Renginiai

Kultūros ministerija pirmą kartą atveria duris „Kultūros nakčiai“

Penktadienį, birželio 16 d., nuo 18 val. vakaro iki 2 val. nakties „Kultūros naktis“ pirmą kartą vyks Kultūros ministerijoje. Siekiant paskatinti jaunus kūrėjus, viešose ministerijos erdvėse programą „Kultūra kultūroje“ pristatys jaunieji menininkai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Vilniaus dailės akademijos studentai, kurie stebins spektakliais, parodomis ir koncertu.

Atvykę į „Kultūros naktį“, turėsite unikalią galimybę neįprastoje aplinkoje išvysti Vilniaus dailės akademijos tradiciškai organizuojamą absolventų parodą „Meno celės“. Šiais metais projektas, dedikuotas Meilės temai, įsilies į skirtingas Kultūros ministerijos erdves. Bus eksponuojami VDA Dizaino ir Monumentaliosios tapybos katedrų studentų bei Kauno fakulteto tapytojų baigiamieji darbai. Penkių skirtingų specialybių bakalaurai ir magistrai atspindės meilės koncepciją bei įvairius jos aspektus – meilę artimui ir sau, ir net meilę materialiam pasauliui bei daiktams. Paroda veiks visos „Kultūros nakties“ metu.

Programą „Kultūra kultūroje“ 18 val. pradės debiutinis LMTA teatro režisūros III kurso studentės Eglės Švedkauskaitės spektaklis „Nešk savo bulvę ir tikėk“, kuris 1 valandą nakties bus rodomas antrą kartą. Režisierė ir aktoriai, pasakodami lietuvninko Antano ir lenkės Gražinos susitikimo istoriją, ironiškai žvelgia į lietuvių ir lenkų nesusikalbėjimą, siekia demaskuoti viešojoje erdvėje sklandančią tautinę neapykantą bei atkaklų tikėjimą stereotipais.

20 val. istorinėje Kultūros ministerijos salėje vyks performatyvūs skaitymai „(Ne)priklausomybė“, pakviesiantys kitaip pažvelgti į priklausomybės temą. Čia teatras bus pateikiamas kaip žaidimas, kuriame kiekvieną pasirodymo vakarą dalyvauja vis naujas aktorius. Aktoriui pateikiamas iki tol nematytas tekstas ir užduotis – čia ir dabar įkūnyti nežinomą personažą. Kaip nesurepetuotas vaidmens atlikimas pakreips istoriją? Kiek kūryba yra priklausoma nuo atsitiktinumo? Kur prasideda ir baigiasi „(Ne)priklausomybė“ teatre ir gyvenime? Į šiuos ir kitus klausimus autoriai mėgins atsakyti drauge su žiūrovais kurdami unikalią teatrinę patirtį.

21 val. VDA „Performanso laboratorija“ kartu su doc. Česlovu Lukensku pristatys unikalų performansą „Posėdis“.


Vidurnaktį, atliepdami garsiosios BBC 3 programos kuriamą klausymo tradiciją, LMTA studentai pakvies į koncertą „Late Junctions“ – mus stebins netikėta, autentiškų garso derinių ir skirtingų žanrų jungtis. Itin retai Lietuvos koncertų salėse skambantis balso tembras (kontratenoras), dažniau su lietuvių liaudies repertuaru tapatinamas muzikinis instrumentas (kanklės), barokinės arijos bei minimalizmo ir postminimalizmo kūriniai – visa tai taps komponentais, sukursiančiais organišką ir netikėtą koncerto programą. LMTA dainininkų ir instrumentininkų atliekamų kūrinių jungtis sukurs modernaus sakralumo pojūtį, įprasminantį ir Kultūros ministerijos vitražų salės estetiką.

„Kultūra kultūroje“ – tai galimybė pasinerti į išskirtines Kultūros ministerijos erdves ir jaunųjų kūrėjų meno pažinimo džiaugsmą. Visi renginiai atviri ir nemokami, tačiau galioja išankstinė registracija.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button