Rugsėjo 8 d., Katedros aikštėje, Lietuvos kariuomenė kviečia vilniečius ir miesto svečius minėti Oršos mūšio pergalę. Prieš 506 metus tarp Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Maskvos didžiosios kunigaikštystės kariuomenių įvykusios ir lietuvių pergale pasibaigusios legendinės kovos atminimui rengiamos ginkluotės ekspozicijos, koncertai, aidės senovinių pabūklų salvės ir specialūs fejerverkai.

Istoriniuose šaltiniuose apie 1514 m. rugsėjo 8 d. vykusį Oršo mūšį pabrėžiama, kad artilerija suvaidino esminį vaidmenį mūšio eigoje.

Prisimenant Lietuvos didžiųjų kunigaikščių iškilmingų įžygiuotuvių į Vilnių tradicijas, nuo Aušros vartų iki Katedros aikštės šventinę eiseną ves Lietuvos kariuomenės orkestras. Pergalei paminėti skirto renginio metu taip pat gros Lietuvos kariuomenės orkestras, koncertuos Jazzu ir M. Mikutavičius.

Renginių metu bus trumpam ribojamas eismas 

Savivaldybė informuoja, kad organizuojant Oršos mūšio minėjimo renginius Senamiestyje bus trumpalaikiai eismo ribojimai:

  • 2020 m. rugsėjo 8 d. 19.15 val. organizuojama Lietuvos kariuomenės orkestro eisena nuo Aušros vartų Aušros Vartų, Didžiąja, Pilies, Šventaragio gatvėmis iki Katedros aikštės, kur iki 22 val. vyks koncertas ir Garbės sargybos kuopos pasirodymas
  • 2020 m. rugsėjo 8 d. 6–22 val. bus draudžiamas automobilių stovėjimas stovėjimo aikštelėje prie Katedros.
  • Galimi trumpalaikiai 10, 11, 33, 89 maršrutų autobusų nukrypimai nuo eismo tvarkaraščių.
Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist