MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nuotrauka: Sauliaus Žiūros
Renginiai

Kur pasitikti Naujuosius metus Vilniuje? (Renginių gidas)

Naujieji metai – šventė, vykstanti sausio 1 dieną ir skirta paminėti metų virsmą. Tai sąlyginė kalendorinių metų pradžia.

Naujųjų metų išvakarėse žmonės neeidavo gulti, kad sulauktų kitų metų atėjimo. Pramiegojus tokį svarbų momentą, visus metus nesiseks: bus apsnūdęs, tinginys. Nuo seno Naujųjų metų šventė lietuviams buvo sveikinimų ir linkėjimų diena. Žmonės tikėjo, kad linkėjimai, ištarti metų pradžioje, turi magija magiškos galios ir išsipildo. Manoma, kad metų pradžioje svarbu elgtis taip, kaip norima elgtis visus metus. Būti vieni kitiems malonūs, nesibarti, netriukšmauti, negerti alkoholio.

Pagal dabartinio žmogaus sampratą, svarbu yra nepramiegoti vidurnaktį, kurį pasveikinę šventine šampano taure, dažnai ramiai einama miegoti.

Per Naujųjų metų sutikimą sostinėje gausi įvairių renginių. Pateikiame pagrindinių renginių kalendorių:

Naujųjų metų sutikimas Katedros aikštėje

Susižavėjusi 3D reginiu minia garsiai skaičiuoja akimirkas iki Naujųjų, 12 dūžių, besibučiuojančios porelės, metų fejerverkas – ir tai dar ne viskas, ką paruošė Vilnius 2019 m. sutiktuvėms. Vilniečiai ir miesto svečiai Naujuosius kviečiami pasitikti Katedros aikštėje prie vieno seniausių ir aukščiausių miesto simbolių – Vilniaus arkikatedros bazilikos varpinės, kuri nuo 22 val. iki 01 val. atgis įspūdinga 3D vaizdo projekcijų instaliacija. Organizatoriai žada, kad tai bus pirmasis toks įspūdingas 3D reginys ant bokšto Lietuvoje.

22 val. Varpinė tarsi atgis ir transformuosis. Žiūrovus stebins ypatingas jos apšvietimas, sklindantis erdvinis garsas bei išskirtinė animacija su trumpa siužetine linija. Bokštas bus „gyvas“ iki pat 01.00 val. Jis kas 5 minutes keis formas ir tekstūrą – nuo medinio iki akmeninio. Vaizdo instaliaciją lydės paslaptingas, įvairių garso efektų lydimas muzikos takelis. Likus 10-iai minučių iki Naujųjų visų žvilgsnius prikaustys pasirodęs bokšto laikrodininkas, kuris įjungs iki 2019-tų metų likusio laiko skaičiavimą. Vidurnaktį nuskambės Varpinės laikrodžio dūžiai, kuriuos lydės įspūdingi naujamečiai fejerverkai.

Naujųjų išvakarėse ir iki 24 val. nakties veiks ir Kalėdų miestelis Katedros aikštėje, kuris siūlys pasilepinti šventiniais gardumynais, pasivaišinti karštu vynu.

Pink Criminal vakarėlis

Pink Criminal vakarėlis – tarsi kelionė užrištomis akimis. Tave pagrobė Rožinis nusikaltėlis. Jauti, girdi ir įtari, kas tavęs laukia, bet iki galo nesi tikras, kuo viskas pasibaigs. Ar pasitiki mumis nuvesti tave ten, kur akys neveda?

Vakaro esmė – tu, draugai ir visi, kurie nevaržo judesių. Šokti teks nemažai, nes padus kaitins SEL, Leon Somov, Justinas Jarutis, Monika Marija, ADEPH ir kiti, todėl gražiausias “lakes” palik spintoje.

Gėrimų meniu pasirūpins pink paršeliai, rūkomajame, tikėtina, gausi pakvietimų užlipti ant gogo platformos, o apačioje likusiems nedrąsiems, mojuos ilgakojai šokėjai.

Šiais metais žadėjai dažniau pasiduoti avantiūroms? Gruodžio 31 diena užsiskaitys, kaip didžiausia jų.

Kur? Vilniaus Vagonų Depas, AB Lietuvos geležinkeliai, Iešmininkų g. 17 A

2019 metų sutikimas Užupio laiku

Kviečiame sutikti Naujuosius 2019 metus Užupio laiku Angelo aikštėje, kartu stebint šiuos kulminacinius žado netenkančius momentus:
– laikrodžio šviesos instaliacija;
– garsiniai videoefektai;
– fejeverkiniai asinchroniniai saliutai;
– puiki ir saugi nuotaika.

Pageidautina priešgaisriniams tikslams turėti parengtus šampaninius gesintuvus.

PUDRA. DIDYSIS POKYLIS PAS ŠĖTONĄ

Stebuklingi bokštai ir pilys, kuriose vyksta mirtingiesiems nesuprantami dalykai. Ir koks nuobodus gyvenimas būtų be visų šių pasakų ir legendų, kasdien aplankančių mus įvairiausiais pavidalais. Paskutinė metų naktis yra ne tik simbolinė, joje telpa visas gyvenimas. Amžinas gyvenimas. Todėl su didžiausiu susijaudinimu visus nemirtingus, amžinai jaunus ir pasakiškai talentingus savo draugus – kviečiu į Pokylį.

Kur? Restoranas „Stikliai“, Gaono g. 7, Vilniuje

NaujaBalkanaktis Halės turguje

Naujametinė naktis Halės turgavietės balkaniškame šėlsme!
Ar gali būti beprotiškesnis Naujųjų sutikimas? Aišku, kad ne!
Švęsime garsiai ir ryškiai, kaip paskutinį kartą gyvenime!

  • ĆIRKO LUDO (Balkan, Klezmer, Arabic) BE
  • BALTIC BALKAN (Balkan, Gypsy, Klezmer) LT

Kur? Halės turgavietė

Naujųjų metų sutikimas traukinyje

Naujųjų metų ekspresas, kuris nuveš į 2019- uosius. Kelionė, kuri neabejotinai įeis į smagiausių atsiminimų sąrašą. Paslaptingiausias vakarėlis metuose – jau gruodžio 31 dieną įvyks traukinyje, kuris nuveš ten, kur mažiausiai tikėsitės.

Kelionės metu – 3 paslaptingi sustojimai, kurie privers aikčioti ir odą pagaugais nueiti. O laikrodžiui artėjant prie stebuklo ausis ir akis užlies malonumų virtinė. Skambančios taurės ir šokantys padėklai, užsimaskavusi judesio – detektyvų ekipuotė, nevalgomas paršelis ir mašinistas, kurio kepurę po 12 galėsi pasimatuoti ir Tu. Aišku, jei gražiai paprašysi.

Naujieji su Šv. Kristoforo orkestru

Iškilmingai artėjant Naujiems 2019 metams Šv. Kristoforo kamerinis orkestras kviečia švęsti linksmai ir su muzika!

Vakarą puoš net 3 nuostabūs jaunos kartos solistai – 2017 metų Jaunojo atlikėjo premijos laureatė, kraują stingdančiu balsu kerinti Jomantė Šležaitė, charizmatiškasis, prestižinio festivalio stipendininkas ir laureatas, išskirtinio balso tenoras – Edgaras Davidovičius ir Lietuvoje sparčiai populiarėjantis sodrus turiningo tembro bosas Kšištofas Bondarenko.

Šventinėje programoje – geriausios visų laikų arijos, duetai, tercetai ir kvartetai, nepakartojama atmosfera, muzikiniai pokštai ir staigmenos!

Kur? Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius)

NAUJŲJŲ METŲ SUTIKIMAS TV BOKŠTE

Naujųjų 2019 Metų sutikimas restorane „Paukščių takas“.

Šventinė programa „Rock prieš Pop muziką“ – linksmi žaidimai ir puiki visų laikų geriausia muzika.

VAKARO PROGRAMA: 21:00 Atidaromos durys //21:30 Vedantysis paskelbia vakaro pradžią //Šventinė vakarienė + vakaro programa iki 24:00// Naujųjų metų sutikimas // DJ diskoteka nuo 00:00 iki 03:00.

Nauji Vingiai – Vingio parke

Nauji Vingiai. Pavadinimas toks, nes Nauji ir pasitiksim juos vienoj jaukiausių Vilniaus vietų – Vingio parke, konkrečiau – Vingio Istorijose. Vakarėlio metu skambės rap trap hip hop uk funky jersey club urban house tribal ghetto techno tuc tuc skrt muzika – išjudins kiekvieną atvykusį.
Ateik su draugais, nes dresscodo nebus.

ŠVIESUS RYTOJUS

„Šviesus rytojus“ – tai ketvirtas Niutono fizikos dėsnis, priežasties-pasekmės ryšio atomazga ir lengvas būdas pirmą metų dieną neišlipti iš lovos ne ta koja. Tai būties neišvengiamybė, kurios ir nesinori išvengti. Tai ir viltis, ir lūkesčiai, ir planas, abstrakcijos ir konkretumo valsas, tai šokis šokamas per dvi erdves. Tai dualizmas ir pasirinkimai, ir dešimtis nerimastingų sielų, už pulto pasitiksiančių „Šviesų rytojų“.

Kur? Kultūros baras „Kablys“, Kauno g. 5/21

BLITZRAVE:NAUJIEJI METAI

Naujųjų metų naktis – oficialus „Lofto“ gimtadienis ir nepakartojamas „Blitzrave“ vakarėlis

Industriniame Vilniaus Naujamiesčio rajone įsikūręs menų fabrikas „Loftas“ tradiciškai savo oficialų gimtadienį švęs su trenksmu ir visus kviečia į „BlitzRave: New Years’s Eve“ naujametinį vakarėlį.

Gruodžio 31-ąją „Lofte“ vilniečių ir miesto svečių lauks įspūdinga naktis, kurios metu muzika liesis net dvejose scenose, o ausis džiugins didžėjų ir grupių pasirodymai.

Kur? Menų fabrikas „Loftas“, Švitrigailos g. 29

MERŪNAS. PASAULIO KLASIKA

Gruodžio mėnesį Merūnas Vitulskis surengs iškilmingus solidžios programos koncertus „Pasaulio klasika“. Akompanuojant orkestrui „Vilniaus sinfonietta“ ir puikiam dirigentui Vytautui Lukočiui, turėsime puikią progą dar kartą įvertinti, ko vertas geriausias Lietuvos tenoras. „Pasaulio klasikos“ programai jis atrinko garsiausius kūrinius, kuriuos atlikti reikia ne tik nepaprasto vokalinio talento, bet ir išlavintos technikos, puikaus balso valdymo ir emocinio išjautimo.

Mes visi jau ne kartą girdėjome jo atliekamą „Nessun Dorma“ (iš G.Puccini „Turandot“). Vieną sudėtingiausių iš populiariųjų arijų. Ją įtraukti į programą – kiekvieno tenoro siekiamybė. Tačiau įtraukti – viena, o puikiai atlikti – visai kas kita.

Kur? Siemens arena, Ozo g. 14

NAUJAMETINIS MIUZIKLŲ VAKARAS

Programoje – gražiausi kūriniai iš legendinių miuziklų „Operos fantomas“, „Paryžiaus katedra“, „Vargdieniai“, „Mulen Ružas“, „Katės“ ir kitų.

Naujųjų metų vakarą kviečiame Jus praverti stebuklingas duris ir leistis į nuotykių kupiną kelionę po magišką miuziklų pasaulį. Tai ypatingas Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro projektas, tapsiantis gražiausių žiemos švenčių savaitės perlu. „Operos fantomas“, „Paryžiaus katedra“, „Vargdieniai“, „Mulen Ružas“, „Katės“ – tai tik dalis žymiausių visų laikų miuziklų, kurių gražiausius kūrinius Jums šį vakarą paruošė maestro Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras.

Kur?Kongresų rūmai, Vilniaus g. 6/16

MONIKA PUNDZIŪTĖ-MONIQUE: PASKUTINĖ METŲ NAKTIS

Nuostabus šventinis vakaras su įspūdinga programa Jūsų laukia jau šių metu gruodžio 31 d. Vilniaus rotušėje 18:30 val. bei 22:00 val. Aprangos kodas Black tie.

Pop princesė Monika Pundziūtė-Monique kviečia Naujuosius sutikti kartu. Naujųjų metų naktis – magiška, elegantiška šventė, todėl ir ką tik savo antrąjį solinį albumą išleidusi atlikėja žada 2019-ųjų išvakarėse stebinti. Naujametiniame koncerte, į kurį klausytojai kviečiami atvykti pasipuošę Black tie aprangos kodu, Monique atvers kitą savo pusę – brandesnę, lyriškesnę, subtilesnę.

„Muzika turi daug spalvų. Šią naktį mano dainos skambės akustiškai ir rafinuotai. Noriu, kad šiame koncerte kiekvienas klausytojas atsipalaiduotų ir pasitiktų Naujus metus kupinas įspūdžių ir įkvėpimo naujai pradžiai. Todėl ir koncertui pasirinkome neeilinę vietą sostinės senamiesčio širdyje – Rotušę, kuri dvelkia klasika ir išskirtinumu,“ – apie šventinio koncerto atmosferą pasakoja Monique.

Kur? Vilniaus rotušė, Didžioji g. 31

GULBIŲ EŽERAS

Jau visas šimtmetis „Gulbių ežeras“ yra vienas populiariausių baletų pasaulio teatrų repertuare, romantinio rusų baleto klasikinis pavyzdys. Turbūt nėra pasaulyje teatro, kuriame nebūtų buvęs pastatytas šis baletas, ir nėra balerinos, kuri nesvajotų šokti žaviosios gulbės Odetos – Odilės. Nemirštanti Odetos gulbės tema, tai sielvartingai suskambanti, tai prasiveržianti audringu dvasiniu polėkiu tampa viso baleto simboliu. Romantiška, nuostabi, poetiška meilės istorija, papasakota P. Čaikovskio muzikos genijaus ir talentingų choreografų M. Petipa bei L. Ivanovo, ilgai išlieka žiūrovo širdyje.

Turbūt nebuvo tokio laiko Lietuvos balete, kuomet jo repertuare nebūtų buvę P. Čaikovskio baletų. Pirmasis, kurį jauna Lietuvos baleto trupė pastatė 1927 m., ir buvo „Gulbių ežeras“, iki šiandienos savo klasikiniu pavidalu statytas jau penketą kartų.

Kur? Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, A. Vienuolio g. 1

DISCO FOR LOVERS NYE

Dar vieni nauji metai, dar viena viena priežastis švęsti. 2018-iesiesms išvykstant – 2019-iesiesms atvykstant rimtus veidus palikit namie. Nusiteikit diskotekai iki paryčių su šokiais ant stalų, kėdžių, bačkų ar draugo pečių. Sulaukę naujų, šausim 19 šampano butelių. Jokio rimtumo, tik linksmumai. 

Kur? Baras „Peronas“, Geležinkelio g. 6

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Sostinėje šurmuliuoja ,,Pavasarinė Būsto mugė 2019″

Donatas Andrijauskas

„Litexpo“ prasideda robotų paroda „Robotiada“

Donatas Andrijauskas

Savaitgalio renginių TOP 10 (12-asis metų savaitgalis)

Donatas Andrijauskas

Vilniaus universitetas ruošiasi 440-ajam gimtadieniui: pagrindiniai renginiai

Made in Vilnius

Paskutinė galimybė: netrukus po pasirodymo Vilniuje „Cirque du Soleil“ šou „Toruk – the First Flight“ atsisveikins su žiūrovais

Donatas Andrijauskas

Lietuvos žvaigždės telkia jėgas, kad vaikai neskęstų

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika