Renginiai

Kur švęsti Užgavėnes Vilniuje? (renginių programa)

Užgavėnės – senas tradicijas turinti bendruomenės šventė, kuri yra puiki proga ne tik linksmai padūkti ir šmaikščiai pajuokauti, bet ir su humoru į viešumą iškelti kasdienybės aktualijas. Todėl šventėn  žiemą lauk varyti ir pasiausti susirenka įvairiomis kaukėmis pasipuošę personažai: velniai, meškos, giltinės, ožiai, daktarai, čigonai, ubagai, nepažįstami svetimšaliai ir kiti linksmai nusiteikę persirengėliai. Šventėje paprastai laukia gausios, riebios, šiltos vaišės su blynais ir kitais gardumynais, padūkusios tradicinės linksmybės vaikams ir ne vaikams, koncertai, šokiai ir pokštai.

Užgavėnių šventė švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų. Lietuvoje Užgavėnės tradiciškai švenčiamos centrinėse miestų aikštėse, liaudies buities muziejuje Rumšiškėse (savaitgalį prieš Užgavėnes).

MadeinVilnius.lt pateikia Užgavėnių renginių kalendorių.

 

UŽGAVĖNĖS LUKIŠKIŲ AIKŠTĖJE

Vasario 25 dieną, po savavališkų atostogų Šiaurės ašigalyje, pasitiksime ledinę ledi Morę ir, rem-iantis Užgavėnių tautos baudžiamuoju kodeksu, spręsime tolimesnį jos likimą – nagrinėsime už gėdingą ir niekšišką išdavystę bei aplaidumą darbe jai iškeltą bylą.

Teismo dalyviams ir žiūrovams užsigavėti veiks mugė, skirta išalkusiems bei ištroškusiems ir nor-intiems savo namus ar save papuošti tautodailininkų dirbiniais.

Atėjusiems su tautiniais Užgavėnių tautos kostiumais ar, kaip žemaičiai sako su ličynomis (lietuvi-škai – kaukėmis) – dovana – leidimai nemokamai pasičiužinėti Lukiškių aikštėje esančioje čiuo-žykloje!

 

Programa:

– Nuo 11 val. veiks Užgavėnių mugė, kurioje bus galima pasisotinti ir įsigyti tautodailės dirbinių.
– 18 val. – Užgavėnių persirengėlių dainos, šokiai, padūkimai kartu su „Ratilio“ ir „Jorės“ ansambliais, Lašininio ir kanapinio dvikovos, žaidimai vaikams ir suaugusiems, iš Lietuvos pabėgusios Morės teismas ir pelnytas galas.

UŽGAVĖNIŲ ŠĖLSMAS – METŲ VESTUVĖS

Vasario 25 d. 18 val. Vilniaus mokytojų namai tradiciškai kviečia visas šeimas ir viengungius švęsti tikrųjų Užgavėnių. „Visos šeimos ir kaimynai, pulkit čia – bus jums daug blynų. Bursim vaikų būrį vestuvininkų kelio užtvėrimui. Nusimato saldainių kruša“, kviečia neatpažintas vestuvių dalyvis.

 

Užgavėnės bus švenčiamos su trenksmu. Programoje Lašininių ir Kanapinių šeimų susitikimas, jaunųjų šokis, uošvių prakalba, vestuvių svočios Morės apraudojimas bei kitos tradicinės apeigos. Ar vestuvės įvyks, kaip baigsis puota – sužinos tik atėję. Vestuvėms groja kapela „Ratilai“, vadovas Darius Mockevičius. Blynus kepa „Bebro blyninė“.

UŽGAVĖNĖS AKROPOLYJE

Vasario 25-ąją dieną susitikime Akropolio Užgavėnių dirbtuvėlėse, kurių metu sieksime pagaminti didžiausią, REKORDINĘ Užgavėnių kaukę.

Užgavėnių šventės programa:
12:00-18:00 dekoruosime Užgavėnių kaukę.
16:00-18:00 skrabalistas Remigijus Šilinskas kurs šventinę nuotaiką.
18:00 fiksuosime didžiausios Užgavėnių kaukės rekordą.
18:00-19:00 profesionalus fotografas įamžins Užgavėnių šventės akimirkas.

 

UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖSE SENIŪNIJOSE

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button