Dešimtą kartą vilniečius ir miesto svečius džiuginusi architektūros šventė sulaukė rekordinio lankytojų skaičiaus – ekskursijos sulaukė 42 tūkst. vizitų. Renginio svečiai turėjo galimybę apsilankyti ekskursijose pastatuose, kurias vedė gidai-savanoriai,  pabendrauti su miesto kūrėjais ir stebėti meninius pasirodymus.

Sekmadienio vakarą renginio uždarymui organizatoriai ir gausus savanorių būrys susibūrė „Vilnius Tech Park“ kiemelyje, kur pažymėjo renginio gimtadienį ir apžvelgė savaitgalio rezultatus.

Šių metų programoje dalyvavo 60 pastatų, tarp kurių buvo net 12 naujokų. Pasak „Open House Vilnius“ projekto vadovų Emilijos Gruzdytės, Manto Razgaičio ir Ritos Tamulevičiūtės, jie sulaukė didžiulio susidomėjimo.

„Šiais metais programą išplėtėme tiek tipologine, tiek geografine prasme. Džiugu, kad lankytojus sudomino ne tik miesto centre esantys pastatai, bet ir nuo jo nutolę objektai, kaip pavyzdžiui, visiško anšlago sulaukę objektai Naujojoje Vilnioje. Taip pat pastebėjome, kad žmonėms buvo labai įdomu apsilankyti programoje pristatytuose gyvenamuosiuose namuose,“ – pasakoja E. Gruzdytė.

Daugiausiai vizitų šiais metais sulaukė Lietuvos Respublikos Prezidento rūmai, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas (Vileišių rūmai), ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, „Radijo namai“ ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras.

Viena šių metų programos naujienų buvo galimybė pabendrauti su miesto kūrėjais – architektais, urbanistais ir kitais miestą planuojančiais specialistais. Per savaitgalį šiuose susitikimuose sudalyvavo per 500 lankytojų.

„Šių metų renginio tema – žmonės, kuriantys miestą, todėl būtų sunku įsivaizduoti, kaip galėtume apie ją kalbėti be architektų ir kitų miesto kūrėjų bendruomenės įsitraukimo. Visada jautėme architektų palaikymą, ruošiant renginio programą, nuolat rėmėmės jų konsultacijomis kuriant ekskursijas. Šiais metais pajautėme ir didelį jų palaikymą ir norą prisidėti dalyvaujant pačioje programoje – atveriant savo biurus, pristatant savo darbus ir idėjas“, – dalinasi M. Razgaitis. 

Prie renginio šiais metais prisijungė ir rekordinis skaičius savanorių. Prie renginio savaitgalio prisidėjo daugiau kaip 500 savanorių.

„Mūsų renginys tvirtai stovi ant savanorių pečių. Jo tiesiog būtų neįmanoma suorganizuoti be žmonių įsitraukimo ir atsidavimo. Dėliodami programą ir keldamiesi ambicingus tikslus, juos galime pasiekti tik su didžiuliu savanorių būriu. Todėl visada labai džiaugiamės dėl kiekvieno sugrįžtančio ir sveikiname visus naujai prisijungusius. Savo gretose turime žmonių, kurie su mumis yra praktiškai nuo projekto pradžios“, – sako R. Tamulevičiūtė.

Programos metu pristatytus meninius pasakojimus stebėjo virš tūkstančio lankytojų. Jie kvietė lankytojus patirti netikėta menine forma prakalbintą architektūrą ir leido naujai pamatyti jau pažįstamus pastatus. Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose savo pasirodymus surengė M. K. Čiurlionio meno mokyklos Baleto skyriaus Šiuolaikinio šokio programos mokiniai ir meninis kolektyvas „Eye Gymnastics“.

„Open House Vilnius“ yra atviros architektūros savaitgalis Vilniuje, organizuojamas „Architektūros fondo“ nuo 2015 m. Jo metu duris atveria miesto pastatai, pasižymintys architektūros kokybe, svarba Vilniui ir bendruomenėms. Pastatuose vyksta ekskursijos, kurias veda gidai-savanoriai, jų architektai arba pastatų atstovai. „Open House Vilnius“ yra bendradarbiavimo projekto „Open House Europe“, bendrai finansuojamo Europos Sąjungos, ir tarptautinio tinklo „Open House Worldwide“ dalis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist