Renginiai

Į „Kultūros naktį“ kviečia įplaukti su irklentėm

Vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami „Kultūros nakties“ įžangai pasirinkti dar ne visiems atrastas irklentes ir jau gerai pažįstamas baidares. Plaukimas irklente ar baidare Neries upe sostinės senamiesčiu – tai nauji potyriai žvelgiant iš kito taško. Daugelis žiūri į Gedimino pilį kiekvieną dieną, tačiau tikrai ne visi žiūrėjo į ją iš vidurio upės.

Plaukimo pradžia – Verkių malūnas. Plaukdami šiuo maršrutu, pirmiausiai grožėsitės Verkių regioninio parko apylinkėmis – tankūs krūmai, medžiai ir pro žalumą kyšantys namų stogai primins, kad nepaisant gamtos grožio plaukiate Lietuvos sostinės upe, kurios pašonėse verda gyvenimas.

Irklentės

 

Po keliolikos minučių namų daugės – suprasite, kad artėjate link centro. Priplauksite ir matysite senąją P. Vileišio gatvę, po dešine, Žirmūnų pusėje, matysite atsinaujinusią Neries krantinę ir ten vykstantį gyvenimą –  išėjusius pasivaikščioti, žaidžiančius su augintiniais, išbėgusius pasportuoti, žvejojančius, ar tiesiog sėdinčius ir ilgesingai žiūrinčius į upes sroveles.

Netrukus, pakėlę galvas, aukštai tarp medžių pamatysite baltuojančius kryžius – tai Trijų kryžių kalnas, o visai šalia ir Gedimino pilis. Po dešine puse ir toliau vyksta veiksmas: daugėja žmonių, matosi laivai ir baržos, prieplaukos kavinės. O nuo Baltojo tilto atsiveria Vliniaus dangoraižių panorama.

Irklentės

 

Viso maršruto metu plauksite net per keturis tiltus! Po kai kuriais tiltais pamatysite ir meninių instaliacijų, o prie Olimpinio komiteto – sieną, ant kurios gatvės menininkai legaliai paišo grafičius.

Naujų potyrių mėgėjams siūloma išbandyti irklentes. Irklentė tai pripučiama arba kieta lenta, šiek tiek primenanti banglentę. Plaukimo principas paprastas: stovėdamas ant irklentės žmogus irkluoja su vienu irklu ir juda pirmyn. Daugelis bijo irklentės, nes mano, kad atsistoti ir išsilaikyti yra sunku, tačiau irklentės yra stabilios ir viską atliekant pagal rekomendacijas net ir pirmą kartą plaukiančių kritimo procentas labai žemas – tik 10%. Tiesa, pačioje pradžioje, tik atsistojus, kojos dreba, tačiau irklas padeda išlaikyti pusiausvyrą ir stabilizuoti laikyseną. Irklentės populiarėja ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Vis daugiau žmonių išbando šią sportinę pramogą ir jiems tai patinka. Irklentė suteikia daug laisvės ir leidžia pamatyti kvapą gniaužiančius vaizdus. Plaukiant upe, srovė palengvina irklavimą ir leidžia mėgautis gražiausiais vaizdais idėjus tik truputį pastangų. Pavargus, iš stovimos pozicijos galima pereiti prie sėdimos atsiklaupus. Tai stabili poza, kuri leidžia pailsėti ir pasimėgauti plaukimu. Irklentės ne tik puiki pramoga, bet ir naudingas sportas! Plaukiant irklente, gerėja širdies veikla, o sudeginamų kalorijų skaičius prilygsta vienos aerobinės treniruotės kalorijų sunaudojimui. Irkluojant dirba rankų, pečių, pilvo ir kojų raumenys. Kadangi reikia išlaikyti pusiausvyrą – išjudinami visi gilieji kūno raumenys.

Laikas: 18:30, penktadienis (06.16)

 

Plaukimo trukmė: apie 2 val.

Vieta: Paėmimo vieta – „Forum Palace“ apatinė automobilių stovėjimo aikštelė. Plaukimo startas – Verkių malūnas, plaukimo pabaiga – Baltasis tiltas.

Organizatoriai: www.sup-board.lt ir www.pipirobaidares.lt

 

Irklentės

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button