Vienu pagrindinių šių metų Kaziuko mugės akcentu taps specialiai sukurta beveik 10 metrų aukščio meninė instaliacija, kurią puoš 700 verbų. Šia milžiniška verba organizatoriai simboliškai siekia įprasminti ne tik Vilniaus jubiliejų, bet ir prisidėti prie paramos iniciatyvų, skirtų Ukrainai palaikyti.
 

Nerastume nežinančio, kad verba – tai iš augalų šakelių ir gėlių surišta puokštė, be kurios, senoliai sakydavo, grįžti iš Kaziuko mugės negalima. O nešdavosi ją, kad likus savaitei iki Šv. Velykų, bažnyčioje Verbų sekmadienį pašventintų ir taip ji ištisus metus namus nuo negandų saugotų.

„Senovėje tikėta, kad į verbas supinti anksti pavasarį išsprogę augalai saugo namus nuo perkūno, žemę – nuo graužikų ir sausros. Šiandienos kontekste, kalbant apie graužikus, vidurinę raidę „Ž” norėtųsi keisti raide „Z“ ir, tikiu, visiems bus dar aiškiau, kokius graužikus turime galvoje“, – teigia mugę organizuojančios Craftson.lt vadovas Renaldas Gražys.

Šių metų Kaziuko mugės simboliu tapsiančios milžiniškos verbos didžioji dalis verbų sekmadienį bus išdalinta praeiviams už savanoriškas aukas nuo karo daugiau nei metus kenčiančiai šaliai. Aukcione bus parduodamos trys dešimtys išskirtinių verbų, prie kurių palinkėjimus ir autografus dovanojo Prezidentas Valdas Adamkus, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta, dirigentas Modestas Pitrėnas, menininkė ir TV laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė, keliautojas Vytaras Radzevičius, LRT laidų vedėjas Marijus Žiedas, etnomuzikologė Zita Kelmickaitė, dainininkai Monika Linkytė, Justinas Jarutis, Vaidas Baumila, režisierius Aidas Giniotis, aktoriai Vytautas Rumšas, Rasa Samuolytė ir daugelis kitų Lietuvą garsinančių bei Ukrainai neabejingų asmenybių.

„700 verbų: paramos aukcionas Ukrainai” Katedros aikštėje prasidės sekmadienį, 11 val., o visos surinktos lėšos bus skirtos fondui „Mūsų širdys ir rankos Ukrainai“, vienijančiai Lietuvos Raudonąjį Kryžių, „Caritą“, „Maltos ordiną“, „Maisto banką“ ir „Gelbėkit vaikus“. Suaukotos lėšos bus skiriamos humanitarinei pagalbai, psichosocialinei pagalbai ir pirmajai pagalbai teikti. 

„Pernai vykusios Kaziuko mugės metu taip pat vyko amatininkų aukcionas. Buvo atvejų, kai už specialią Kaziuko mugės monetą su į dugną nuėjusio okupantų laivo atvaizdu bei legendine fraze buvo nepagailėta ir keturženklės sumos. Tikimės, kad šiemet mums visiems drauge pavyks dar geriau“, –  teigia R. Gražys.

700 verbų surišo tradicinių Vilniaus krašto verbų pynėjų komanda, o joms patarimus dalijo  tautodailininkė, sertifikuota amatininkė, jau septintos kartos verbų pynėja Agata Granicka. Pasak jos, sekmadienį iš Katedros aikštės po palaikymo akcijos Ukrainai žmonės namo nešis tradicinėmis spalvomis ir formomis rištas verbas. „Aukcione bus parduodamos verbos, kokias pynė dar mano močiutė ir promočiutė – jos didelės, autentiškos – tokios, kurias tik Vilniaus krašte surasti gali“, – pasakoja A. Granicka. 

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist