Liepos 6-oji – ne tik Valstybės, Mindaugo karūnavimo, bet ir Tautiškos giesmės diena. 

2009 metų liepos 6-ąją, minint Lietuvos vardo tūkstantmetį, „Tūkstantmečio odisėjos“ iniciatyva pasaulio lietuviai pirmą kartą tuo pačiu metu visame pasaulyje giedojo Lietuvos valstybės himną „Tautišką giesmę“. Idėja tokiu būdu parodyti viso pasaulio lietuvių vienybę rado platų atgarsį ir stiprų palaikymą visuomenėje. Palaipsniui susiformavo tradicija kasmet liepos 6-ąją 21 val. Lietuvos laiku visame pasaulyje giedoti „Tautišką giesmę“. 

2019 m. balandžio 26 d. buvo dar kartą pakeistas valstybės šventės liepos 6-osios pavadinimas, šiai dienai suteikta dar viena intencija, įprasminanti pasaulio lietuvių vienybę. Lietuvos Respublikos darbo kodekso pakeitimu buvo įtvirtintas naujas šios valstybės šventės pavadinimas: „liepos 6-oji – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės diena.“   

MadeinVilnius.lt pateikia vietas, kuriose bus galima giedoti Lietuvos himną.

Rotušės aikštėje

Liepos 6 d., 19.30 val., vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į Valstybės dienai skirtą koncertą Rotušės aikštėje.

Pirmiausia bus galima klausytis Lietuvos kariuomenės orkestro, mišraus choro „Sonoros“ ir Eugenijaus Chrebtovo. O tada kaip ir kasmet, ir tuo pačiu metu – 21 val. giedoti „Tautišką giesmę“.

20.55 val. į susirinkusius Vilniaus senamiesčio širdyje kreipsis Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda

Susibūrimas „Tautiškos giesmės“ giedojimui šiemet ypač svarbus – pastaruoju metu turime vieną po kito atremti didžiulius iššūkius. Susitelkėme, kai reikėjo suvaldyti pandemiją, įveikti pabėgėlių krizę Lietuvos pasienyje, o dabar mūsų solidarumo reikia ne tik padedant ukrainiečiams ginti savo šalį, bet ir parodant, kad esame kaip niekada vieningi kovoje už laisvę, vertybes.

Rokantiškių Piliakalnis

Liepos 6 d. 21 val. Rokantiškių piliakalnyje, Naujosios Vilnios kultūros centras, kviečiami visi į Tautiškos giesmės giedojimo akciją „Tautiška giesmė aplink pasaulį”.

Sapiegų parke

Antakalniečių bendruomenė kviečia liepos 6 d. susitikti Sapiegų parke prie seniūnijos. 20 val. tradiciškai Antakalniečių senjorų klubas organizuoja koncertą. O 21 val. drauge su viso pasaulio lietuviais giedosim Tautišką Giesmę, skelbdami vienybės žinią visame pasaulyje.

Lentvaryje

Liepos 6-oji – Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės diena. Lentvario kultūros rūmai kviečia šią dieną praleisti prasmingai ir dalyvauti renginiuose.

Valstybės dienai dedikuoti renginiai Lentvaryje tęsis net dvi dienas: kaip ir kiekvienais metais, liepos 6 d. 21:00 val., parodant lietuvių tautos vienybę, kviečiame drauge su visais pasaulio lietuviais giedoti Tautišką giesmę. Himno banga nuvilnys šalia Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

12 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist