Renginiai

Kovo 11-ąją kariūnai kviečia pasitikti prie degančių laužų

Kovo 10 d. 22.00 val. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai kviečia visus, norinčius įsimintinai ir įdomiai paminėti 30-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines, į dainų ir prisiminimų vakarą „Kovo 11-osios laužai“ Kalnų parke, ant istorinio Stalo kalno.

Kariūnams kurstomas laužas – tai laukimo, budrumo ir lojalumo šaliai simbolis, suburiantis visus ir kartu primenantis, kaip prieš 30 metų Lietuvos žmonės laukė nepriklausomybės. „Ir mūsų įžiebiami Nepriklausomybės laužai suteikia visiems galimybę pajusti, kad esame vieningi ir stiprūs, – sako kariūnai. – Todėl tradicija taip minėti Kovo 11-ąją sėkmingai gyvuoja ir įkvepia kiekvieną naują kariūnų laidą, kelia jos dvasią. Naktis, laužas, bendraminčių draugija, pakili nuotaika suteikia pojūčių, kurių nepatirsi kituose renginiuose!“

Pagrindinė šio renginio idėja – švenčiant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną suburti ne tik Karo akademijos, bet ir plačiąją visuomenę. Todėl kariūnai džiaugiasi, kad kiekvienais metais vis daugiau svečių, kitų aukštųjų mokyklų studentų prisijungia, susirenka ant Stalo kalno kartu švęsti Lietuvos laisvės.

 

Šiais metais ant Stalo kalno 30-ųjų Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metinių proga numatyta įspūdinga programa – bus užkurti net trys dideli laužai, o jų šviesoje pasirodys kariai ir kariūnai, žinomi atlikėjai, žongliravimo ugnimi meistrai, vadinamieji fakyrai. Vyks tradicinės virvės traukimo rungtynės, savo gebėjimus demonstruos fizikai, bus vaišinami kareiviškomis vaišėmis, karšta arbata. Ir, kaip kariūnai išduoda paslaptį, kad susirinkusiųjų laukia staigmena!

Prie šventės dalyvių gali prisijungti visi norintys – renginys bus atviras kiekvienam, norinčiam ateiti ne tik stebėti kitų pasirodymų, bet ir pačiam pasirodyti scenoje. Pagrindinė jo idėja – skatinti žmones įvertinti laisvės, vienybės ir patriotiškumo reikšmę ne tik asmeniniame, bet ir valstybės gyvenime.

Kariūnai kviečia visus kartu pasitikti Kovo 11-ąją su ugnimi ir dainomis, jaukiai pabendrauti dalijantis savo išgyvenimais, išbūti iki pat vidurnakčio ir sustojus aplink laužą garsiai sugiedoti Lietuvos valstybės himną.

 

Užkopti į Stalo kalną galima iš T. Kosciuškos g. (patenkama į estradą) ir iš Olandų g. pusės (takeliu tarp Krivių stotelės ir Vytauto Didžiojo Vilniaus karo muziejaus).

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button