MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nuotrauka: Sauliaus Žiūros
Renginiai

Ką veikti per Vaikų gynimo dieną Vilniuje? (Renginių gidas 2019)

Tarptautinė vaikų gynimo diena – švenčiama birželio 1-ąją.

Ši diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Tai pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę.

„MadeinVilnius.lt“ pateikia Tarptautinės vaikų gynimo dienos renginių gidą, kurie vyks Vilniuje ar netoli sostinės.

ŠVĘSKIME TARPTAUTINĘ VAIKŲ GYNIMO DIENA KARTU

Šeštadienį (birželio 1 d.) Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga Signatarų namai kviečia šeimas praleisti popietę muziejuje. Jūsų laukia įvairios edukacinės užduotis muziejaus ekspozicijoje, sužinosite apie Nepriklausomybės Akto pasirašymo aplinkybes ir susipažinsite su signatarų asmenybėmis.

KUR? Signatarų namai KADA? nuo 10 val.

ŠEIMŲ ŠVENTĖ – KONCERTAS „IŠGIRSKIME VAIKUS“

Kviečiame visus, mažus ir didelius, vaikų gynimo dienos proga, kartu smagiai praleisti laiką, padūkti ir patriukšmauti.

Sieksime vaikiško triukšmo rekordo, todėl raginame VISUS VAIKUS ATSINEŠTI SAVO TURIMUS BARŠKALUS, TARŠKALUS AR BŪGNELIUS.

Renginio metu jaunieji Vilniaus talentai demonstruos savo muzikinius ir šokio sugebėjimus.

KUR? Lukiškių aikštė KADA? nuo 11 val.

SVEČIUOSE PAS GELEŽINĮ VILKĄ

“Ei, vaikai! Kviečiu vaikų gynimo dienos proga jus su tėveliais atvykti į Gedimino pilies bokštą! Išgirsite ir pamatysite, kaip pasikeitė miestas nuo tų laikų, kai kunigaikštis Gediminas mane susapnavo! Iki pasimatymo vaikai! Au..u..!” – Geležinis vilkas.

Registruotis nebūtina, tačiau vietų kiekis ribotas.

KUR? Gedimino pilis KADA? 11 ir 15 val.

VAIKŲ DIENA SU BAZILISKU

Birželio 1 d. – vaikų diena. Todėl šią dieną smalsiausius ir aktyviausius vaikučius, kviečiame čiupti tėvelius už rankų ir atlėkti į Vilniaus gynybinės sienos bastėją. Jūsų lauks smagiai nusiteikęs gidas, su kuriuo pasivaikščiosite po penktą šimtmetį skaičiuojančius bastėjos mūrus. Be kita ko: rankose palaikysite kalaviją, sužinosite kaip prieš keturis šimtus metų šaudydavo iš patrankų, o svarbiausia – ieškosite mūsų bastėjoje gyvenančio drakono Bazilisko. Jį radę galėsite jam patikėti savo slapčiausius norus ir paslaptis…

Baziliskas laukia nesulaukia susipažinti su jaunaisiais drąsuoliais!

KUR? Vilniaus gynybinės sienos bastėja KADA? 13 ir 17 val.

LIETUVOS MOKSLEIVIŲ KŪRYBOS VAKARAS „ESAM“

Kūrybiškumo šventė Vilniaus rotušėje – birželio 1-ąją pažinti jaunąją kūrėjų kartą kvies Lietuvos moksleivių kūrybos vakaras „ESAM“

Birželio 1 d. 18.00 val. Vilniaus rotušėje į kūrybiškumo šventę pakvies jaunieji Lietuvos talentai – vyks Lietuvos moksleivių kūrybos vakaras „ESAM“. Ketvirtus metus iš eilės grįžtančiame renginyje iš visos Lietuvos suvažiavę gimnazistai atskleis savo gebėjimus muzikos kūrime ir muzikavime, poezijos ir prozos kūrime, režisūroje ir vaidyboje.

KUR? Rotušė KADA? 18 val.

DĖMESIO! KURIA VAIKAI

Ieškantys savo vaikams įdomių ir prasmingų užsiėmimų kviečiami šį šeštadienį, birželio 1 d., prisijungti prie pirmą kartą Vilniuje rengiamos vaikų edukacijos dienos. „Dėmesio! Kuria vaikai“ – iniciatyva, kurios metu net 11 Vilniaus kultūros įstaigų atvers duris ir kvies į nemokamus edukacinius užsiėmimus vaikams ir net jų tėveliams.

Vilniuje veikia nemažai kultūrinių įstaigų, tačiau kiek jos yra pažįstamos ir įdomios vaikams? „Dėmesio! Kuria vaikai“ paskatino jas susivienyti ir vienai dienai atsiverti su nekasdienėmis, specialiai vaikams sukurtomis programomis. Užsiėmimai rengiami ne tik centrinėje Vilniaus dalyje įsikūrusiose kultūros įstaigose, bet ir Naujojoje Vilnioje bei Trakų Vokėje.

Projekto organizatoriaus Užupio meno inkubatoriaus atstovė Ieva Ščervianinaitė teigia, kad rasti naują įdomią veiklą savo mieste – įmanoma, tereikia apsidairyti ir iš naujo įvertinti tai, ką turime aplink. „Juk kartais kokį muziejų ar biblioteką visiškai netikėtai atrandame kad ir visai šalia sa-vo namų. Šia iniciatyva norime priminti, kad kultūros vietų Vilniuje yra daug ir jos yra svetingos ir atviros bet kokio amžiaus lankytojams, kartu ir vaikams. Todėl neatsitiktinai šiam renginiui pasirinkome būtent Vaikų gy-nimo dieną“, – sako I. Ščervianinaitė.

Nuo pojūčių teatro iki poezijos, nuo origamio iki elektrainių, nuo lietuvių tautodailės iki indiškų raštų, nuo emocinio intelekto lavinimo iki pažinties su Vilniaus geto slėptuvėmis. Įvairių sričių edukacinė veikla lauks visų amžiaus grupių vaikų – nuo pačių mažiausių iki 18 metų. Tėveliai bus kviečiami apsilankyti ir jiems skirtuose užsiėmimuose.

Projekto dalyviai: Azijos menų centras, Energetikos ir technikos muziejus, Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus, Skalvijos kino centras, V. Myko-laičio-Putino memorialinis butas-muziejus, Vilniaus etninės kultūros cen-tras, Naujosios Vilnios ir „Saulutės“ bibliotekos, Trakų Vokės dvaro sodyba, Užupio meno inkubatorius, Žydų kultūros ir informacijos centras.

Visi užsiėmimai nemokami, tačiau vietų skaičius ribotas. Renginio programą, registraciją į užsiėmimus ir vietų žemėlapį galima rasti čia

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

12 skaitytojai (-ų) įvertino

1
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Monika Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
Monika
Skaitytojas
Monika

….

Panašūs pranešimai

Geriausių pasaulyje komunikacijos projektų autoriai bus paskelbti ir apdovanoti Vilniuje

ELTA

TV bokštas kviečia į išskirtines ekskursijas

Made in Vilnius

Penktą kartą Botanikos sode bėgs ūsuoti vyrai

Made in Vilnius

Katedros aikštėje vyks žuvusiesiems keliuose atminti skirta akcija

Made in Vilnius

Martyno Mažvydo bibliotekoje -nemokamos draugų dirbtuvės

Made in Vilnius

„Panoramoje“ šurmuliuoja „Austrių festivalis“

Made in Vilnius

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika