Renginiai

Kyviškių aerodrome vyks pirmasis Lietuvoje nemokamas Dronų festivalis

Gegužės 26 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos institutas (AGAI) kviečia visus į pirmąjį Lietuvoje nemokamą Dronų festivalį, kuris vyks Kyviškių aerodrome (Lakūnų g. 1, Kyviškių k.). Festivalyje bus laukiami ir dronų profesionalai, ir dar tik pradedantys galvoti apie savo nuosavą skraidymo aparatą.

Festivalio metu vyks dronų valdytojų varžybos, lenktyninių dronų pasirodymai, paskaitos bei diskusijos, valdytojų ir dronų sertifikavimas, gamintojų ir pardavėjų mugė.

Dronų varžybos skirtos visiems dronų mėgėjams, norintiems pademonstruoti savo pilotavimo įgūdžius ir parungtyniauti su kolegomis. Varžybose gali dalyvauti įvairių tipų ir klasių dronai – tiek savadarbiai, tiek pirktiniai. Varžybų taisyklės gan paprastos – reikės per trumpiausią laiką nuskristi ir nutūpti skirtingose vietose išdėstytose aikštelėse. Už kiekvieną aikštelę, į kurią nutūps dronas, pilotas gaus atitinkamą taškų skaičių. Papildomi taškai bus skiriami už papildomą užduotį, kurios metu reikės nufotografuoti užslėptą objektą.

 

Renginio metu vyks ir dronų lenktynės. Jas organizuoja „Drone Racing Lietuva“ bendruomenė. Lietuvoje dronų lenktynės pradėjo populiarėti prieš dvejus metus. Lenktynių metu bepiločių orlaivių pilotai varžosi, kas greičiau įveiks nustatytą trasą. Vienu metu skrenda 6–8 dronai, laimi vienas greičiausias. Specialiai lenktynėms paruošti orlaiviai gali pasiekti daugiau nei 150 km/h greitį. Nepraleiskite progos tai išvysti renginio metu!

Dronų profesionalai festivalyje pristatys įvairias naujoves ir pasiekimus: kompanija „Scuare“ kalbės apie video gamybos ir fotografavimo su dronais tendencijas, Civilinės aviacijos administracijos atstovai supažindins su naujausiais dronų erdvės reguliavimo ypatumais, AGAI pristatys naują bepiločių orlaivių inžinerijos specializaciją Avionikos studijų programoje ir t. t.

Festivalyje vyksiančioje savadarbių dronų parodoje ir pardavėjų mugėje bus galima susipažinti su studentų, mokslininkų ir verslininkų pačių pasigamintais dronais bei įrangos naujovėmis.

 

Dronų festivalio metu visi norintys galės praskristi ir pasimokyti dronų valdymo naudodami specialius mokomuosius dronus.

Visiems dalyviams būtina registracija 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button