Renginiai

Kur švęsti Valentino dieną Vilniuje? Geriausių vietų sąrašas

Valentino diena švenčiama vasario 14 d. Ji vadinama įsimylėjėlių arba meilės diena.

Šv. Valentinas buvo Romos vyskupas, kuris gyveno II a. Tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II buvo išleidęs įsakymą, draudžiantį tuoktis. Jis siekė, kad kuo daugiau vyrų eitų kariauti ir gintų imperiją. Imperatorius manė, kad vedę vyrai yra emociškai labiau prisirišę prie savo šeimų, todėl negali būti geri kariai. Vyskupas Valentinas, matydamas jaunų žmonių skausmą, juos sutuokdavo slapčia. Klaudijus II išgirdęs apie tokį vyskupo elgesį, jį suėmė ir uždarė į kalėjimą, kur vasario 14 d. Valentinas buvo nubaustas mirtimi. Po kiek laiko Valentinas buvo paskelbtas šventuoju.

MadeinVilnius.lt pateikia Valentino dienos renginių kalendorių.

 

ROMANTIŠKA VALENTINO DIENOS VAKARIENĖ IR ŠVENTINIS RENGINYS

Ar dar neatsibodo klausimai: ką dovanosi, kur nusivesi, kaip nudžiuginsi savo mylimąją ar mylimąjį per Valentino dieną, kuri, beje, jau visai ant nosies? Nesuk galvos, nes mes viskuo pasirūpinome už tave: paruošėme šventinį rinkinį tobulam judviejų vakarui!

Pasinaudoję pasiūlymu gausite bilietus į dainininko Manto Jankavičiaus koncertą „Mantas: Rhapsody Recomposed“ puikiose vietose „Siemens“ arenos BMW klube . Šou metu naujai suskambės legendinės grupės „Queen“ dainos, kurios grąžins jus į muzikinę nostalgiją ir prisiminimus. Pojūčius sustiprins specialiai jums paruošta ir patiekta keturių dalių rafinuota romantiška vakariene. Juk į mylimojo širdį lengviau prisibelsti per skrandį!

Kur? Siemens arena Kada? 18:00 val.

 

ŠV. VALENTINAS BASTĖJOS TAMSOJE: PRIE TAMSOS DAUGIAU… ISTORIJŲ

Šv. Valentino dieną galima ne tik žiūrėti vienas kitam į akis, bet ir nuveikti kažką įdomaus. Kviečiame čiupti už parankės savo mylimuosius ir atvykti į tamsią ekskursiją Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje.

Ekskursijoje aiškinsimės daugybę paslapčių, kurias slepia storos Bastėjos sienos: kas yra ta bastėja, kodėl už vilniečių pamėgtą vietą turėtume būti dėkingi arkliui, ar gali būti, kad Bastėjos požemiuose slepiasi jaunas ir gražias mergeles mėgstantis siaubūnas? Šiuo metu Bastėjoje veikianti archeologinės avalynės paroda „200 batų – 700 metų“ paaiškins, kaip lietuviai aplenkė visos Europos avalynės madas ir kas yra meškų letenų bei vilko nasrų poros.

Ir, žinoma, koks Šv. Valentinas be keleto gražiausių meilės istorijų… Išgirsite ir jas!

 

Kur? Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje, Bokšto g. 20 Kada? 17:30 val.

ŠV. VALENTINO DIENOS EKSKURSIJA „ŠIRDIES MOTYVAS“

Vasario 14 dieną, penktadienį, 16 val. kviečiame apsilankyti Vilniaus senamiesčio širdyje – Vilniaus katedroje – ir nusileidus į jos požemius atrasti nematytas erdves, išgirsti legendines valdovų meilės istorijas. Požemiuose įrengtame mauzoliejuje prisiminsime dramatišką Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istoriją, skaitysime jų laiškus. Ekskursijoje susipažinsime ir su kitomis, mažiau girdėtomis, bet tikromis valdovų meilės istorijomis.

Antroje ekskursijos dalyje eisime į Bažnytinio paveldo muziejų, kur aptarsime širdies simboliką mene. Ieškodami šio ornamento, įsižiūrėsime į auksakalystės šedevrus, nagrinėsime antkapinių paminklų ikonografiją. Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje ir bernardinių vienuolyno rūsiuose bei palėpėje įrengtose ekspozicijose tyrinėsime, kokiais atvejais pamaldumui išreikšti būdavo pasirenkama širdies simbolika ir kuriuos šventuosius galime vadinti širdžių teologais. Apžiūrėsime benediktinių karūną iš Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčios lobyno, kuria novicijos pasidabindavo per vienuolines vestuves – amžinųjų įžadų šventę.

 

Iš muziejaus saugyklų specialiai šiai progai bus iškeltas titulinio dienos šventojo – Valentino relikvijorius.

Kur? Vilniaus katedroje Kada? 16:00 val.

VALENTINO DIENA MOONPLAY

Vasario 14 d. 16-20 val. visus mylimus ir mylinčius MOONPLAY kviečia į VEDYBAS MĖNULYJE!

 

Vyks iškilminga ceremonija su amžinos meilės priesaika ir vedybų liudijimų įteikimu.
Visi, prisiekę amžiną meilę, bus sutuokti ASTRONAUTŲ!

Vestuvių muzikantas – DJ PAUL B, visų svečių laukia KOSMINĖ PRIZŲ GAUDYKLĖ, unikalių meilės atvirukų DIRBTUVĖS bei MOONPLAY GALAKTIKOS PAŠTAS.

Kur? MoonPlay Kada? 16:00 – 20:00 val.

Valentino diena Zooparke

Zooparkas kviečia visus mylinčius, mylimus, norinčius pamilti, svajojančius apie meilę ir jau ją radusius į specialų, Valentino dienos progai skirtą renginį Zooparke (Verkių g. 29, Vilnius).

18:00 val. Ekskursija “Zoopark meilės istorijos”
18:15 val. Romantiška beždžionių vakarienė
18:30 val. Mylimiausios lemūrų šeimos vakarienė
18:45 Keršto vakarienė (surikatos skanaus ex mylimųjų vardais pavadintas lervas. Sekite informaciją – jau netrukus vardą lervai galėsite suteikti ir Jūs!)

Kur? Zoopark Kada? 18:00

Aklas pasimatymas su „Kino pavasariu“ | Šv. Valentino diena

Kino teatras PASAKA ir KINO PAVASARIS kviečia šv. Valentino dieną praleisti aklame pasimatyme. Vasario 14 d. laukia išskirtinė galimybė pirmiesiems pamatyti gražiausią šių metų festivalio repertuaro filmą apie meilę. Kas jis? Sužinosi tik užgesus kino salės šviesoms.

Kur? Kino teatras PASAKA Kada? 19:00

Valentino vakarėlis ant riedučių

Vasario 14d. Rolling City kviečia meilę antrai pusei, meilę geriausiai draugei, močiutei ar tėčiui parodyti, dovanojant laiką drauge. Valentino vakarėlyje ant riedučių.

Kur? Rolling City Kada? 18:00

Valentino diena Akropolyje

Laikas širdelės formos saldainiams, gėlėms ir meilės prisipažinimams – Valentino diena jau čia pat!

Ją švęsk kartu su Akropoliu:

– Vasario 10-15 d. apsilankyk Akropolyje, fotografuokis prie Manto Petruškevičiaus gėlėmis dekoruotos fotosienelės! Valentino dieną visus norinčius nuo 12 iki 20 val. įamžins fotografas.

– Vasario 14 d. švęsk Valentino dienos ledo diskotekoje! Čiupk savo meilę už rankos ir susitinkame ten, o jeigu jos dar neturi – gal sutiksi ant ledo?

Kur? Akropolis Kada? visą dieną

Romanas su Monika Liu

Romantinė muzikinė nuotykių komedija su Monika Liu. Dar negirdėtos istorijos ir išpažintys. Apie meilę, troleibusus, kalnus ir kodėl ne visi vyrai – kiaulės. Bus puiku, smagu su nepakartojama Monika Liu. Skubėkite įsigyti bilietus.

Kur? Jazz Cellar 11 Kada? 21:00 val.

Ieva Narkutė. Širdies reikalai

Kaip jūsų širdies reikalai? Klausiu ir kviečiu visus vasario 14 d. Vilniuje, Šv. Jonų bažnyčioje juos aptarti. Koncertas „Širdies reikalai“ vyks labai simbolinę dieną, bet iš tiesų mūsų širdis, kaip ir mes, pastoviai turi reikalų. Pastoviai užsiėmusi.

Kaip ir mes, ji kartais vėluoja. Vėluoja pamiršti buvusią meilę, nors ant slenksčio jos jau laukia nauja. Kaip ir mes, ji kartais meluoja. Meluoja, kad vadovaujasi gryna logika, kai renkasi, ką įsimylėt. Apsimeta, kad daug geriau sutaria su galva, nei sutaria iš tikrųjų.

Ateikit į koncertą su tais, kurių jūsų širdis nepalieka ramybėje. Ateikit su tais, su kuriais tik visai neseniai panėrėt į jausmų bangas. Ateikit su tais, su kuriais jau kurį laiką esat išmesti seklumon ir norit vėl panert į gelmę. Koncertas bus jausmingas, atviras ir jautrus, todėl šalutinis jo poveikis tikrai gali pasireikšt įsimylėjimu. Tad pasižymėkit savo kalendoriuose- ir jūs, ir jūsų širdis – vasario 14-ąją susitinkame koncerte “Širdies reikalai”.

Kur? Šv. Jonų Bažnyčia Kada? 18:00 val.

LOVE SONGS

Saksofonas – tai vienas geidžiamiausių muzikos instrumentų, be kurio skambesio neįsivaizduojame pačių žinomiausių romantinių dainų. Išgirskite gražiausias meilės dainas, atliekamas žymiausiu Lietuvos saksofonininku tituluojamo Juozo Kuraičio.

Atlikėjo įrašytais pop kūriniais socialiniuose tinkluose ir įvairiose medijų platformose dalinamasi šimtus kartų, jie sulaukia tūkstančių paspaudimų „patinka“, o bilietai į koncertus išperkami, vos šiems pasirodžius prekyboje. Romantiškiausias vakaras lauks White Piano Hall koncertų salėje…. Švęskime meilės dieną, besiklausydami gražiausių meilės dainų…

Kur? Koncertų salė „White Piano Hall“ Kada? 18:00 val. ir 20:30 val.

MEILĖS BALADĖS

Trys geriausi šalies roko vokalistai – Povilas Meškėla, Česlovas Gabalis ir Jeronimas Milius – kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu maestro Gintaro Rinkevičiaus, meilės dienos proga ruošia ypatingą meilės baladžių programą. Nežinia, ar kas myli karščiau ir aistringiau už rokerius, kurių laisvę ir aštrius pojūčius mėgstančias širdis taip dažnai ištirpdo moterų žavesys ir švelnumas, o meilės istorijos ne tik tampa ikoniškomis legendomis, bet ir įkvepia sukurti dainas, kurias visame pasaulyje dainuoja tūkstančiai.

Šį vakarą visų mylimos meilės baladės suskambės dar išraiškingiau ir jausmingiau, nes jas kartu su Povilu Meškėla, Česlovu Gabaliu ir Jeronimu Miliumi atliks maestro Gintaro Rinkevičiaus diriguojamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. „Roko muzikoje viskas tikra, nepritempta, nuoširdu, – sako Povilas Meškėla. – Atsistoti ir rėkti gali kiekvienas. Bet jis po tam tikro laiko ištirpsta visų rėkiančių minioje. Norint gerai atlikti roką, reikia turėti vidinės jėgos – ne tik balse, bet ir sieloje. Užsispyrimo. Čia žmonės viską daro iš širdies – tai yra jų sielos šauksmas. Tokia muzika yra išgyventa, išnešiota, subrandinta ir, svarbiausia, patikrinta laiko.“ Todėl ruošdami koncerto programą neabejojome, kad šis koncertas – geriausias pasirinkimas meilės dienai.

Kur? Kongresų rūmai Kada? 19:00 val.

Šv.Valentino diena Bernardinuose

Vasario 14 d. (penktadienį) 18 val., Šv.Valentino dieną, Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčia kviečia visus Bernardinų bažnyčioje švęsti Eucharistiją už šeimas.

Kviečiami visus sutuoktinius švęsti Dievo meilę kartu su mylimais žmonėmis!

Šv.Mišių metu giedos Bernardinų šlovinimo grupės ICHTHUS šeimos su vaikučiais!

Kur? Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčia Kada? 18:00 val.

7+7 Šv. Valentino pasimatymai

TAMSUBAISU Vasario 14d. siūlo Jums atvykti į aklą pasimatymą.

Formatas: apsupti tamsos turėsite galimybę pabendrauti su 7 skirtingais žmonėmis. Atviras pokalbis mūsų skelbiamomis temomis atskleis Jūsų ir kitų dalyvių tikruosius veidus per kelias minutes.

Tikslas: susipažinti ir pažinti kitą žmogų jo nematant. Pagrindinis tikslas – užmegzti naujus santykius (mes tikime sėkme ir minčių sutapimo galia).

Kur? Šeimyniškių g. 5A Kada? 21:00 val.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
8 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button