Renginiai

Lietuvos globėjo šv. Kazimiero šventė Arkikatedroje

Kaip ir kasmet kovo 4-ąją minima šventojo Kazimiero diena. Vilniaus arkikatedros bazilikos bendruomenė ir Bažnytinio paveldo muziejus kviečia švęsti šio Lietuvos globėjo dieną. 

Iki kovo 7 d. Vilniaus Šv. vysk. Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje, kurioje ypatingai gerbiamas šv. Kazimieras, minima šio šventojo iškilmė. Šiokiadieniais Mišios švenčiamos 8, 12.30 ir 17.30 val. Ispanų, anglų, prancūzų, lenkų, italų, baltarusių kalbomis Mišios aukojamos kasdien 15 val. Kovo 7 d. – šv. Mišios sekmadienio tvarka. Iškilmių Mišios transliuojamos jutubo kanale „Vilniaus arkikatedra bazilika“ (daugiau informacijos katedra.lt tinklalapyje). Dalyvauti šv. Mišiose galima laikantis visų būtinų saugumo reikalavimų.

Virtualių renginių ciklą „Nepažįstamas ir tolimas Lietuvos šventasis“ rengia Bažnytinio paveldo muziejus. Muziejus kovo 4 d. 15.30 val. kviečia šeimas į virtualią edukaciją „Šventasis karalaitis“ (edukacijos vadovė Violeta Indriūnienė), o 18 val. Zoom platformoje vyks dr. Sigitos Maslauskaitės-Mažylienės paskaita „Šv. Kazimieras – nepažįstamas ir tolimas Lietuvos šventasis“. Daugiau informacijos ir registracija – bpmuziejus.lt.

 

Jau penktus metus Katedros bendruomenė organizuoja ir Šv. Kazimiero statulėlės konkursą. Šiemet organizatoriai kvietė ne tik siųsti savo gamintų statulėlių nuotraukas, tačiau ir kurti vaizdo klipus. Sulaukta 74 kūrinių. Juos apžiūrėti galima internete.

Šv. Kazimieras, antras Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Kazimiero Jogailaičio ir Elžbietos Habsburgaitės sūnus, gimė Krokuvoje. Jis buvo auklėjamas kaip būsimasis Lietuvos ir Lenkijos valstybės karalius ir pasižymėjo puikaus valdovo bruožais – išmintimi, teisingumu, drąsa, tačiau taip pat pamaldumu, prabangos vengimu, rūpinimusi vargšais. Mirė susirgęs džiova, vos 25-erių metų amžiaus. Netrukus karalaitis pradėtas vadinti šventuoju, tikintieji ėmė pasakoti apie jo užtarimu įvykusius stebuklus. Šiandien daugybė vietų Vilniuje primena šv. Kazimierą ir miestiečių pagarbą jam. Šv. Kazimiero palaikai ilsisi Vilniaus Katedroje, Šv. Kazimiero koplyčioje.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button