Ar esate pastebėję, kad kvepalai gali aukštyn kojom apversti jūsų nuotaiką ir dieną? Į gera, arba į bloga – priklauso nuo to, kokį kvapą pasirinksite. O pasirinkti kartais būna sudėtinga. Ypač, jeigu kažkada mylėti ir išsiilgti kvepalai seniai nebegaminami ir jokiose parduotuvėse neberandami. Pamėginti laimę ir rasti „tą“ kvapą iš praeities, spalio 20 d. „Centro pasaže”, jau ketvirtą kartą kvies Kvepalų diena „Paskui nosį“.

Tiesa, šalia jau primirštų aromatų čia bus galima įsigyti ir kitų įdomių dalykų: kolekcinių retų egzempliorių, sunkiai randamų meninės parfumerijos pavyzdžių ar net absoliučiai kraštutinio šiuolaikinio avangardo, kuris skirtas tiems, kam klasikinė parfumerija kelia nykų žiovulį.

Pasak unikalaus renginio sumanytojos ir organizatorės Eglės Bertašienės, šį kartą Kvepalų diena lankytojus pasitiks gerokai ūgtelėjusi, atsinaujinusi, persikrausčiusi į centrinę Vilniaus dalį ir – svarbiausia – išplėtusi prekybinio žanro ribas iki naujo ir mūsų šalyje neįprasto kultūrinio reiškinio. „Nors Lietuvoje turime vieną gausiausių ir aktyviausių parfumerijos mylėtojų bendruomenių Europoje, vis dar įprasta manyti, jog kvepalai tėra banali grožio prekė. Tačiau užtektų žengti žingsnį į įspūdingą, kelis tūkstantmečius siekiančią parfumerijos istoriją, ir atsivertų sunkiai aprėpiamos, dar neatrastos egzotiškos teritorijos. Man labai norisi sukurti judėjimą, kuris tiesiog natūraliai kyla iš pačios parfumerijos, praturtina jos pačios pavidalus naujomis formomis bei įkvepiančiu turiniu. Ir ne tik sukurti, bet ir sudominti tuo paprastus kvepalų vartotojus“, – pasakojo į parfumeriją ir jos istoriją jau daugiau nei dešimtmetį besigilinanti moteris.

Tad neatsitiktinai šio sezono Kvepalų diena atveria ir diskusijų klubą, kuriame dalyvaus tiek parfumerijos žinovai, tiek patys jos kūrėjai. Ypatingas dėmesys bus skiriamas šiuolaikinei lietuvių parfumerijai, kurioje, kaip įsitikinsite patys, yra visko ir ta įvairovė net pribloškianti: nuo botanikos iki sintetikos, nuo tradicijos iki moderno, nuo visiškai originalių idėjų iki pasaulinių tendencijų sekimo. Savo kuriamus ir gaminamus kvepalus iš Londono į Vilnių atsiveš „Exaltatum“ siela Eglija Vaitkevičė; iš Ciūricho, kartu su seno parfumerijos industrijos vilko ir užkietėjusio kvepalų „panko“ Andreaso Wilhelmo „Perfume.Sucks“ buteliukais atvyks parfumerijos žinovas Darius Krasauskas, pažįstantis turbūt visus žymesnius Europos kvapomanus, o ir pačias „nosis“; ir, be jokios abejonės, lietuvių parfumerijos vaizdas nebūtų pilnas be mums jau gerai pažįstamų Aisčio Mickevičiaus bei kvapų kultūros Lietuvoje pradininkės Laimės Kiškūnės dalyvavimo. Pastarosios kūrėjos studijoje, įsikūrusioje „Centro pasaže“, vyks ir pirmą kartą Lietuvoje organizuoto botaninės parfumerijos kurso ir jo absolventų pristatymas. Tiesiai iš pirmų lūpų galėsite išgirsti įspūdžius, patyrimus, pasidomėti užkulisinėmis parfumerių „virtuvės“ detalėmis, o taip pat patyrinėti galutinį Laimės Kiškūnės vestų studijų rezultatą – jaunųjų „nosių“ kvepalus.  

Kvepalų diena „Paskui nosį“ atvira visiems, spalio 20 d., nuo 11 iki 16 val., „Centro pasaže“ (Jogailos g. 4).

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

13 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist