Renginiai

Kur švęsti Velykas? (Šv. Velykų renginių gidas 2019)

Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Senovės lietuviams tai buvo didžioji pavasario šventė, kuri dabar atitinka krikščionių Velykų laiką. Velykos yra svarbiausia daugelio krikščionių šventė, kuria išreiškiamas didelis džiaugsmas dėl galutinės Dievo sūnaus pergalės prieš mirtį.

„MadeinVilnius.lt“ pateikia gidą didžiausių renginių, kurie vyks per šv. Velykas Vilniuje ar netoli sostinės

Baltųjų staltiesių diena

Laikytis tradicijų – tiesiog būtina! Sutikę šventes namuose, antrąją šv. Velykų – Baltųjų staltiesių – dieną, kaip visada, susitikime Užupyje. Ir, kaip visuomet, tęskime šventę ir tradicijas taip, kaip visada, bet kitaip negu visi kiti – su gaivališkai užupietiška nuotaika ir užsidegimu. Todėl esate visi laukiami Užupio kavinės terasoje ir meno inkubatoriaus „Galeros“ kieme bei „Magnetų ir Stebuklų“ erdvėje – švęsime pavasarį!

 

Margučių ridenimas vaikams ir ne tik, gražiausio margučio konkursas, 100 šokoladinių kiaušinių paslėptų Galeros kieme.

Kur? Užupio Respublika Kada? 2019-04-22 nuo 11 val.

Auksinio kiaušinio paieška

Baltųjų Staltiesių Dieną skelbiama Auksinio kiaušinio paieška!

 

Kur? Užupio Respublikos informacijos centras Kada? 2019-04-22 nuo 13 val.

GRAND VELYKOS 2019

Velykų dienai ruoškite margučius, o nakčiai – ištvermę. Jūsų laukia spalvingiausios, ryškiausios ir triukšmingiausios „Grand Velykos 2019“.

Šiemet sugrįžtame užkariaudami dar didesnę erdvę ir skelbdami, kad tai bus oficialiai paskutinis tokio dydžio renginys Profsąjungų rūmuose. Nes ši legendinė vieta nusipelnė, kad ją uždarytume su daug geros muzikos, įspūdingomis šviesomis ir didžiule šokių muzikos gerbėjų minia. Padarykime tai įsimintiniausiu vakarėliu istorijoje, kuris truks net iki 10:00 val ryto!

 

Kur? Profsąjungų rūmai Kada? 2019-04-21 22:00

VELYKŲ ŠVENTĖ LIETUVOS LIAUDIES BUITIES MUZIEJUJE

Balandžio 22-ąją (antrąją šv. Velykų dieną) Lietuvos liaudies buities muziejus visus kviečia į pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventę – Velykas!

Tai – pirmoji kalendorinė šventė, sugrįžusi į viešą mūsų gyvenimą kartu su atkurta Lietuvos nepriklausomybe. Antroji diena pasirinkta neatsitiktinai: tą dieną tradicija skatina keliauti bei viešėti, o štai pirmąją – skirti maldai bei šeimai.

 

VELYKOS TARP GYVŪNŲ

Triušiukai, surikatos, lemūrai, vėžliai, beždžionės… Visi laukia šventiškai nusiteikusių lankytojų.

Nepamirškite margučių – galėsite juos ridenti! O atsinešę kiaušinį išmargintą gyvūnų tematika – gausite nuolaidą!

Antrąją Velykų dieną, 12-15 val. vaikučius džiugins veidukų paišytoja! Bus galima pavirsti į triušį, o gal net drugelį…

 

Zooparke ieškokite specialių margučių – juose slėpsis mielos staigmenos!

Zooparko darbo laikas Velykų laikotarpiu:
Pirmąją Velykų dieną – 12-19 val.
Antrąją Velykų dieną – 10-20 val.

SAKRALINĖS MUZIKOS VELYKINIS KONCERTAS

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras TRIMITAS kviečia į kasmetinį, gražia ir ilgamete tradiciją tapusį, Sakralinės muzikos Velykinį koncertą, pirmąją šv.Velykų dieną, balandžio 21-ąją, 13 val. Šv.Kazimiero bažnyčioje. Šis koncertas skiriamas ilgamečio orkestro dirigento Ramučio Balčiūno atminimui. Koncerte dalyvaus prof.Algirdas Budrys.

Orkestro dirigentu R. Balčiūnas dirbo beveik 45 metus. Didysis dūdų revoliucionierius – taip būtų galima apibūdinti R. Balčiūną remiantis jo kūrybine autobiografija. Maestro pakeitė ne tik tradicinio pučiamųjų orkestro įvaizdį, bet ir įvykdė atlikimo revoliuciją. R. Balčiūno orkestro „Trimitas“ istorinis pėdsakas ryškus ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Maestro buvo tikras menininkas, jis gyveno muzika, turėjo gerą humoro jausmą. Mokėjo pakerėti žiūrovus žaismingumu, gebėjimu subtiliai valdyti ne tik orkestrą, bet ir publiką. Prisiminimus apie R. Balčiūną norėtųsi baigti paties maestro žodžiais: „Balčiūnui reikia pastatyti paminklą už kuklią estradinę kultūrą…“

Kur? Šv. Kazimiero bažnyčia Kada? 2019-04-21 13:00

ŠEIMŲ SEKMADIENIS: ŠV. VELYKOS IR MARGUČIŲ DIRBTUVĖS

Sekmadieniai yra skirti leisti laiką su artimiausiai žmonėmis – šeima, todėl ir sukūrėme šeimyniškos popietės tradiciją, kurios metu maistas yra patiekiamas taip, kad visi šeimos nariai juo dalintųsi.

Tikimės, jog prisijungsite prie šios puikios tradicijos ir praleisite popietę drauge su mumis.

Šv.Velykų sekmadienį, balandžio 21 d., nuo 12:00 iki 16:00 taip organizuosime margučių dažymo dirbtuves vaikams.

Velykinis žygis po Pasakiškių apylinkes

2019 m. balandžio 22 d. (pirmadienį) 13 val. kviečiame į Velykinį žygį po Pasakiškių ir dar tris skulptūrų parkus. Užsuksime į Sakiškių alaus bravorą. Vykti 17 autobusu iš Antakalnio žiedo iki galinės stotelės (Antavilių žiedas). Automobilius paliekame ten pat. 3 val. maršrutas žiedinis. Žygio vadovas Rymantas Genys tel. 860542354. Žygis nemokamas.

Tradicinis Velykų žygis Ūlos pakrantėmis

Pirmadienį, balandžio 22d., organizuojamas tradicinis VELYKŲ ŽYGIS ŪLOS PAKRANTĖMIS. Grožėsimės puikiais vaizdais nuo Ūlos atodangų, ieškosime pirmųjų šilagėlių ir drevėtų pušų. Ridensime velykinius margučius, šoksime ir dainuosime aplink laužą.

Išvykimas pirmadienį 10 val. 20 min. traukiniu Vilnius-Marcinkonys (renkamės 10 val. prie kasų). Bilietus perkame iki Zervynų (tuo pačiu ir atgal 17 val. 22 min.). Žygio startas 12 val. 10 min. nuo Zervynų glž. stotelės. Žygio pabaiga 17 val. 20 min. (Vilniuje būsime 19 val. 08 min.) Žygio vadovas -Tadas Šidiškis.

Paroda: Pavasario Abstrakcijos

Viktorijana Belšina yra abstrakčių paveikslų meistrė. Jos paveiksluose iš pradžių atrodo, jog nėra jokios struktūros ir logikos, tačiau panagrinėjus kūrybą iš arti tampa aišku, jog yra priešistorė, veikėjai ir tam tikri simboliai, kurie ir padaro tuos kurinius ypatingais. Viktorijana gyvena ne prabangiai, tačiau jaukiai ir daug energijos įdeda į savo vaizduotės keliones ir jų konvertavimą ant drobių. Ant Tauro kalno Profsąjungų rūmuose galima bus pamatyti jos nupieštus paveikslus parodoje „Pavasario Abstrakcijos“ balandžio 21 dieną. Visi yra kviečiami pasižiūrėti ir pabandyti užčiuopti bent kažkiek, kas vyksta jos galvoje.

Pradžia 22:00 Paroda NEMOKAMA

VELYKŲ VIKŠRELIO ŽAIDIMAI PREKYBOS CENTRE OZAS

Velykos – spalvinga pavasario šventė, kuri pažadina gyvybę. Po žiemos miego nubudo ir Vikšrelis Rajūnas, ne toks ir mažas – net 18 metrų ilgio!

Vikšrelis Rajūnas viešės ne tik per Velykas, bet ir visą moksleivių atostogų savaitę iki balandžio 28 dienos, sekmadienio. Jį bus galima rasti pirmajame aukšte, vaikų žaidimų erdvėje.

Žaidimai Vikšrelio erdvėje nieko nekainuoja. Čia pagrindinė valiuta – gera nuotaika, juokas ir spalvingi piešiniai!

Visų Vikšrelio Rajūno draugų laukiame kasdien 22-28 dienomis (21 dieną, sekmadienį, prekybos centras nedirbs), prekybos centro OZAS darbo laiku.

Įspūdingos Velykos Akropolyje

Akropolis – ne tik velykinių dovanų vieta! Šv. Velykų proga kviečiame pamatyti įspūdingas šventines instaliacijas ir sudalyvauti margučių ridenimo varžybose ant ledo – šventinė nuotaika garantuota!

Visi lankytojai, užsukę į Akropolį iki balandžio 28 d., turi galimybę pamatyti įspūdingą velykinę parodą – menininkės Jolitos Vaitkutės beveik 2 metrų aukščio velykines instaliacijas – margučius. 3 skirtingi milžiniški margučiai – 3 idėjos ir kūrimo istorijos.

1. Margutis „Miesto žemėlapis“
Ant šio margučio lukšto tilpo parkai, upė, asfaltuotos gatvės, augalai, žinomiausi pastatai ir net daugiabučiai. Kiaušinis atstoja gaublį, ant kurio sudėta nemažai objektų, kurie atpažįstami Vilniaus gyventojams.

2. Margutis „Miško linksmybės“
Šis margutis – „Miesto žemėlapio“ priešingybė, atbundančios gamtos simbolis. Papuošti lapeliais, žiedais ir miško detalėmis, šis margutis kviečia pastebėti bundančias pievas ir miškus bei pasimėgauti jų teikiamais turtais.

3. Margutis „Origami”
„Origami” puošia apie 1000 įvairiausių dydžių, formų ir spalvų origami detalių. Kaip sako pati menininkė – ši instaliacija sujungia trapumą ir netikėtą medžiagą į vientisą, atpažįstamą formą.

Šių meno kūrinių ieškok prie 1-ojo Maximos įėjimo!

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button