Liepos 7 dieną, 13 val., Vilniaus Katedros aikštėje bus duotas startas trečiajam elektrinių paspirtukų žygiui. Sparčiai populiarėjanti judėjimo priemonė jau išaugino didelę bendruomenę ir į šią šventę rinksis elektrinių paspirtukų mėgėjai iš visos Lietuvos.

Pirmieji du žygiai buvo surengti Kaune, o štai trečiasis vyks Lietuvos sostinėje. Jį šiemet padeda organizuoti Vilniaus miesto savivaldybė ir VšĮ „Sveikas miestas“. Maršrutas bus suplanuotas taip, jog jį bus galima įveikti ir silpnesniais paspirtukais, nukertant dalį trasos. O didesnių baterijų paspirtukai galės važiuoti pilną maršrutą.

„Pirmą kartą surinkome septynis paspirtukininkus, tiesiog susiskambinome ir pradėjome žygį. Viešai šio renginio dar neafišavome. Dabar kokių 50 dalyvių galima surinkti per valandą. Pernai Kaune jau susirinko žmonės iš 10 miestų. Maršrutas buvo įdomus, buvo pramogų. Pagrindinė žygio idėja – mes norime važiuoti vieni šalia kitų. Tai yra labai smagus potyris. Jis visai kitoks negu keliaujant dviračiu, nes pastarajam reikia daug erdvės, o paspirtukai nėra dideli ir visi gali nesunkiai reguliuoti greitį bei judėti arti vienas kito. Taip pat smagu tai, kad vieni iš kitų galime mokytis paspirtukų vairavimo ypatybių“, – pasakojo žygio organizatoriaus „Youtube“ kanalo „Mero paspirtukai“ įkūrėjas Merūnas.

Merūnas ir Meriukas yra šio kanalo personažai. Jie populiarina elektrinių paspirtukų judėjimą visoje Lietuvoje. Pasak organizatorių, žygyje turėtų dalyvauti ir nemažai vaikų, kurie gali važiuoti tuo pačiu paspirtuku kartu su tėveliais.

„Dalyvių skaičius bus tikrai didelis. Pernai dar norėjome sustiprinti branduolį Kaune, o šiemet jau nusprendėme rengti Vilniuje, nes čia yra susiformavusios didelės bendruomenės“, – teigė organizatoriai.

Pajudėję nuo Katedros aikštės, žygio dalyviai gražiomis sostinės gatvėmis judės link Vingio parko. Būtent ten bus galimybė pasikrauti paspirtukus bei piknike pabendrauti su bendraminčiais. Buvo svarstoma galimybė užsakyti kavinę ar tam tikrą maisto kiekį, bet sparčiai augant paspirtukininkų skaičiui, buvo pereita prie bendruomeniškumo.

„Gana sunku suplanuoti, kiek žmonių bus, kiek maisto reikės. Pikniko idėja yra tokia, kad patys žygio dalyviai pasiima savo maisto ir vaišinasi vieni su kitais. Pernai ši idėja labai pasiteisino. Buvo smagi valandėlė ant pievutės, buvo galima pabendrauti, susipažinti. Dėl to ir pasirinkome tam Vingio parką“, – kalbėjo organizatoriai.

Elektrinių paspirtukų judėjimas sparčiai populiarėja ir tą galima akivaizdžiai matyti didžiausiuose Lietuvos miestuose. Vis dėlto viešojoje erdvėje atsiranda ir vis daugiau nepatenkintų žmonių, kurie skundžiasi pavojingu vairavimu ir pėsčiųjų gąsdinimu.

Pasak organizatorių, nemažai žmonių elektrinius paspirtukus įsigijo įprastose parduotuvėse, o ten jiems niekas nepraveda jokio instruktažo. Dėl to per žygį nemažai dalyvių sužino įvairių šios transporto priemonės niuansų. Būtent Vilniuje ypač jaučiasi kultūrų skirtumas tarp paspirtukų naudotojų.

„Būtent tokiuose žygiuose mes stengiamės ugdyti paspirtukų riedėjimo kultūrą. Mes, „Mero paspirtukai“, kaip ir kitos specializuotos parduotuvės, stengiamės paaiškinti pirkėjams, kaip reikia važiuoti paspirtuku, kaip apvažiuoti pėsčiuosius. Retas kuris žino, kad pėstysis visada turi pirmenybę, net jeigu jis žengia per dviračių taką. Pastebėjome, kad kultūrų skirtumas itin jaučiasi Vilniuje. Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje tikrai keliaujant vyrauja gera atmosfera, visi patenkinti, paspirtukininkai vieni su kitais sveikinasi. Vilniuje arba Palangoje to bendruomeniškumo yra mažiau, dažnai yra trukdoma pėstiesiems, jiems keliamas pavojus. Dėl to žygyje norime atnešti šiek tiek kultūros ir galbūt parodyti kai kuriems, kaip reikia gražiai ir tvarkingai važinėti miestuose“, – kalbėjo organizatoriai.

Prie šio renginio prisideda ir Vilniaus savivaldybė, kuri yra suinteresuota geresne elektrinių paspirtukų naudotojų kultūra. Juolab, kad sostinėje didelį populiarumą turi paspirtukų dalinimosi sistema.

„Mes vieni už kitus esame atsakingi. Nenorime turėti jokių bėdų, nes kentėsime visi kartu. Jeigu atsitinka kokia pavojinga situacija, visada galima atsiprašyti. Panaši situacija yra buvusi ir su motociklininkais, kurie taip pat turi savo „Bike Show“ renginį, kad parodytų, jog jie nėra kažkokie „blogiukai“, o yra tokie patys eismo dalyviai kaip ir visi kiti. Kartu bendraudami ir kartu važiuodami galime atsakingumą padidinti“, – pridūrė Merūnas.

Žygio organizatoriai skatina žmones liepos 7 dieną praleisti be automobilio. Vilniečiai tą dieną galės pasinaudoti „CityBee“ akcija, o iš kitų miestų atvyksiantiems dideles nuolaidas taikys „Kautra“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist