Renginiai

Kur švęsti Jonines? (Joninių renginių gidas 2017)

Birželio 23 d. Lietuvoje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Trumpiausia naktis nuo seno yra sumistifikuota. Manoma, kad ši naktis yra stebuklinga.

Lietuviai šią naktį švęsdavo Rasų šventę. Vėliau, į Lietuvą atėjus krikščionybei, šventė sutapatinta su Šv. Jono varduvėmis.

Šį vakarą Vilniuje bus taip pat gausu renginių. Pateikiame didžiausių renginių gidą:

 

RASOS šventė Kernavėje

1967 metais Romuvos ir universiteto žygeivių klubas pirmą kartą Kernavės piliakalniuose įkūrė šventą Aukuro ugnį. Jau 50 metų šį ugnis dega pasakodama apie šlovingą senovės lietuvių praeitį, pagarbą protėviams, garbinamus dievus, papročius ir tradicijas.

Birželio 23 dieną, nuo 20 valandos, visi kviečiami Rasas švęsti istorinėje Kernavėje. Su liaudies daina ir apeigomis nusilenkti saulei, motinai gamtai. Pajautos slėnio rūkuose ieškoti paparčio žiedo – savojo AŠ, jėgų pasisemti ryto rasos stebuklingame lašelyje.

 

RASOS šventė Verkiuose

Birželio 24 d., šeštadienį, nuo 19.00 val. vakaro iki saulės patekėjimo Verkių rūmų parke vyks tradicinė Rasos šventė. Jau aštuonioliktą vidurvasarį, kai gamta ir žolynai klesti, kupėja, rasoja, visi drauge švęsime pačią seniausią trumpiausios nakties – Saulės grąžos šventę. Pasipuoškite vainikais, susiskinkite devynių žolynų Kupolę, pasiimkite lauknešėlį ir su šeimomis, draugais atvykite į liepomis kvepiantį Verkių parką.

Nuo 19 val. vakaro kupoliausime, pinsime vainikus, bursime iš žolynų, vaišinsimės vaistažolių arbata, suksime kupolinių ratelius, sutartinėmis pagerbsime ugnies apeigas prie Lizdeikos aukuro, dainomis palydėsime vakaro saulę, šoksime prie laužo, leisime vainikus Nerimi, prausimės ryto rasoje ir kartu sutiksime tekančią saulę.

Joninės Lazdynų seniūnijoje

Lazdynų seniūnija birželio 23 d., penktadienį, nuo 18 val. kviečia į tradicinę Lazdynų Joninių šventę, kuri vyks už parodų ir konferencijų centro „Litexpo“, prie Neries.  Palydint trumpiausią naktį, vyks šokių ir dainų kolektyvų pasirodymai, bus sveikinami Jonai ir Janinos, uždegtas Joninių laužas, netrūks pramogų, vaišių ir įvairiausių konkursų.

 

Joninės Šeškinėje

Šeškinės seniūnijai birželio 23 d. nuo 17 val. kviečia į Šeškinės Ozo slėnį (prie ežeriuko nuo Gelvonų g. 61 žemyn) atšvęsti trumpiausios vasaros nakties. Šventės metu koncertuos   vokalinis instrumentinis ansamblis „Šeškinė“ ir kiti kolektyvai, vyks įvairios sporto rungtys, degs aukščiausias ir karščiausias Joninių laužas Šeškinėje ir vakaro fejerverkai.

Joninės Lentvaryje „UGNINĖ RASA KRITO“

Trumpiausią metų naktį kviečiame linksmintis Lentvaryje, prie Graužio ežero! Kiekvienas čia sau ras kažką smagaus: tradiciškai atiduosime duoklę senolių tradicijoms, dalyvaudami Rasų apeigose, šoksime, dainuosime, sveikinsime Jonus ir Janinas, šildysimės prie Joninių laužo, skanausime mugės dalyvių paruoštus valgius ir gėrimus, sutiksime senus draugus, ir, žinoma, gėrėsimės įspūdingais koncertais! Pasirodymus Jums ruošia ne tik šauniausi Lentvario atlikėjai, bet ir senovės dvasia užburiantys grupės „Ugniavijas“ vyrai ir rokerišku žavesiu pasižymintis Tadas Juodsnukis – talentingas dainininkas, dalyvaujantis daugelyje muzikos projektų, atliekantis pagrindinius vaidmenis miuzikluose, roko operose, sėkmingai pasirodęs šiųmetinėse Eurovizijos atrankose. Na, o apšilti prieš šį vidurvasario linksmybių maratoną galėsite dalyvaudami sporto rungtyse.

 

Joninių spiečius Trakuose (Pilialaukyje)

Birželio 23 d. PILIALAUKYJE trumpiausios nakties papročių, tikėjimų, burtų ir apeigų bus labai daug.

Kartu su folkloro ansambliais SPALGENA ir VIJA dainuosime Joninių dainas, mokinsimės tradicinių šokių.

Kartu su etnologe Dalia Mockevičienė visi dalyviai iškilmingai praeis pro žolėmis apipintus vartus, apsiplaus vandeniu, kad patekę į šventės pasaulį būtų švarūs dvasiškai ir galėtų tapti tikru dalyviu. Sužinosite atsakymą į klausimą „Už kiek metų mergelė ištekės?”. Apeigomis ir dainomis pagerbsime Jonus, Janinas, Rasas bei įžiebsime aukurą, atiduosime garbę ugnies deivei Gabijai.

 

Joninės Jašiūnuose (Vilniaus apskritis)

2017 m. birželio 23 d., 20.00 val. Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras kviečia visus į Jašiūnų dvaro sodybos rūmų parką, kuriame vyks Joninių šventė.

Išlydėti ilgiausią metuose dieną ir sutikti trumpiausią metuose naktį kviečiame kartu su: dainų ir šokių ansambliu „Znad Merečanki“, žymiausia Lietuvos folk roko grupe „Žalvarinisansambliu „Radzimiči“(Baltarusija), grupe „Art of Music“grupe „Bubliczki“(Lenkija). Taip pat programoje: Jonų ir Janinų sveikinimas, paparčio žiedo paieška, vainikų pynimas, laužo deginimas ir kitos linksmybės.

Joninių ekskursija „Paparčio žiedo beieškant“

Artėjant trumpiausiai metų – Joninių – nakčiai, Vivid Vilnius kviečia vilniečius ir miesto svečius leistis į paparčio žiedo paieškas senajame Vilniuje! Nemokamoje ekskursijoje – žygyje „Paparčio žiedo beieškant“ pakeliausime po seniausias Vilniaus gyvenvietes, sužinosime, kaip mūsų protėviai šventė Rasas bei Jonines, kuo ypatinga Joninių naktis. Ekskursijos maršrutas vingiuos po žaliausias ir vaizdingiausias Vilniaus vietas – Bernardinų sodą, Kalnų parką, Vilnios slėnį.

Į šią ekskursiją galite užsiregistruoti el. paštu  [email protected]vividvilnius.lt, užpildę registracijos formą  www.vividvilnius.lt arba tiesiog atėję prie Karaliaus Mindaugo paminklo birželio 23 d. 18 val.

Joninės Lietuvos liaudies buities muziejuje

Prisiminkime Joninių papročius birželio 24 d. (nuo 13 val.) Lietuvos liaudies buities muziejuje! Jūsų lauks apeiginė vandens magija, kupoliavimas, burtai, ateities spėjimas iš gėlių, vainikų, ugnies pagerbimas, Jonų ir Janinų sveikinimai, „Joninių paslaptys“ bei spektaklis! Šoksim, dainuosim su ansambliais, žaisim kaimiškus žaidimus, šokinėsim per laužą, važinėsimės su arkliukais… Per Jonines būkime drauge!

Vidurvasario šventė su IKEA

Ilgiausios dienos metuose sutiktuvės – švediškai. Tradicinis Vidurvasario medis, gėlių vainikai, muzika, šokiai, dainos ir vaišės.

Švęskime taip, kad naktis pavydėtų!

Laukiame visų birželio 23 dieną, penktadienį, nuo 12 val. iki 15 val.

Kadangi pranašaujama, jog penktadienį merks lietus, renginys vyks IKEA restorane Vilniuje.

SUP Joninės | Naktinis turas Trakuose

Ieškok paparčio žiedo Galvės ežere – Joninių naktinis turas Trakuose! Nušvieskime naktį ir atraskime povandenį pasaulį bei pasigrožėkimė didinga pilimi.

Naktinis turas – unikali galimybė ne tik įdomiai preleisti Joninių naktį, bet ir pamatyti kitokį Trakų veidą: pasigrožėti didinga salos pilimi, pakrantės šviesomis, o mūsų irklenčių apačioje pritvirtintos specialios LED lempos leidžia atrasti įspūdingą povandeninį pasaulį.

“SUP Joninės” kontaktai: Skambinkit tel. (8-677) 65752 arba [email protected]

Joninės PAJŪRYJE

Atostogaujantiems ar žadantiems keliauti link pajūrio, taip pat pateikiame Joninių renginių kalendorių.

Joninės Klaipėdoje. Klaipėda – Lietuvos kultūros sostinė kviečia įprasminti ilgiausią metų dieną su Kariliono festivalio skambesiu, o trumpiausią naktį pažymėti triukšmingoje Joninių šventėje Jono kalnelyje. PROGRAMA.

Palanga Jonines pasitiks su pirties ir SPA festivaliu. Jau penktus metus iš eilės Palanga kviečia į tradicinį pirties ir SPA festivalį „Gintarinė Baltija“. Šiemet festivalis vyksta birželio 23 – 25 d., Joninių savaitgalį, todėl laukiama ypač gausaus lankytojų būrio bei daugybės svečių iš Lietuvos ir užsienio. Plačiau čia.

Joninės Neringoje – miesto svečiai taps vestuvių dalyviais. Birželio 23 – 25 dienomis Neringos gyventojai ir svečiai taps didžiausios šalyje vestuvių puotos liudytojais. Plačiau apie renginį rasite čia.

Kretinga: Joninės japoniškai.  Kretingos rajone įsikūręs Japoniškas sodas jau dešimtį metų puoselėja lietuvių pagonybės ir japonų šintoizmo įkūnytą pagarbą gamtai ir kviečia muzika, šokiais ir ritualais pasitikti vasaros saulėgrįžą. Plačiau čia. 

Šventoji Jonines švęs prie jūros. Renginių programa.

Janės pusryčiai ir mankšta su Saule Jūrų muziejuje. Birželio 24-ąją – ilgiausią metų dieną Jūrų muziejus kviečia džiaugtis gamtos dovanomis ir pradėti ją mankšta arčiausiai Saulės, naujojoje erdvėje – apžvalgos aikštelėje  ant delfinariumo stogo. Plačiau čia. 

Kokie orai bus per Jonines?

Nors Joninių išvakarėse lietaus pasirodys dar nedaug, šeštadienį, nenukrypstant nuo tradicinių Joninių orų, prognozuojama lietinga diena. Plačiau apie orus Joninių dieną.

Ar žinote, kur dar Vilniuje bus švenčiamos Joninės? Rašyke mums [email protected]

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
NELO
NELO
2 metus

Šiais metais Jonines švesiu su JUTEM https://www.facebook.com/events/226164491493455/

Romaneska
Romaneska
3 metus

Man nepatiko Joninės,trumpai,mažai alaus,degtinės,tai yra porodija į šventę,mažiausiai dvi dienas turi būt švenčiamos,23 tai paruošiamasis renginys,iki 24 d.neipusejus pietums žmogus turi laiko suvokt,atsipalaiduoti,ir toliau normaliai švęsti iki 25d. Vakaro.

Jonas
Jonas
3 metus

Ačiū už programą

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button