Renginiai

Ką veikti kovo 11-ąją Vilniuje? (renginių kalendorius)

Kovo 11-ąją vilniečiai ir miesto svečiai švęs Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 29-ąsias metines, kurių metu numatomi įvairūs renginiai.

MadeinVilnius.lt pateikia renginių kalendorių Vilniuje.

PAGRINDINIAI RENGINIAI

12 val. Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje. Čia bus galima išvysti Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopą ir Lietuvos kariuomenės orkestrą.

 

Nuo 12.15 val. iki 13.30 val. vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į eitynes nuo Nepriklausomybės aikštės Gedimino prospektu, Šventaragio gatve iki Katedros aikštės – drauge su šauliais, skautais nešti net 400 metrų ilgio Trispalvę. Iš Katedros aikštės Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa kartu su Lietuvos kariuomenės orkestru žygiuos L. Stuokos-Gucevičiaus, Liejyklos gatvėmis iki Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos aikštės. Eisenos metu numatomi trumpalaikiai eismo ribojimai.

12.30–18 val. Atvirų durų valandos Seimo I rūmuose, Lietuvos laisvės gynėjų ir Vitražo galerijose

13 val. Katedros aikštėje iš anksto užsiregistravusiųjų lauks net 38 ekskursijos. Prie Gedimino paminklo vilniečius ir miesto svečius antrus metus iš eilės pasitiks kelios dešimtys šventiškai nusiteikusių gidų, kurie pakvies į 1,5–2 val. trukmės nemokamas ekskursijas pėsčiomis po gražiausias senojo Vilniaus vietas. Kovo 11-oji bus puiki proga plėsti akiratį, mėgautis savo mylimu miestu, Laisve, atminti savitą sostinės istoriją.

 

13 val. Šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje

14 val. Rotušėje vyks Mažojo Šv. Kristoforo žymens apdovanojimai. Tai jau ketvirtus metus puoselėjama graži tradicija pagerbti jauniausius vilniečius, nusipelniusius mokslo, kultūros ir meno, sporto, savanorystės srityse. Iš viso bus išdalinta 11 apdovanojimų, daugiausiai – pasižymėjusiems kultūros ir meno srityje.

KITI RENGINIAI

LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA VALDOVŲ RŪMUOSE

Archeologiniai tyrimai buvusių Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų teritorijoje buvo pradėti Sąjūdžio laikais, kai Lietuva brendo savosios Nepriklausomybės atkūrimui. Simboliška, kad drauge su atgimstančia Nepriklausomybe iš nebūties buvo sugrąžinti ir gausūs bei vertingi ženklai, bylojantys apie mūsų šalies praeitį. Laisvės metais nuspręsta atkurti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus – kaip istorinio valstybingumo ir atgimusios Nepriklausomybės simbolį. Kviečiame vilniečius ir miesto svečius susipažinti su šiuo objektu, įkūnijančiu ir sujungiančiu Lietuvos praeitį, dabartį ir ateitį.

 

10.00–18.00 val. Paroda „Žmonės, grąžinę praeitį. Mindaugo Meškausko ferotipų magija“.

10.00–17.00 val. Žaidimas „Su Vyčio ženklu“.

11.00–16.00 val. Meninė studija „Laisvės žaislai“.

 

11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 val. Ekskursijos „Valdovų rūmai – istorinio valstybingumo ir atgimusios Nepriklausomybės simbolis“.

12.00–15.00 val. Iliuzionisto Antono Lavrentjevo šventiniai stebuklai.

10.00–18.00 val. „Virtuali kelionė laiku“

 

KOVO 11-OJI TUSKULĖNUOSE

Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse nuo 10 iki 17 val. nemokamas muziejinės ekspozicijos „Tuskulėnų dvaro paslaptys“ (Žirmūnų g. 1N) ir koplyčios-kolumbariumo (Žirmūnų g. 1F) lankymas. 

NEMOKAMOS EKSKURSIJA „VALSTYBINGUMO KELIU“

Vivid Vilnius kviečia vilniečius ir miesto svečius valstybingumo atkūrimo dieną švęsti kartu ir leistis į intriguojančią kelionę laiku per septynis Lietuvos valstybingumo šimtmečius – nuo XIII a. Mindaugo karalystės iki 1918-ųjų Vasario 16-ąją atgimusios Lietuvos valstybės bei Lietuvos nepriklausomybės atstatymo po penkiasdešimt metų sovietinės egzistencijos – 1990-ųjų Kovo 11 d.  nemokamoje ekskursijoje „Valstybingumo keliu“.

Ekskursija vyks: kovo 11 d. 15.00 val. Ekskursijos pradžia: nuo Mindaugo paminklo.

NEMOKAMA EKSKURSIJA: VILNIAUS LEGENDŲ LABIRINTAIS

Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dieną švęskime kartu! Šią ypatingą dieną kviečiame į nemokamą ekskursiją “Vilniaus legendų labirintais”. Ekskursija puikiai tinka visai šeimai!

Jums nusibodo sausi istorijos faktai ir reikia spalvingo pasakojimo? Tuomet ši ekskursija kaip tik Jums!

Ar žinote kur grandine buvo prirakinta garsioji burtininko Tvardausko juodosios magijos knyga? Ar teko girdėti, kad minėtas magas buvo iškvietęs jau mirusios Barboros Radvilaitės vėlę? Ar žinote, kad nuėjus į Arsenalo kiemą kartais pavyksta išvysti buvusios karalienės mylimojo šmėklą?

Būtina registracija el. paštu: [email protected]
Gidė lauks Jūsų prie Mindaugo paminklo (Arsenalo g.1).
Organizatorius: UAB “Fortuna Publica”

KOVO 11-OJI: KURIANTIEMS ČIA IR DABAR (VALSTYBĖS PAŽINIMO CENTRAS)

Šiemet Lietuvos nepriklausomybės dieną švenčiame turėdami kaip niekada daug progų prisidėti prie valstybės kūrimo: išrinkę naująsias savivaldybių tarybas, ruošiamės artėjantiems referendumams, Europos Parlamento bei LR Prezidento rinkimams. Vis dėlto, dalyvavimas valstybės gyvenime – ne tik balso atidavimas, bet ir kasdienė mūsų veikla, kūryba, dalinimasis idėjomis. Šventinę dieną Valstybės pažinimo centras kviečia įkvėpimo ateities darbams pasisemti iš kūrusių ir tebekuriančių Lietuvai!

11.30, 13.00, 14.30, 16.00 val. Pasisemkite idėjų ateities vizijoms iš praeities! 45 minutes trunkančio parodos „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“ seanso metu pristatomos netikėtos ir stebinančios vizionierių idėjos, kurtos tarpukariu, okupacijų laikotarpiu bei šiandieninėje Lietuvoje. Išankstinė registracija.

13.30, 15.30 val.  Atraskite neatrastas ekspozicijos dalis! Valstybės pažinimo centro ekspozicijoje slepiasi keli šimtai grafinių kodų: norint susipažinti su kiekviename jų pateikiama informacija, čia tektų praleisti kone visą parą. Kovo 11-ąją Valstybės pažinimo centro gidai kviečia į trumpus pasivaikščiojimus: per valandą išvysite įdomiausias ir lankytojų menkai ištyrinėtas ekspozicijos dalis. Išankstinė registracija.

Visą darbo laiką. Pasigaminkite valstybės simbolį savo namams! Šeimų su mažiausiaisiais Valstybės pažinimo centro bičiuliais lauks specialios kūrybinės dirbtuvėlės. Čia, padedami edukatorių, gaminsite pop-up atvirukus, pinsite trispalves – geltonos, žalios ir raudonos spalvos – vienybę simbolizuojančias apyrankes, gaminsite trispalvius vėjo malūnėlius ir kursite laisvės paukščius.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Valstybės pažinimo centras lankytojams bus atviras nuo 11 iki 18 val. (paskutiniai lankytojai įleidžiami 17 val.).

DEGUSTACINIS KINAS | KOVO 11 D. | LAISVĖS SKONIS

1990 m. kovo 11-oji suteikė mums ir ateities kartoms galimybę mėgautis puikiais dalykais, o jų tarpe ir nepriklausomu lietuvišku kinu, lietuvių vyndarių gėrimais bei ūkininkų brandintu sūriu, pagal geriausias pasaulio tradicijas. Todėl šventinis DEGUSTACINIS KINAS bus apie viską, kas pagaminta Lietuvoje.

Programa:

3 lietuviškų vynų degustacija su someljė. Gintaro Sino šeimos vyninė atrinko 3 ypatingus gėrimus, kuriais didžiuojasi.

Lietuvių ūkininkų sūrių žinovai ROOTS prie vyno parinko sūrius, kurie atsiskleis naujomis spalvomis šiame derinyje, nes užgesus kino salės šviesoms, ekrane matysime 3 filmus, atrinktus Lietuviškų trumpametražių filmų agentūros.

Vieta ir laikas: Downtown Food Hall and Kino Deli, A. SMETONOS G. 5, 2019-03-11 15:30.

NEPRIKLAUSOMYBĖS LAUŽAI ANT STALO KALNO

Tradiciškai Kovo 11 švęsti jaukiai, šiltai ir nuoširdžiai kviečia Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija kariūnai.

Esi tikras Lietuvos patriotas, tuomet privalai būti su mumis.

Moki dainuoti, groti ar žinai kas norėtų praturtinti mūsų visų šventę – parašyk! Stalo kalnas atviras visiems, laužo šviesa ir šiluma bus padalinta po lygiai.

PROGRAMA:

20.00 val. Renginio pradžia;
20.10 val. Laužo uždegimas;
20.15 val. Kariūnų grupės „Vytis“ dainos;
20.30 val. Riterių kovų šou;
20.55 val. Jūsų ir mūsų dainos;
21.10 val. Ugnies fakyrų šou
21.30 val. Virvės traukimas (Dalyvauja kas nori, išankstinė registracija nereikalinga);
21.50 val. Patriotiškiausiai apsirengusio renginio svečio rinkimai;
21.55 val. Tylos minutė žuvusiems už Lietuvos laisvę;
21.56 val. Priesaikos skaitymas
22.00 val. LR Himnas. Tautiška giesmė.
22.05 val. Renginio pabaiga, arba tada kai visi nuspręsime .

DAINUOJAME LAISVĘ

Skirtas, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Dalyvauja:

Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos moksleivis Mantas Berulis (fortepijonas),
Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokiniai ir mokytojai: Aušra Kašėtienė, Aušra Liutkutė Povilaitienė, Elvyra Sinkevičienė, Loreta Tiškienė, Laima Petruškevičienė, Aldona Jakavonienė, Romualda Pridotkienė,
Vilniaus bendrijos „Bočiai“ misrus choras „Ainiai“, vadovė Simona Vitkauskienė,
Vilniaus mokytojų namų liaudiškų šokių kolektyvas „Šoktinis“, vadovė Alma Lomsargė.

Vieta ir laikas: Mokytojų namai, Vilniaus g. 39/6, 2019-03-11 16:00

PLAUKIMAS VILNELE LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS DIENAI PAMINĖTI

1990 – jų pavasaris taip pat buvo ankstyvas. Anksti nutirpo sniegas, klasiokės anksti pasipuošė pavasariniais rūbais, kruopščiai pasiūtais pagal paskutinį “Burda moden” numerį, o mes su draugais jau vasario pabaigoje ledo ritulio lazdas iškeitėm į futbolo kamuolį…

Bet tais metais buvo kai kas dar, ką sunku ir beatpasakoti…

Ore tarsi tvyrojo vienybės, vilties, permainų ir krentančių nuo kūno vergo grandinių jausmas…

Data: 2019.03.11
Renginio pradžia: 10:30 val. (renkamės 10 :00)
Išplaukimo vieta: Naujosios Vilnios Vilnelės užtvanka (Vieta žemėlapyje 54°41’48.54″Š 25°22’49.90″R)

TRADICINIS KOVO 11 ŽYGIS Į MEDININKUS

Atšvęskime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną su VUŽK! Mūsų laukia radialinis žygelis po Medininkų apylinkes. Visi kartu aplankysim aukščiausią Lietuvos kalvą, Medininku pilį bei Medininkų žudynių memorialą. Žygiuodami įveiksime apie 10 kilometrų. Taip pat neapsieisime be laužo ir lietuviškų dainų.

IŠVYKIMAS: Renkamės pirmadienį, kovo 11d. aikštelėje prie įėjimo į Autobusų stoties IKI parduotuvės. Išvykstame 10 val. VYKSTAME SAVO AUTOMOBILIAIS, kooperuojamės, kas be automobilio. Parašykite, kiek žygeivių galėsit paimti į savo automobilius. Žygio pradžia 11 val. nuo Memorialo 1991 m. žuvusiems Lietuvos muitininkams. Vieta yra prie Minsko plento 1 km pravažiavus atsišakojimą į Medininkus

GRĮŽIMAS: 17:00~18:00. Atstumas 10km.

ORIENTACINIS ŽAIDIMAS „PASKUI NEPRIKLAUSOMYBĘ“

Kovo 11 – ąją Vilniaus universiteto studentų korporacijos „RePublica“ ir „Tilia“ organizuoja orientacinį žaidimą „Paskui Nepriklausomybę“. Šis renginys yra politinių asociacijų neturinti pilietinė iniciatyva, kurios tikslas – paskatinti visuomenę aktyviai ir intelektualiai paminėti šią valstybei brangią šventę.

Šiais metais nusprendėme tęsti kelionę per Lietuvą ir žaidimą organizuosime ne tik Vilniuje, bet ir Tauragėje. Šiuos miestus pasirinkome norėdami pasveikinti Lietuvą su Žemaitijos metais.

Taigi, Kovo 11 – ąją vilniečius raginame ieškoti Žemaitijos pėdsakų Nepriklausomybės kelyje! Suburkite bičiulių komandą ir leiskitės į smagų nuotykį širdžiai mielomis Vilniaus gatvelėmis.

Žaidimo pradžia: Kovo 11 d., 12 val.

EDUKACIJA ŠEIMAI – „GELTONA. ŽALIA. RAUDONA.“

Trys spalvos. Ir trijų spalvų komandos. Geltona, žalia ir raudona. Kovo 11-ąja tėvai su vaikais pasileis po Vilniaus bastėjos labirintus ir ekspoziciją, ieškodami atsakymų į užkoduotus klausimus. Gudrias užduotis padės įveikti tikslumas, greitis, sąžiningumas ir apgalvoti žingsniai. Tik laimingiausiems pavyks sudėlioti „Jaunojo lietuvio priesaiką Lietuvai“.

Būtina užsiregistruoti iš anksto čia.

EKSKURSIJA GEDIMINO PILIES BOKŠTE: KELIAS Į VALSTYBINGUMĄ

Kovo 11-ąja, minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, nepraleiskite progos sudalyvauti nemokamoje ekskursijoje Gedimino pilies bokšte.

Ekskursijos metu keliausite valstybingumo keliu: sužinosite, kaip Vilnius tapo sostine ir kaip jis keitėsi bėgant metams. Kuo reikšmingas buvo 1863–1864 metų sukilimas, ir kada pirmą kartą ant Gedimino pilies bokšto suplevėsavo trispalvė? Žiūrėdami 3D projekciją patys įsitikinsite, kokius audringus istorijos laikotarpius išgyveno sostinė ir šalies žmonės, kovoję už nepriklausomybę.

Ekskursija yra nemokama, tereikės įsigyti lankytojo bilietą.

Būtina užsiregistruoti iš anksto čia

UNIVERSITETAS MIESTUI

Kovo 11-osios proga #VU bendruomenė kviečia į šventinį koncertą Šv. Jonų bažnyčioje. Universitetas šią dieną miestui dovanos šventę, kurioje laukiami Vilniaus universiteto darbuotojai, studentai ir alumnai, VU senjorai, miestiečiai ir miesto svečiai.

Koncerto muzikinę dalį sudarys Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventei parengta Vilniaus universiteto folkloro ansamblis RATILIO programa. Pagrindinė atliekamų kūrinių mintis – žmonių meilė artimui ir Tėvynei, telkimasis tautoje ir tikėjimas valstybe bei jos ateitimi. Programoje skambės karinės-istorinės dainos ir sutartinės, laisvės kovų dainos bei muzika.

Iškilmingame renginyje bus paskelbtas ir apdovanotas Metų valstybės kūrėjas – labiausiai Lietuvos valstybei 2018 m. nusipelnęs asmuo ar organizacija.

Koncerto pradžia 15.00 val., durys atsidaro 14.30 val. Renginio trukmė – 1 val. 30 min.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button