Renginiai

Kur švęsti Žolines Vilniuje? (Žolinių renginių gidas 2019)

Žolìnė švenčiama rugpjūčio 15 d. Dar vadinama Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų iškilmėmis.

Žolinė – atsisveikinimo su vasara ir padėkos Že­mei už derlių šventė. Per Žolines kaip per Kūčias ar Velykas šeima turėtų susėsti prie vaišių stalo ir pabūti kartu.

Ši diena Lietuvoje yra nedarbo diena, todėl Vilniuje bei jos apylinkėse bus gausu renginių. Pateikiame renginių gidą:

 

KOPŪSTINĖS KERMOŠIUS, ŽOLINĖ TRAKUOSE

Rugpjūčio 15-18 d. Karaimų (Kopūstinės) saloje (pirma sala einant į Salos pilį) vyks „Kopūstinės kermošius“ ir Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė, Žolinės procesija Trakų miesto gatvėmis. Dėl Trakų krašto bendruomenių bei jų meninių kolektyvų pasirodymų, tradicijų puoselėjimo žaidimų ir kitų veiklų pagalba, Kopūstinės kermošius sulaukia didelio lankytojų susidomėjimo iš Lietuvos ir užsienio.

NEMOKAMA ŽOLINIŲ EKSKURSIJA „VASAROS ŽIEDAI“

Vivid Vilnius kviečia vilniečius ir miesto svečius prisiminti gražiausias Žolinių tradicijas ir sudalyvauti nemokamoje Žolinių ekskursijoje „Vasaros žiedai“.

Prisiminsime kokie yra seniausi Žolinių papročiai, ką būtina padaryti per Žolines, kad visi likę metai būtų sotūs ir turtingi. Pasidomėsime, kaip Žolinės yra susijusios su Mergelės Marijos ėmimo į dangų diena ir kaip pastarąją šventę švenčia krikščioniškasis pasaulis. 

 

Ekskursija vyks: rugpjūčio 15 d. 12.00 val. ir 14.00 val.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

PATILTĖ

Skulptoriai Andrius Labašauskas ir Rytis Urbanskas Liubarto patiltę Žvėryno krantinėje, skulptūros pagalba, transformuoja į viešą kultūrinę erdvę, skirtą bendruomeniškai leisti laiką mieste. Patiltėje atsiras žiūrovų ložę primenantis objektas, ant tilto kolonų kabės ekranas, instaliuota garso sistema.

 

Nuo rugpjūčio vidurio kiekvieną savaitę čia bus rodomi filmai, kuriuos pristatys režisieriai ar renginių ciklo svečiai, vyks koncertai.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

ŽOLINIŲ MARATONAS VINGIO PARKE

Tai nebus masinis bėgimas, tai bus maratono (ir pagal galimybes -trumpesnės distancijos) bėgimo šventė 🙂

 

Plačiau apie renginį skaitykite čia.  

ŽOLINĖ RUMŠIŠKĖSE 2019

Muziejaus miestelio bažnyčioje 12 val. bus aukojamos Šv. Mišios, po kurių tradiciškai bus šventinamas šiųmetinis derlius bei gėlės ir žolynai. Aukštaitijos kaime vyks kermošius, muziejininkės pasakos apie darželių ir lauko žolynų gydomąsiąs savybes, riš Žolinės puokštes.

Žolinė pas Pranciškonus

Broliai pranciškonai maloniai kviečia švęsti Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Žolinės) iškilmę seniausioje Lietuvoje Marijos vardo – Vilniaus Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų (Pranciškonų) bažnyčioje.

 

10.00 val. Šv. Mišias lietuvių kalba aukos Jo Ekscelencija vyskupas Darius Trijonis.

Po Šv. Mišių Pranciškonų vienuolyno (Pranciškonų g. 1) vidiniame kieme – „Žolinė pas Pranciškonus“.

Grupės „Jauti“ koncertas

Po metų grįžtam į vasaros terasą, bus didžiausias mūsų išstojimas ant scenos šią vasarą po masyvių vakarėlių Kablio skate parke ir LRT Opus terasoje.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

Kinas po žvaigždėmis: „Modernūs laikai“

Charlie Chaplino kuriamas legendinis Valkatos personažas atleidžiamas iš darbo, o jo vieton pastatoma mechaninė mašina. Pasaulį purtant Didžiajai depresijai, mažasis žmogus prisijungia prie milijoninės bedarbių minios. Į kino istoriją įėję filmo vaizdai, muzika ir garso efektai iki šiol palieka neišdildomą įspūdį.

Valdovų rūmų kiemas, 21:30 val.

Ėjimas gražiausiame Lietuvos kaime

Per Žolinę pažygiuokim gražiausiame Lietuvos kaime prie gražiausios Lietuvos upės kalvotu pažintiniu taku ir Grabijolų mišku. Grabijolai – gražiausias kaimas prie Neries, kuriame grafas Konstantinas Tiškevičius pilkapius kasinėjo, legendas užrašė, žmones kalbino. Vėliau viską į savo knygelę sudėjo ir užvadino „Neris ir jos krantai“. Tarp Vievio ir Elektrėnų miškuose pasislėpusios 26 senos medinės sodybos sėkmingai išgyveno visus karus ir jau įkopė į trečiąjį šimtmetį. Ramiai čia teka gyvenimas, visi kaimynai – kaip giminės – seniausiam gyventojui beveik 100, jauniausiam arti 70. Kaimo kūrėjai atgulė į smėlingą kapinaičių plotelį.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

Žolinė Turgeliuose

Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras ir Turgelių seniūnija kviečia į Žolinę, Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų šventę, kuri vyks 2019 m. rugpjūčio 15 d. Turgeliuose.

Žolinės kanapių laukuose | Vilkinė

Žolinės žaliuojančiam pluoštinių kanapių lauke lydint grill improvizacijų su maistinėmis kanapėmis skoniams – maždaug taip atrodys šventinis Žolinių vakaras Vilkinėje.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

Šventinis Žolinių turnyras – Lavazza Golfo Taurė 2019

Rugpjūčio 15 d. Žolinių proga laukia šventinis Lavazza 18-os duobučių turnyras!

Vyks 2 Lavazza turnyro etapai (1-9 ir 10-18 laukų) bei papildomi 18-os duobučių turnyro apdovanojimai.

Vieta: Europos Centro Golfo Klubas

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
33 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button