Koncertai, knygų pristatymai, diskusijos ir kiti renginiai laukia vilniečių vasario mėnesį Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje. Siūlome su nemokamų renginių programa susipažinti išsamiau.

Vasario 11 dieną 17.30 val. kviečiame į bibliotekos Didžiąją salę, kur vyks klasikinės muzikos mėgėjams skirtas vakaras. Skambės ištraukos iš Pietro Mascagni operos „Cavaleria Rusticana“ („Kaimo garbė“) 2015 metų Zalcburgo Velykų festivalio pastatymo ir ištraukos iš Jono Kaufmanno 2015 metų koncerto Milano La Scalos teatre. Vakarą ves Rimgaudas Virgilijus Kazakevičius.

Lietuvoje vasario 10-15 d. vyksta Saugesnio interneto savaitė, kurios metu viešosiose bibliotekose ir mokyklose vyksta įvairūs renginiai ir tiesioginės interneto transliacijos saugesnio interneto temomis. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka jungiasi prie šios pasaulinės iniciatyvos ir vasario 13 d. 11 val. kviečia į tiesioginę transliaciją tema „Sekstingas: žaidimas ar nusikaltimas?“ Sekstingas (anglų k. žodžių sex ir texting junginys) – tai seksualaus turinio žinučių, apnuoginto kūno vaizdų, filmukų siuntimas ar gavimas naudojantis skaitmeninėmis technologijomis. Šis bendravimo pobūdis itin populiarus paauglių tarpe, tačiau neretai gali virsti virtualaus intymumo spąstais. Kas nutinka, kai meilė baigiasi ir vaizdai yra paviešinami? Kaip elgtis nukentėjus ir kur kreiptis pagalbos? Apie tai diskutuos dr. Jurgita Smiltė Jasiulionė iš VšĮ „Vaikų linija“, Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė Kristina Mišinienė, Sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo tyrimo 5-osios valdybos 1-ojo skyriaus viršininkas Sergej Chaniutko. Seminaro moderatorė – televizijos laidų vedėja Živilė Kropaitė. Šią temą ypač rekomenduojame tėvams. Transliaciją kviečiame žiūrėti bibliotekos mokymų auditorijoje Nr. 1.

Šv. Valentino diena neprivalo būti nei liūdna, nei komercinė, nei šventa. Jauna muzikos kūrėja ir atlikėja Bloga Katė siūlo šiai šventei susikurti individualią prasmę ir kviečia į savo autorinių dainų vakarą vasario 13 dieną 18 val. Didžiojoje salėje. „Esu nepataisoma romantikė. Tikiu atsitiktinumais, lemtimi, holivudinėmis istorijomis apie meilę, širdelės formos lipdukais kartą per metus. Man Šv. Valentino diena visada buvo kiek paviršutiniška, bet graži šventė, kurią, kaip ir kiekvieną progą, reiktų susimodeliuoti savaip. Savo dainose ir gyvenime stengiuosi išlaikyti tam tikrą lygį vaikiško nuoširdumo. Jei skauda – tai skauda, jei myli – tai myli. Dainuoju apie tai, ką išgyvenu, apie tai, ką išgyvenam visi. Kartais skambu dramatiškai, bet niekada nesimaivau“, – sako Gabrielė – Bloga Katė.

Kviečiame vasario 14 dieną 11.30 val.  į kino seansą bibliotekoje. Didžiojoje salėje žiūrėsime dokumentinį filmą „Interneto valytojai“ (angl. k. „The Cleaners“, N-16). Kas „išvalo“ mūsų socialinius tinklus nuo pornografijos ir smurto? Net sudėtingiausi algoritmai negali be žmogaus pagalbos iki galo nustatyti, kas peržengia neleistiną ribą. Kasdien Silicio slėnio kompanijoms iš Filipinų dirbantys „valytojai“ peržiūri tūkstančius vaizdų ir įvertina, kur baigiasi menas ir prasideda ištvirkimas; kur baigiasi naujienų fiksavimas ir prasideda žiaurumo vaizdavimas vardan žiaurumo; kur baigiasi laisvė reikšti savo nuomonę ir prasideda manipuliacija faktais.

Vasario 15 dieną 11.30 val. Didžiojoje salėje kviečiame į psichologės dr. Jurgitos Smiltės Jasiulionės paskaitą „Ar svarbu, kaip aš gimiau?“ Nuo seniausių laikų kūdikio gimimas įvairiose kultūrose buvo laikomas slėpiningu, dvasiniu virsmu šeimos, moters, kūdikio gyvenime. Šiuolaikiniame pasaulyje gimimas yra laikomas kritiniu arba kitaip – jautriuoju žmogaus gyvenimo tarpsiu. Biologiniu požiūriu gimimas – vaisiaus perėjimas iš gyvenimo motinos įsčiose į gyvenimą išoriniame pasaulyje – yra vienas iš fundamentaliausių  fenomenų, nes jo metu vaisius patiria ypatingos adaptacijos reikalaujančius pokyčius. Psichologiniu požiūriu kūdikio gimimas yra ir universalus, ir unikalus patyrimas, veikiantis šeimos raidą, šeimos ir moters sveikatą. O kaip gimimas veikia kūdikio tolesnę raidą – ne tiek fizinę, kiek psichosocialinę? Paskaitoje pakviesime drauge paieškoti atsakymų į klausimą „Ar svarbu, kaip aš gimiau?“ O jei svarbu, kas būtent gimimo procese yra svarbu – gimimo būdas? Kažkokios kitos gimimo aplinkybės? Motinos subjektyvus gimdymo patyrimas? Koks yra gimdymo ir gimimo patirties vaidmuo vaiko tolesnėje raidoje, kuomet atsižvelgiame į kitas svarbias mažo žmogaus gyvenimo aplinkybės: santykius su mama, mamos savijautą, taikomas motinystės praktikas? Paskaitoje radiniais iš savo disertacinio tyrimo bei kitų tyrėjų darbų dalinsis psichologė dr. Jurgita Smiltė Jasiulionė.

Vasario 17 dieną 18 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekos filialas – Vilniaus žydų viešoji biblioteka kviečia į naujos rašytojo Arkadijaus Vinokuro knygos „Taksi Kristaus išpažintis“ pristatymą. Kažkam ši nauja knyga „graudžiai juokinga“ arba „arčiausiai distopijos“, kaip miglotai tai beskambėtų. Kažkam tai – ginklas nuo absurdo. O dar kažkam – „ groteskiškas, farsiškas, absurdiškas, alegoriškas, siurrealistinis, humoristiškas, bet lengvai atpažįstamas realybėje kūrinys“.

Vasario 19 dieną 12 val. kviečiame į paskaitą „Muzikinė Austrija“, kuri vyks bibliotekos Parodų salėje. Profesorius Petras Kunca papasakos apie Vienos filharmonijos naujametinius koncertus bei Zalcburgo festivalius.

Vasario 19 dieną 17.30 val. bibliotekoje viešės svečias – austrų eseistas, literatūros kritikas ir vertėjas Cornelius Hell, kuris pristatys savo naują knygą “Ohne Lesen wäre das Leben ein Irrtum”. Cornelius Hell taip pat papasakos apie savo naujausius lietuvių literatūros vertimus į vokiečių kalbą. Renginys vyks vokiečių kalba.

Vasario 22 dieną 15 val. kviečiame į poetės ir bardės Birutės Gaučienės muzikos ir poezijos popietę „Nerašau aš eilių apie meilę…“. Popietėje skambės poetės eilės ir dainos, pritariant užburiantiems gitaros, fortepijono ir smuiko garsams. Birutės eiles skaitys Liutgarda Čepienė ir Daiva Šukienė. Dalyvaus pianistė Žaneta Noreikienė ir solistė Eglė Strumskytė, bardas ir muzikantas Ričardas Mikalajūnas, VMN romansų ansamblio „Juodoji rožė“ vadovė, smuikininkė Irena Belickienė, dainininkai Laimutė ir Alfredas Basevičiai, šokėjai Laima ir Egidijus Morkūnai.

Vasario 25 dieną 17.30 val. bibliotekoje renkasi „Skaitytojų klubas“, kuriame susirinkusieji aptars latvės Maros Zalytės knygą „Penki pirštai“. Kviečiame prisijungti!

Vasario 28 dieną 11 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekos Mokymų auditorijoje kviečiame rašyti Nacionalinį diktantą. Jau tryliktą kartą organizuojamas Nacionalinis diktantas tradiciškai bus transliuojamas per LRT radiją ir internetu. Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Geriausiai parašiusieji diktantą pirmame ture pateks į finalą, kuris vyks balandžio 4 dieną 11 valandą. Pernai Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 30 tūkst. žmonių. Gražia tradicija tapęs Nacionalinis diktantas šiemet yra vienas iš vasario 16 – kovo 11 d. organizuojamų Lietuvių kalbos dienų renginių.

Vasario 28 dieną 18 val. Čiurlionio namų choras kviečia visus į chorinės muzikos koncertą. Tai vienas jauniausių chorų Lietuvoje, kuris specialiai šiam koncertui paruošė ypatingą programą. Joje skambės įvairių stilių chorinė a cappella muzika pradedant nuo Renesanso ir baigiant šiuolaikine, o vietą prie dirigento pulto choro vadovas užleis LMTA choro dirigavimo katedros magistrantei Justinai Leinartaitei.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist