Renginiai

Jau septintą kartą Vilnelė nusidažys žaliai

Visą šį savaitgalį Airijoje ir didžiausiuose pasaulio miestuose, tokiuose kaip Niujorkas, Čikaga, Londonas ar Sidnėjus bus švenčiama Airijos globėjo Šv. Patriko diena. Prie didžiųjų miestų jau septintus metus iš eilės jungiasi ir Vilnius: kovo 17d., šeštadienį, vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į jau tradiciniu tapusį Šv. Patriko dienos renginį Užupio Respublikoje, lauko terasoje šalia Užupio tilto ir Užupio kavinės.

Šv. Patriko šventę Vilniuje organizuojantis Pianoman baro vadovas Saulius Galdikas pasakoja, kad šeštadienį Užupyje nuo 14.00val laukiama iki 1000 šventės dalyvių ir visiems žada gerą nuotaiką: susirinkusius pasveikins Airijos ambasadorius Lietuvoje p. David Noonan, specialiai į Vilnių atvykstanti airiškų šokių grupė „Ceili Rue“ iš Rygos bei Užupio Respublikos premjeras. Airiškais motyvais vėl žada nustebinti gyvai grosianti grupė Home Jazz Band, o Pianoman virtuvės meistrai stengsis visus papirkti tradiciniu airišku Guinness troškiniu (ang. Guinness pie). Septintus metus iš eilės į šventę kviečiami rinktis Airiški seteriai ir vilkogaudžiai bei jų šeimininkai, Vilnelę papuoš airiško garlaivio instaliacija (kurį organizatoriai gamina savo rankomis), esant palankiems orams tikimasi sulaukti baidarių entuziastų parado, o atėję svečiai bus apdovanoti tradicinėmis šventės kepurėmis. Pagrindinis renginio akcentas – pusvalandžiui žaliai nusidažanti Vilnios upė.

 

„Tradicija Šv. Patriko dienos proga dažyti upę žaliai gyvuoja ne viename pasaulio didmiestyje, o vilniečiai tokį vaizdą šiemet išvys jau septintą kartą. Šiemet tikimės sulaukti dar daugiau norinčių pamatyti šį neįprastą reginį ir airiškai šauniai praleisti prasidėjusio pavasario šeštadienį. Net pastebėjome, kad specialiai dėl mūsų renginio į Vilnių savaitgaliui atvyksta turistai iš Rygos ar Minsko ir tai mus ypač džiugina“, – sakė Saulius Galdikas, šventę organizuojantis padedant Užupio bendruomenei bei Airijos ambasadai.

Airijos globėjo Šv. Patriko diena pirmą kartą buvo paminėta 1737 m. Bostono mieste JAV kovo 17 d. Manoma, kad būtent tą dieną 461-aisiais mirė šv. Patrikas. Nuo tada šventė, kurios dalyviai vilki žalius drabužius ir puošiasi trilapio dobilo simboliais, paplito visame pasaulyje ir išradingai švenčiama daugybėje pasaulio miestų.

Upių dažymo žaliai tradiciją netyčia pradėjo Čikagos santechnikai, ieškodami skylių vamzdynuose ir tam naudoję specialius dažus. Nuo to laiko Čikagos upės dažymą iki šiol finansuoja santechnikų sąjunga. Dažai, naudojami upės dažymui, yra visiškai nekenksmingi, biologiškai savaime suyrantys. Juos naudoja ir Lietuvos šilumininkų bei energetikų įmonės, kad galėtų fiksuoti nuotėkius trasose ar testuoti savo vidines sistemas. Organizatoriai dažų saugos duomenis yra pateikę Valstybinei aplinkos apsaugos inspekcijai.

 

Programa

13:30-14:30 Susitikimas prie Užupio tilto, kur svečius pasitiks DJ Leprehaun.

14:30-14.55 Gyvos muzikos koncertas su Live Home Jazz Band.

 

15:00 Svečius sveikins Airijos ambasadorius David Noonan.

15:05 Svečius sveikins Užupio premjeras Sakalas Gorodeckis.

15.10-15:35 Vilnelės virsmas žalia.

 

15:10-15:30 Gyvos muzikos koncertas su Live Home Jazz Band.

15:30-16.00 Renginio pabaiga Užupyje. Šventės pratęsimas baruose: Piano Man bar, Gringo pub, Užupio kavinė ir Bistro 18.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button