Nuo 1999 m., kai Europos kaimynų diena buvo pirmą kartą paminėta Paryžiuje, paskutinis gegužės penktadienis yra skiriamas būtent kaimynų bendravimui ir solidarumui skatinti. Antakalniečiai kaimynų dieną kviečiami švęsti jau penkerius metus iš eilės! Jubiliejinė kaimynų diena Antakalnyje bus minima šį ketvirtadienį nuo 18 val., Sapiegų parke įsikūrusiame bendruomenės edukacijos centre „Miesto laboratorija“. 

„Europos kaimynų dieną pirmą kartą surengėme prieš penkerius metus, kartu su Sapiegų parke įsikūrusio bendruomeninio daržo savanoriais. Tąkart renginys nebuvo didelis, kaimynai susirinko į bendrą erdvę su savo suneštomis vaišėmis pabendrauti, aptarti bendrų idėjų. Kasmet šventė augo ir plėtėsi, jos organizavimo iniciatyvą perėmė „Miesto laboratorijos“ savanoriai. Galime didžiuotis, jog šįmet šventės programą sudarys išskirtinai kaimynų ir kaimyninių organizacijų veiklos“, – sakė bendruomeninio edukacijos centro viena įkūrėjų Goda Sosnovskienė.

Šventės metu veiks papuošalų blusturgis, kur bus galima pasižvalgyti ir įsigyti įvairių antro gyvenimo laukiančių papuošalų. 19 val. koncertuos Bossa Samba & Goda bei Saulius Jegelevičius, veiks „Miesto laboratorijos“ kavinė, kuri pakvies kaimyniškai pavakarieniauti.

Daugiausiai veiklų bus skiriama mažiesiems kaimynams: į šokių pasirodymą pakvies studijos „Motus“ vaikai; vaikų darželio „Baltų šalelė“ mokytojos supažindins su kaimynystėje gyvenančiomis mitologinėmis būtybėmis, kvies pažaisti smagius žaidimus ant pievos, pagelbės runomis surašyti laišką kaimynams! „Gedimino miesto“ mokykla ves kūrybines dirbtuves bei suteiks progą pabūti laboratorijos mokslininkais ir patyrinėti Vilnelės bei Neries vandenį; studija „Spalvų juokas“ išmokins pasigaminti vėjo malūnėlius.

Desertų fėja kaimynė Virginija iš „Saldus kadras“ vaišins savo gamintais skanėstais, o „Miesto laboratorija“ šventės dalyvius pakvies pasmaližiauti ledais.

Šventės pradžia 18 val., vieta – „Miesto laboratorija“.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist