Prieš ketverius metus startavęs unikalus Vilniaus savivaldybės projektas vilniečiams ir miesto svečiams jau siūlo beveik 100 sostinę pristatančių teminių maršrutų pėstiesiems. Šeštadienį savo gimtadienį mininti alternatyvaus miesto pažinimo platforma kviečia ieškoti visuose sostinės rajonuose paslėptų gimtadienio dovanų ir spręsti Vilniaus tyrinėtojų egzaminą. 

„Universitete per ketverius metus galima įgyti bakalauro laipsnį, miesto studijose per tiek laiko galima pažinti tik dalį jo nesibaigiančių istorijų. Jau parengėme beveik šimtą miesto paslaptis atveriančių maršrutų – kartu su gidais prakalbinome Vilniaus akmenis, fontanus, siauriausias gatveles, meno kūrinius gyvenamuosiuose rajonuose. Planuojame dar daugiau draugiškų visiems maršrutų, smalsumą žadinančių ir patirtis dovanojančių iniciatyvų“, – žada „Neakivaizdinio Vilniaus“ projekto koordinatorė, Vilniaus savivaldybės Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vyresnioji patarėja Sonata Griškienė.

Ketvirtaisiais studijų metais miesto pažinimo platforma „Neakivaizdinis Vilnius“, be teminių maršrutų pėstiesiems, pristatė ir pirmuosius šalyje audiomaršrutus autobusu ir troleibusu, specialius maršrutus dviratininkams, taip pat atnaujino gastronominį gidą „Skanus Vilnius“, žemėlapį „Vilnius vaikams. Įdomiausios veiklos ir vietos mieste visai šeimai“, pakvietė į Justiniškes su tęstiniu projektu vaikams „Išeik į kiemą“. Surengė 79 nemokamas ekskursijas su gidais, kuriose dalyvavo beveik pustrečio tūkstančio Vilniaus tyrinėtojų.

Egzaminas Vilniaus entuziastams

Jau tradicija pasibaigus alternatyvaus Vilniaus studijų metams laikyti „Neakivaizdinio Vilniaus“ egzaminą ir pasitikrinti savo žinias. Testą sudaro 15 klausimų iš naujausių teminių maršrutų: „Po Vilnių legendų keliu“, „Daugiau nei 10 Vilniaus veidų 10-uoju autobusu“, „Tarpukario modernizmas“, „Vilniaus akmenys“, „Monolitų sekretai“, „Neries krantais ir tiltais“, „Fontanų pursluose“ ir kitų. Teisingai atsakiusieji į visus klausimus galės parsisiųsti vardinį diplomą. Egzaminą laikyti galima čia>>

Dovanų medžioklė

„Neakivaizdinis Vilnius“ sostinės tyrinėtojams paruošė ketvirtojo gimtadienio dovanų. Šeštadienį, (balandžio 15-ąją), 27 sostinės rajonuose bus paslėpta po 27 dovanas. Norintieji sužinoti tikslią lokaciją turės iškoduoti užuominą, šeštadienį nukeliauti į konkrečią vietą ir atsiimti dovaną. Sufleris – „Neakivaizdinio Vilniaus“ rubrika papildomoms miesto studijoms „Po paskaitų“. 

Dovanų vietų užuominas rasite čia>>

Populiariausi „Neakivaizdinio Vilniaus“ rajonų maršrutai:

Populiariausi „Neakivaizdinio Vilniaus“ teminiai maršrutai:

„Neakivaizdinio Vilniaus“ programėle šiuo metu naudojasi 10 tūkst. vartotojų.

Per ketverius metus pasirodė jau 17 žurnalo „Neakivaizdinis Vilnius“ numerių, o juos perskaitė apie 180 tūkst. skaitytojų.

2022 m. „Neakivaizdinis Vilnius“ Lietuvos turizmo forume buvo išrinktas vienu darniausių turizmo paslaugos / produkto teikėjų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist