„Pasaulio lietuvių vienybės dieną mintyse ištieskime ranką kiekvienam tautiečiui šioje planetoje. Kad ir kur šiuo metu esame, mus visus jungia ir vienija Lietuva – mūsų bendra Tėvynė“,– kviesdama paminėti šią šventę sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė. O Kirtimų kultūros centras jau devintus metus iš eilės liepos 17 d. 17 val. vilniečius ir miesto svečius pakvies simboliškai pasveikinti po visą pasaulį išsibarsčiusius lietuvius susitikus pačioje Vilniaus širdyje, prie Lietuvos nacionalinio dramos teatro.

Šventės ištakos

Pasaulio lietuvių vienybės diena kasmet minima liepos 17-ąją, kai prieš 85-erius metus legendiniai lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas (tikrieji vardas ir pavardė – Stanislovas Girskis), leidosi į lemtingą skrydį per Atlantą. Tąkart juodu siekė apjungti skirtingose Atlanto pusėse gyvenančius lietuvius ir taip simboliškai sumažinti atstumą tarp toli esančių tautiečių.

Nors liepos 17-oji ilgą laiką buvo minima tik užsienyje gyvenančių lietuvių, ši tradicija vis labiau ryškėja ir Lietuvoje – Kirtimų kultūros centras buvo pirmoji įstaiga, 2009 m. iniciavusi šios šventės minėjimą. Vėliau, 2013 m. gegužę Seimas papildė Atmintų dienų įstatymą ir liepos 17-ąją paskelbė Pasaulio lietuvių vienybės diena.

Atviručių siuntimas į visą pasaulį ir momentinės Polaroid nuotraukos

17 – 18 val. Visi norintieji galės nemokamai išsiųsti dizainerio Pijaus Burako kurtą atvirutę bet kurioje Pasaulio šalyje gyvenantiems draugams, giminaičiams ar pažįstamiems, bei įsiamžinti prie specialios foto sienelės su legendiniu S. Dariaus ir S. Girėno lėktuvu „Lituanica”.

Nors tikroji ,,Lituanica“ 1933 m. skrydžio metu sudužo, tačiau lėktuvo kontūrai ir spalva yra lig šiol įsirėžę daugelio atmintyje kaip laisvės simbolis. Įdomu tai, kad „Lituanicos“ kabina buvo vos 90 cm pločio, o lakūnai sėdėjo ant pripučiamų guminių pagalvėlių, padėtų ant tepalo bako, atsirėmę į benzino bakus. Kadangi lėktuvas ir taip buvo perkrautas, taupydami vietą ir svorį lakūnai neėmė nei radijo įrangos, nei parašiutų.

Grupės „Klaipėda SKA foundation“ koncertas

18 val. su Pasaulio lietuvių vienybės diena sveikins ir šokdins grupė iš pajūrio „Klaipėda SKA foundation“. Šis Klaipėdos džiazo orkestro atlikėjų pagrindu suburtas projektas groja ska,reggaebei jazzstilių muziką ir pasižymi varinių pučiamųjų instrumentų gausa.

Įkvėpti legendinės grupės „Skatalites”, subrendę su Miles Davis, bei „nuspalvinti“ Bob Marley– „Klaipeda SKA Foundation“ privers pajudėti visokiausio amžiaus klausytojus.

Renginio vieta: Gedimino pr. 4, Vilnius, prie Lietuvos nacionalinio dramos teatro

Renginys nemokamas

Renginį organizuoja Kirtimų kultūros centras

Daugiau informacijos :https://www.facebook.com/events/219571402029215/

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate Vilniaus gatvėse įrengiamus greičio matuoklius?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist