Renginiai

Kur švęsti Užgavėnes Vilniuje ir apylinkėse? (Renginių programa 2018 m.)

Užgavėnės – tradiciškai paskutinė proga iki soties prisivalgyti ir pasilinksminti prieš prasidedant ramiajam Gavėnios laikotarpiui, truksiančiam iki Velykų.

Per Užgavėnes visais laikais būdavo puiki proga ne tik linksmai padūkti ir šmaikščiai pajuokauti, bet ir nepiktai pašiepti kaimo bendruomenės narius, su humoru į viešumą iškelti kasdienybės aktualijas.

MadeinVilnius.lt pateikia Užgavėnių renginių kalendorių.

 

„MORĖS EKOREZGINKA 2018“. Užgavėnių šventė Vilniuje (vasario 10 d., šeštadienis)

Tradiciškai šiemet – kaip ir kiekvienais metais – pačiame Vilniaus centre susiburs įvairiausi Užgavėnių personažai ir užkurs tikras šėliones, varydami žiemą iš kiemo ir kviesdami sugrįžti pavasarį. Nors tikroji Užgavėnių diena – vasario 13-oji, vilniečiai ir miesto svečiai rinksis siausti Gedimino prospekte jau vasario 10 d., šeštadienį.

Trakuose">„PONIŠKOS” UŽGAVĖNĖS TRAKUOSE (vasario 10 d., šeštadienis)

Žiemos priespaudos pabaiga – pavasario atkūrimo pradžia. Varom žiemą garsiai ir linksmai su „Nešpėtnais bernais“
ir Trakų krašto šokėjais bei muzikantais.

 

Užgavėnės

UŽGAVĖNĖS RUMŠIŠKĖSE 2018 (vasario 10 d., šeštadienis)

Vasario 10 d., šeštadienį, 12 val. atvykite į Užgavėnių sostinę – Lietuvos liaudies buities muziejų! Triukšmingai šoksim, trypsim su ansambliais ir kapelomis. Kad būtų geri metai – sočiai prisivalgysim: skaniais blynais pavaišinsim, o už žaidimus ir prizų įteikti nepamiršim! Įminus mįslę „Šiupinyne“ – gardžią košę kirsim. Jūsų lauks daug linksmybių, pramogų, žaidimų, šokių ir dainų!

UŽGAVĖNĖS VALDOVŲ RŪMUOSE (vasario 10 d., šeštadienis)

Prisiminkime istorines Užgavėnių tradicijas Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje ir smagiai paminėkime Užgavėnių šventę Valdovų rūmų muziejuje su visa šeima! Jūsų lauks spalvotos ir naujai išpuoštos Valdovų rūmų menės, kuriose skambės senoji muzika, ir meninė studija, kurioje galėsite pasigaminti šventinę kaukę!

 

11.00–16.00 | Meninė studija „Pasigaminkime kaukę“

10.00–18.00 | Muzika rūmų menėse

UŽGAVĖNIŲ ŠĖLSMAS – 100-MEČIO VESTUVĖS (vasario 13 d., antradienis)

Vasario 13 d. Vilniaus mokytojų namai tradiciškai kviečia visus didelius ir mažus švęsti tikrųjų Užgavėnių. Nuo 17 val. renginių kiemelio vartai bus atviri, degs laužas ir kvepės blynais.

 

Šiais metais Užgavėnės bus ypatingos – visi miestiečiai kviečiami dalyvauti šimtmečio vestuvėse. Programoje Lašininių ir Kanapinių šeimų jungtuvių puota, giminės vestuvių ritualas bei kitos tradicinės apeigos.  Ar vestuvės įvyks, kaip baigsis puota – sužinos tik atėję.

UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖ NAUJUOSIUOSE VERKIUOSE (vasario 10 d., šeštadienis)

Visus visus jau penktą kartą Naujuosiuose Verkiuose kviečiame linksmai atšvęsti Užgavėnes! Nors gal ir nebus ką varyti iš kiemo (nes žiema taip ir neatėjo normaliai į mūsų kiemus), reikia džiaugtis, kad šis niūrus ir lietingas periodas jau eina į pabaigą ir ne už kalnų – pavasaris!

Vasario 10 d. nuo 14 val.

 

UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖ BALSIUOSE (vasario 11 d., sekmadienis)

Užgavėnės – paskutinė mėsėdžio diena, žiemos palydų, žiemos išvarymo, daugelio dar vadinama vaisingumo žadinimo, skalsos ir gausumo skatinimo šventė.

Ji buvo žinoma net pagonybės laikais. Seniau ji vadinta RAGUČIO švente. #Balsių mikrorajone gatvių pavadinimai tiesiogiai susiję su senovės lietuvių mitologinėmis būtybėmis.

2018 M. VASARIO 11 D. (SEKMADIENĮ), 13:00 VAL. PERSIRENGĖLIAI RENKASI Į TEATRALIZUOTA EISENĄ NUO #BALSIŲ MOKYKLOS.

UŽGAVĖNĖS JONAŽOLIŲ KAIME (vasario 11 d., sekmadienis)

Kviečiame visus, mažus ir didelius, vasario 11 d. 11 val. į Jonažolių kaimo krepšinio aikštelę linksmai atšvęsti Užgavėnes ir palydėti žiemą.

Atsineškite savo gamybos blynų, rinksime patį originaliausią, skaniausią, sveikiausią. Pasipuoškite pačia gražiausia, baisiausia, originaliausia kauke, nes pačių pačiausių laukia staigmenos. Žaisime, dainuosime, šoksime kol žiema pabėgs iš mūsų kaimo. Stebėsime Kanapinio ir Lašininio kovą, o sudegindami MORĘ, kartu sudeginsime viską, kas per žiemą susikaupė blogiausio.

MAŽOSIOS UŽGAVĖNĖS (vasario 11 d., sekmadienis)

Uptown Bazaar‘e Mažosios Užgavėnės! Galima drąsiai vadinti ir blynų fanų diena. Netikėtos kulinarinės variacijos blynų tema ir tradiciniai skoniai! Vaikų laukia kaukių dirbtuvės, per kurias mažieji šventei pasiruoš iš anksto. Užgavėnės prasideda vasario 11 d. nuo 10 val.

Užgavėnės su Šveiku (vasario 10 d., šeštadienis)

Katkų literatūros klubo ir bendruomenės edukacijos centro “Miesto laboratorija” organizuojamą intelektualią Užgavėnių šventę – “Užgavėnės su Šveiku”.

Šių metų vasario 10 d., vilniečius ir miesto svečius kviečiame švęsti Užgavėnes be folkloristinių aprėdų, šiuolaikinio miesto aplinkoje.

19 val. seka iškilmingi J.Hašeko “Šauniojo kareivio Šveiko nuotykių” skaitymai. Ištraukas, nušviečiančias aktualiausias Lietuvos politinio, kultūrinio ir dorovinio gyvenimo aktualijas, skaitys Antakalnio atstovė Seime I.Šimonytė, L.Katkus, L.Urbonas, savanoris Marekas ir kiti.

Muzika ir siautulingais šokiais nuo 21 val, o gal ir nuo anksčiau, rūpinsis antakalnietis DJ Rimas Šapauskas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button