Renginiai

Konkurso „Injekcija“ finalas: madingas kaip flamingas

Naujoji Vilnia ruošiasi – spalio 18 d., sekmadienio popietę, progresyviausi mados fanatikai rinksis į jaunųjų talentų konkurso „Injekcija“ finalą!

Nors madas visi pratę žiūrėti prietemoje, sekmadienį veiksmas vyks dienos šviesoje – unikali proga kitomis akimis pamatyti „Dūmų fabriko“ teritoriją ir podiumą, į kitus pažiūrėti ir save parodyti – renginys prasidės 14:00. Gerai išsimiegojus pusryčiauti namie neverta, Naujojoj Vilnioj lauks viliojanti sekmadienio trejybė: mada, maistas ir muzika. Įžangai – apetitą keliantis „TRICK TRUCK food magic“ brunch‘as, gomuriui – specialiai festivaliui pagal unikalią „Sakiškės Brewery“ receptūrą išvirtas gėrimas. Akių paganymui ir aptarimui – konkurso „Injekcija“ podiumas. Niekas nežino, kiek naujokų iš 15-os finalininkų peršoks į „Mados infekcijos“ lygą, bet pats komentuoti ir kritikuoti galėsi, jei savo akim pažiūrėsi!                 

Užduotis be suflerio

Jaunųjų talentų konkurso „Injekcija“ ašis – atradimai plačiąja prasme: nuo naujos lokacijos iki mados perliukų.      

 

„Kai aplink skamba vien taisyklės ir pasiūlymai susiveržti diržus, mes atpalaiduojame petnešas – konkurso dalyviams suteikėme absoliučią kūrybinę laisvę. Nebuvo nė vieno suflerio, nuorodos ar reikalavimo. Skatinome kurti kaip galima geriausiai šiandien, bet su mintim apie rytojų. Tikiu, kad laisvė pasikliauti savo protu yra didžiausias išbandymas, nes už viską esi atsakingas tik tu pats“, – apie konkurso temą pasakoja jo sumanytoja, dizainerė S. Straukaitė. 

Finalininkus atrinko specialiai suburta profų komisija: dizainerė iš Latvijos Laima Jurča, mados iliustratorė Goda Pele, fotografas Vaidas Jokubauskas, dizainerė Akvilė Jančauskaitė, „Apranga Group“ pirkimų direktorė Ilona Šimkūnienė ir festivalio „Mados infekcija“ idėjinė vadė Sandra Straukaitė.                 

Ateities barometras

„Mados talentų konkurso „Injekcija“ finalas – geriausias ateities idėjų egzaminas, leidžiantis užčiuopti pradedančiųjų dizainerių kūrybos pulsą. Netradicinės idėjos ir jaunų kūrėjų veržlumas apjungia madą, tvarumą ir dėmesį gamtos išteklių tausojimui bei gali išprovokuoti proveržį, reikšmingą visai industrijai. Ne veltui garsiausių prekių ženklų gamintojai akylai stebi gatvės madą – tai, kas šiandien atrodo beprotiška, rytoj kabės jūsų spintoje“, – sako „Aprangos“ grupės pirkimų direktorė Ilona Šimkūnienė.

 

Konkurso finale 15-a kolekcijų, kurias pristatys Liepa Aliukaitė, Valerie Armas (Ispanija), Rytis Beiga, Adelė Burokaitė, Agnese Eiduka (Latvija), Vlad Jakovčik (Baltarusija), Milda Jankuvienė, Gerda Kasilevičiūtė, Pawel Lyskawinski (Lenkija), Daria Lukash (Rusija), Anton Mazharyn (Baltarusija), Thomas B. McGovern (Italija), Domenico Orefice (Italija), Tauri Västrik (Estija) ir Ulrika Zabarskaitė. „Gera matyti jaunų žmonių užsidegimą ir atkaklumą tų, kuriems tai ne pirmas bandymas konkurse „Injekcija“. Taip pat džiugina augantis Italijos studentų susidomėjimas, bet nereikėtų stebėtis – gerą žinią apie mus Milane skleidžia lietuvių dizainerė Maria Popadničenko. Kažkada ji pati tapo šio konkurso nugalėtoja, o šiandien dirba dėstytoja garsiausioje mados kalvėje, „Polimoda“ universitete Italijoje“, – pasakoja S. Straukaitė.

„Dūmų fabrikas“ ne guminis – vietų skaičius ribotas. Bilietus į spalio 18 d. vyksiantį jaunųjų mados talentų konkurso „Injekcija“ finalą platina „Paysera“

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button