Liepos 6-ąją Lietuvos nacionalinis muziejus tradiciškai minės ne tik Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir Tautinio kostiumo dieną. Šią dieną lankytojus įprastu darbo laiku priims visi Lietuvos nacionalinio muziejaus padaliniai (išskyrus Kazio Varnelio namus-muziejų, kuris tądien nedirbs). Veikiančius muziejaus padalinius bus galima aplankyti už šventinę kainą – su 50 procentų nuolaida. Lankytojai kviečiami dalyvauti nemokamose ekskursijose, kūrybinėse dirbtuvėse ir edukacijose šeimoms.

Senasis arsenalas pakvies nusikelti į praeitį ir tapti baltų ainiais – lankytojai galės pasipuošti beveik tūkstantmečio senumo kostiumų kopijomis ir pajusti, ką reiškia savo rankose laikyti atkurtą XII a. elitinio kuršių kario kalaviją. Naujasis arsenalas šia proga rengia teatralizuotą žaidimą „Mindaugo karūnacija“ ir kūrybines apyrankių pynimo tautinio kostiumo spalvomis dirbtuves. Suaugusieji kviečiami į teminę Signatarų namų ekskursiją „Ar galėjo Lietuva turėti Mindaugą II?“.

Lietuvos himno gimtinė – Kudirkos Naumiestis – liepos 6-ąją minės ypatingai: visą dieną miestelyje vyks renginiai, kurių bendraorganizatorius Vinco Kudirkos muziejus kvies į renginius šeimai ir suaugusiesiems.

Poilsiaujantys prie jūros taip pat neliks be specialių renginių – Jono Šliūpo muziejus Palangojerenginiuose siūlo dalyvauti dvi dienas: liepos 6 d. muziejaus kiemelyje vyks kūrybinės dirbtuvės šeimoms, o liepos 7 d. Palangos paplūdimyje – archeologinių kasinėjimų simuliacija.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kaip vertinate Vilniaus gatvėse greitai pasirodysiantį e. kontrolės automobilį?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist