepšininkų ištobulintą kamuolio valdymo techniką, šie sporto ambasadoriai pasakoja vaikams apie komandinės veiklos svarbą. Krepšinio magija padeda mažiesiems suprasti, kaip palaikyti komandos narius, užkirsti kelią patyčioms ir perkelti šį bendravimo modelį į savo kasdienybę.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button