Renginiai

Kur švęsti Jonines Vilniuje? (Joninių renginių gidas 2022)

Birželio 23 d. Lietuvoje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Trumpiausia naktis nuo seno yra sumistifikuota. Manoma, kad ši naktis yra stebuklinga.

Lietuviai šią naktį švęsdavo Rasų šventę. Vėliau, į Lietuvą atėjus krikščionybei, šventė sutapatinta su Šv. Jono varduvėmis.

Šį vakarą Vilniuje ir Vilniaus rtajone bus taip pat gausu renginių. Pateikiame didžiausių renginių gidą:

 

Rasos šventė Kernavėje

Senosios vasaros saulėgrįžos apeigos. Tradicinė kalendorinė trumpiausios nakties – vasaros saulėgrįžos šventė. Šventės metu kūrenami laužai, pinami ir plukdomi vainikai, ieškoma paparčio žiedo, buriama, šokama, dainuojama. Renginys baigiasi ryte, tekančios saulės sutikimu.

JONINĖS ŽIRMŪNUOSE “DAR ŠIRDYJE NESUTEMA”

MIELI ŽIRMŪNIŠKIAI, ESAMI IR BUVĘ, ARTIMESNI IR TOLIMESNI KAIMYNAI. Iki suvaržymų tradicine buvusi Joninių šventė vėl sugrįžta į Žirmūnus. Pasikeitusi, atsinaujinus, bet labai pasiilgusi Jūsų.

Programoje:
– varžysimės gražiausio – spalvingiausio – kvapniausio Joninių vainiko pynime,
– ąžuolų vainikais apdovanosime Jonus ir Janinas,
– klausysimės LPS Žirmūnų skyriaus moterų ansamblio ,,Neris” dainų,
– dainomis džiugins folkloro ansamblis „Vilniaus gija“,
– dainuosime kartu su ansambliu ,,Auksinis ruduo” iš Šeškinės,
– Antakalnio ,,Raskila” kvies kartu ir padainuot, ir pašokti,
-plosime šauniajai dainininkei Akvilei,
– nė minutės liūdėt neleis – birbynė ir akordeonas.
– Joninių vainikus leisime į upę.
O jėgas atgausite vaišindamiesi gira ir baltu sūriu su medumi 

 

KUR? Žirmūnų Paplūdimys KADA? Birželio 23 d. nuo 16:00val.

Joninių šventė “Paparčio žiedas”

Joninių šventė Naujojoje Vilnioje jau senai tapo gražia tradicija – šiemet kviečiame Jonines švęsti itin linksmai nes tradicija sugrįžta!

Šventę pradėsime tradiciniais Joninių žaidimais visai šeimai po kurių skelbsime šventinio koncerto pradžią. Programoje: tautinės muzikos kapelija ir jaunimo tautinių šokių kolektyvas „Vaiva“, liaudies dainų ir šokių ansamblis „Ojcowizna“, Lietuvos balso finalininkė – solistė Gabriela Ždanovičiūtė, šiuolaikinių šokių akademija Jam Ram ir kiti.

 

Žinoma, bus pagerbti ir pasveikinti šventėje dalyvaujantys Jonai ir Janinos. Minint Saulėgrįžos šventę, kartu pašėlsime su nuostabiąja Katažina Zvonkuviene bei lengvojo roko grupe ,,Black Biceps“!

Susitinkame birželio 23 d. 16 val. aikštėje prie Naujosios Vilnios kultūros centro!

Lentvaris kviečia Joninių naktį ieškoti paparčio žiedo

Lentvario kultūros rūmai kviečia šiais metais paparčio žiedo ieškoti ne kur kitur kaip Lentvaryje ir dalyvauti tradicinėje šventėje „Joninių papartis“. Šventė vyks birželio 23 d. šalia Lentvario (Graužio) ežero.

 

Jūsų lauks senosios Rasų tradicijos ir apeigos su folkloro kolektyvu „Volunga“ ir liaudies dainų kolektyvu „Klevinė“, dainos ir rateliai su Lentvario kultūros rūmų vyresniųjų liaudiškų šokių grupe „Lendvarė“, Lentvario choru „Viltis“ bei Onuškio liaudiškos muzikos kapela „Samė“, o degantis seniūno laužas primins apie ugnies reikšmę. Šventę vainikuos pramoginė programa: Elizabeth Olshey atliekamos dainos, muzikinės grupės „Tautinis brandas“ koncertas bei ugnies ir šokio studijos „Čiutyta“ pasirodymas.

KUR? Šalia Lentvario ežero KADA? Birželio 23 d. nuo 17:00val.

Nemokama Joninių ekskursija „Paparčio žiedo beieškant“

Artėjant trumpiausiai metų nakčiai ir paparčio žiedo beieškant, Vivid Vilnius kviečia vilniečius ir miesto svečius leistis į nuotaikingą Joninių ekskursiją!

 

Nemokamoje ekskursijoje – žygyje „Paparčio žiedo beieškant“ pakeliausime po seniausias Vilniaus gyvenvietes, sužinosime, kaip mūsų protėviai šventė Rasas bei Jonines, kuom ypatinga Joninių naktis. Ekskursijos maršrutas vingiuos po žaliausias ir vaizdingiausias Vilniaus vietas – Bernardinų soda, Kalnų parka, Vilnios slėnį.

KUR? Mindaugo paminklas Arsenalo g. 1 KADA? Birželio 23 d. 19:00val., birželio 24 d. 11:00 val.

Rasos šventė Verkių parke

2022 m. birželio 24 d., penktadienį (DĖMESIO!!! ŠVENTĖ BUS ŠVENČIAMA PENKTADIENĮ), nuo 19.00 val. vakaro iki saulės patekėjimo Verkių rūmų parke šurmuliuos tradicinė Rasos šventė. Jau dvidešimt antrą  vidurvasarį, kai gamta ir žolynai klesti, kupėja, rasoja, visi drauge švęsime pačią iškiliausią trumpiausios nakties – vasaros saulėgrįžos šventę. Pasipuoškite vainikais, susiskinkite devynių žolynų Kupolę, pasiimkite lauknešėlį ir su šeimomis, draugais atvykite į liepomis kvepiantį Verkių parką. 

Nuo 19.00 val. vakaro kupoliausime, pinsime vainikus, bursime iš žolynų, suksime kupolinių ratelius, sutartinėmis pagerbsime ugnies apeigas prie Lizdeikos aukuro, dainomis palydėsime vakaro saulę,  šoksime prie laužo, leisime vainikus Nerimi, prausimės ryto rasoje ir kartu sutiksime tekančią saulę.

KUR? Verkių rūmų parkas KADA? Birželio 24 d. 19:00val.

Joninės sugrįžta į Nemėžį

Jau birželio 24 d. 13.00 val. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos vidiniame kieme (V. Sirokomlės g. 2) vyks Joninės.

Visų svečių laukia šventinė koncertinė programa, pramogos bei sporto varžybos.

Šventinis Joninių minėjimas Rudaminoje

Birželio 23-ąją, 20.00 val. Rudaminos parke (Vilniaus g. 2, Rudamina, Vilniaus r.), Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras kviečia švęsti Jonines kartu! Surinkusių lauks įspūdinga koncertinė programa, sporto varžybos bei linksmybės iki paryčių.

Pasitik Jonines ant Baltojo tilto

Ketvirtadienį (birželio 23 d.) nuo 19 val. „Baltas Tiltas food hall“ pradėk ieškoti paparčio žiedo su DJ Toosante. Gera muzika, viliojantys patiekalai, išskirtiniai gėrimai ir kokteiliai bei linksma draugų kompanija. Puikus būdas pasitikti artėjančias Jonines! 

YOMAYO YONINĖS 

Ar girdite, ar užuodžiate? Kuo – žolyte, šieneliu ar paparčiais jau kvepia?

Taigi nepasigirdo – YOMAYO kokios YONINĖS – nes tik birželio 23 dieną, tik ketvirtadienį, tik kino centruose „Forum Cinemas“ visi kino bilietai į visus kino filmus visą dieną ir nakčia kainuos tik nuo 3 €. Kvepės ne tik visais filmais, šieneliu, žolyte, bet ir skaniausiais spragėsiais!

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
44 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button