Renginiai

Kur švęsti Liepos 6 d. Vilniuje? (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos renginių gidas 2019)

1990 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba – Atkuriamasis Seimas įstatymu „Dėl švenčių dienų“ liepos 6-ąją – Mindaugo karūnavimo dieną – paskelbė Valstybės švente.

1253 m. liepos 6-ąją dieną buvo karūnuotas pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius Mindaugas.

1251 metais Mindaugui priėmus krikštą, Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė popiežiaus Inocento IV Milane surašyta bule buvo paskelbta katalikiška Lietuvos karalyste. Tokiu būdu Lietuvos didysis kunigaikštis, vėliau Lietuvos karalius Mindaugas žengė žingsnį Lietuvos valstybės tarptautinio pripažinimo Europoje link. Vis dėlto karaliaus Mindaugo ir kunigaikštienės Mortos vainikavimas buvo dar reikšmingesnis pasiekimas Lietuvai, kada popiežiaus įsaku buvo įkurta Lietuvos vyskupija, o kartu ir Lietuvos valstybė.

 

Skelbiame renginių gidą, skirti valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai.

VILNIUS KVIEČIA: ŠVĘSK LIEPOS 6-ĄJĄ VILNIUJE LUKIŠKIŲ AIKŠTĖJE!

Kviečiame švęsti Vilniuje – tradicija tampančiame šventiniame piknike Lukiškių aikštėje, o vėliau kartu su visa Lietuva sugiedoti „Tautišką giesmę“. Vilniečiai kviečiami į šventę atvykti su savo pledais, vaišėmis ir patogiai įsitaisyti ant pievelės. Neturintys maisto galės pasimėgauti vaišėmis iš maisto vagonėlių.

10.00–21.30 val. Šventinis piknikas Lukiškių aikštėje ir maisto vagonėliai ant ratų neturintiems savo maisto.Restoranai ant ratų kvies vilniečius ir miesto svečius pusryčiauti, pietauti ar vakarieniauti sostinės centre – susirinkusiems Lukiškių aikštėje siūlys platų šviežio ir gardaus maisto meniu.

 

10.00–19.30 val. AKTYVIOS VEIKLOS: BATUTŲ erdvės, Smalsiausiems skirti LAUKO ŽAIDIMAI, ŽAIDIMŲ STUDIJA „VIENARAGIS“, AcroYoga Lt – Akrobatinė Joga, Europos Centro Golfo Klubas, SPORTO KLUBO MyFitness, LAUKO ŠACHMATAI MILŽINAI, MILŽINIŠKŲ MUILO BURBULŲ LEIDIMAS, žaidimas Lankinis ir kt.

12 val. Iškilminga valstybės vėliavų pakėlimo ceremonija Simono Daukanto aikštėje.

19.30–21.15 val. „Laisvės karalystė“ Lukiškių aikštėje. Valstybės dienos proga televizija TV3 televizija paruošė specialią šventinę programą, kuri susirinkusiems Lukiškių aikštėje žada įsimintiną vakarą.

 

21 val. „Vardan tos Lietuvos vienybė težydi!“ – kad ir kur būtum, žmogau, stabtelk ir sugiedok „Tautišką giesmę“. Vieningai giedoti „Tautišką giesmę“ pakvies Liudas Mikalauskas ir Kristina Jurevičiūtė. Šventę tęs Marijono Mikutavičiaus pasirodymas.

VALSTYBĖS DIENA VALDOVŲ RŪMUOSE

Kviečiame Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną švęsti drauge ir aplankyti Valdovų rūmų muziejaus nuolatines ekspozicijas, dalyvauti teminėse ekskursijose ir edukacinėje veikloje, žiūrėti filmus, o „Tautišką giesmę“ giedoti Valdovų rūmų Didžiajame kieme.

10.00–18.00 val. (kas valandą) Istorinio valstybingumo ženklai Valdovų rūmuose. Muziejaus gidų vedamos ekskursijos apie Lietuvos istorinio valstybingumo sklaidą ir ženklus.

 

10.00–21.00 val. 3D virtuali kelionė laiku. Užsidėję virtualios realybės akinius, nusikelsite šimtmečiais į praeitį ir pamatysite, kaip nuo XIII a. iki šių dienų keitėsi Vilniaus pilių teritorija ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija. Trukmė – 8 min. Su lankytojo bilietu+1 Eur

10.00–21.00 val. Mūro istorijos. Nykstantis Abiejų Tautų Respublikos paveldas Raimondo Paknio fotografijų paroda, kurioje pristatomas buvusios Abiejų Tautų Respublikos teritorijoje (dabar Lietuvoje, Baltarusijoje, Ukrainoje) per šimtmečius išsibarstęs architektūros paveldas, atskleidžiama šiandieninė nykstančių bažnyčių, pilių, dvarų situacija.

11.00–20.00 val. (kas valandą) Praeitis atsivėrė ateičiai. Interaktyvus kino filmas pakvies daugiau sužinoti apie Valdovų rūmus ir jų atgimimo istoriją, taip pat atskleis muziejuje eksponuojamo archeologinio paveldo bei sukauptų istorinių ir meno vertybių paslaptis. Trukmė 45 min.
Nemokamai

 

11.00–15.00 val. Mūsų Vytis.Atvira kūrybinė studija, kurioje daug sužinosite apie Lietuvos valstybės herbo simbolį ir susikursite istorinę vėliavėlę su Vyčiu.
Nemokamai

13.30–14.00 val. Valstybė – tai tu. Simbolinio garbės bėgimo ir važiavimo dviračiais su Lietuvos valstybės istorinėmis (herbinėmis) vėliavomis renginys.

15.00–19.00 val. Laisvės aitvarai su Vyčiu. Atvira kūrybinė studija, kurioje galėsite nusispalvinti Vyčiu padabintą aitvarą. Aitvarų ruošiniai pagaminti, panaudojus Vyčio atvaizdus iš istorinių ir archeologinių šaltinių.

21.00 val. Tautiška giesmė aplink pasaulį. Lietuvos valstybės himno giedojimas su berniukų ir jaunuolių choru „Ąžuoliukas“.

VALSTYBĖS DIENA VALSTYBĖS PAŽINIMO CENTRAS

Liepos 6-ąją, Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, švęskime drauge! Dalintis džiaugsmu ir šventine nuotaika bei minėti Valstybės dieną kviečiame leidžiantis į nepamirštamą šimtmečio kelionę. Su tėvais, seneliais, sesėmis ir broliais ar ilgą laiką nematytais giminėmis pasinerkite į interaktyvų ir kūrybišką valstybės pažinimą.

11 val. 30 min., 13 val., 14 val. 30 min. ir 16 val. II Parodos „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“ seansai. 45 min. trunkančio apsilankymo metu, pasitelkiant moderniausias šiuolaikines technologijas, parodoje pristatomos netikėtos ir drąsios tarpukario, sovietmečio ir šiandieninės Lietuvos vizionierių idėjos.

13 val. II Grupės „Trys viename“ pasirodymas. Grupės nariai Eimantas Jančauskas, Rytė Jonikaitė ir Julija Jarutyte pasakoja, kad netikėtai susitiko, pakalbėjo, pabandė muzikuoti, o rezultatas pradžiugino juos pačius. Atlikėjai mėgaujasi muzika, džiaugiasi bendravimu su auditorija bei tikisi, jog gaunamomis teigiamomis emocijomis gali pasidalinti ir su klausytojais. Pasirodymo metu skambės dainuojamosios poezijos kūriniai, jaunieji atlikėjai taip pat dalinsis savo kūrybos dainomis.

JUBILIEJINIS BĖGIMAS – APLINK ŽALIUOSIUS EŽERUS

Liepos 6 d. visus patriotiškai nusiteikusius bėgimo entuziastus prie Žaliųjų ežerų 30-ąją kartą sukvies vienas seniausiai organizuojamų bėgimų Lietuvoje – tradicinis bėgimas „Aplink Žaliuosius ežerus“, o šiais metais net ir JUBILIEJINIS.

Nuo 9:00 val. iki 10:30 val. numerių ir laiko fiksavimo daviklių išdavimas starto vietoje. Varžybų dieną naujų dalyvių registracija nevykdoma, tik išduodami starto numeriai. Apšilimas – 10.50 val. su sporto treneriais. Startas – 11.00 val. prie Žaliųjų ežerų paplūdimio.

VALSTYBĖS DIENA ANGELŲ KALVOJE

Angelų kalvos bendruomenė kviečia į Valstybės dienos minėjimą, liepos 6 dieną, 20 val. su Lietuvos kariuomenės garbės sargybos orkestru, 21 val. giedant Tautinę giesmę.

Maloniai kviečiame į koncertą, kur kartu susikibę už rankų ištiesime 60 metrų valstybinę vėliavą ir giedosime Tautinę giesmę!

TAUTIŠKA GIESMĖ AKROPOLYJE

Šiemet skaičiuojame dešimtus metus kai gyvuoja „Tautiškos giesmės“ iniciatyva, kuri jau spėjo tapti gyva, mūsų kartos tradicija. Liepos 6 d. lygiai 21 val. visame pasaulyje giedosime „Tautišką giesmę“.

2019-ieji metai mums ypatingi, gegužės mėnesį Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ne tik karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir „Tautiškos giesmės“ diena.

Renginio laikas ir vieta – liepos 6 d. 21:00 val. Vilniaus Akropolyje. Kvieskime savo draugus ir visi giedokime iš širdies!

VALSTYBĖS DIENOS MINĖJIMAS LENTVARYJE

Kviečiame visus dalyvauti Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos) minėjime – liepos 6- ąją prie Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai Bažnyčios. Prisiminsime savo gilias šaknis ir turtingą, seną istoriją.

20.30 val. Giedos Lentvario politinių kalinių ir tremtinių choras “Viltis” ir kiti meno mėgėjų kolektyvai.

21.00 val. Tautiškos giesmės giedojimas

GĖLIŲ PARODA „LELIJA MINDAUGO KARŪNAI“

Lietuvos valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo – dienos proga Vilniaus universiteto (VU) botanikos sodas kviečia į gėlių parodą „Lelija Mindaugo Karūnai“. Čia akį trauks šimtai įvairiausių rūšių ir veislių lelijų, auginamų sodo skyriuose Kairėnuose ir Vingyje. Staigmenų parodos ekspozicijose sulauksime iš Lietuvos gėlių selekcininkų draugijos narių, taip pat Latvijos nacionalinio botanikos sodo specialistų.

Tai jau penktoji VU Botanikos sodo specialistų rengiama šių įspūdingiausių liepos mėnesio kolekcinių gėlių paroda. Ją papildys rožių ir viendienių žiedai, žavios dekoratyvinių miežių (mutantų) puokštės. Parodą aplankyti galite liepos 5–7 dienomis VU Botanikos sodo Muziejuje Kairėnuose. Liepos 5 d. 12 val. renginį atidarys organizatoriai kartu su parodos svečiais ir globėjais.

GYVOSIOS ARCHEOLOGIJOS DIENOS KERNAVĖJE 2019

Jubiliejinis XX – asis eksperimentinės archeologijos festivalis „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“, skirtas Kernavės vardo paminėjimo 740-mečiui ir mokslinių archeologinių tyrimų 40-mečiui numatomas organizuoti 2019 m. liepos 5 – 7 dienomis. Šventės lankytojai tris dienas gali klausyti baltiškos muzikos, stebėti, kaip atkuriami senieji amatai, karyba, apranga ir patys gali išmėginti ką nors pasigaminti.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
54 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vilnelė
Vilnelė
1 metus

Dėl nemokamo transporto – labai puiku, bet kol korona egzistuoja būtų puiku ir nemokamos aikštelės automobiliams…

Julius
Julius
2 metus

Remiantis Algimanto Bučio labai nuosekliai ir logiškai argumentuota literatūralogine istorinių šaltinių ir istoriografijos analize “Lietuvių karaliai ir Lietuvos karalystė De Facto ir De Jure Viduramžių Europoje”, išleista 2018 m., Vagos leidyklos, Vilniuje, būtų prasminga nedaryti grubios klaidos ir netiražuoti kitų šalių istoriografų primesto Lietuvai požiūrio, kad Mindaugas buvo vienintelis Lietuvos karalius. Ypač šios šventės proga!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button