Renginiai

Prezidentė atidarė knygų mugę

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė ir pasveikino 18-ąją tarptautinę Vilniaus knygų mugę.

Didžiausias kultūros forumas, kuriuo yra tapusi Knygų mugė, šiemet gilinasi į „Lietuviškų ženklų pasaulyje“ temą. Ją atspindi ir mugėje pristatomos knygos, ir autoriai, garsinantys mūsų šalį.

Knygų mugės globėja Prezidentė, atidarydama mugę, pastebėjo, kad tai šventė, kuri ateina beveik kartu su pavasariu, ateina su knyga, su muzika ir kūryba – viskuo, kas mus pakylėja.

 

„Po pasaulį sklando didelė įvairovė lietuviškų ženklų, bet lygiai taip ir kitos šalys čia, Lietuvoje, gali aptikti savų pėdsakų. Tai nėra įprasti kultūriniai mainai ar pažintys. Tai kažkas nepalyginamai plačiau, kas verčia iš naujo įsiklausyti į dabarties pulsą, ieškoti bendrų istorinių vardiklių ir pažvelgti į ateitį“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė atkreipė dėmesį, kad Knygų mugė sutampa su Lietuvių kalbos dienomis, kurios yra visų šių metų, paskelbtų Lietuvių kalbos kultūros metais, dalis. Todėl labai svarbu, kad kiekviena nauja knyga, kiek įmanoma, padėtų puoselėti ir sergėti gimtąjį žodį.

Prezidentė mugės dalyviams – rašytojams ir kitiems autoriams, leidėjams, skaitytojams palinkėjo, kad 18-oji Vilniaus knygų mugė paliktų savo neišdildomą ženklą – praturtintų naujomis mintimis ir įžvalgomis

 

Vilniaus knygų mugė, kaip ir praėjusiais metais, sulaukė apie 300 leidyklų iš Lietuvos ir užsienio valstybių, į ją atvyko 29 svečiai iš 15 šalių. Mugės programoje – 400 įvairių renginių, tikimasi sulaukti apie 60 tūkst. žmonių.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button