Šią savaitę Vilniuje svečiuojasi garsiausia pasaulio cirko trupė „Cirque du Soleil“, kuri per keturias dienas surengs šešis spalvingojo OVO šou pasirodymus. Prieš ketvirtadienio premjerą žiniasklaidos atstovai turėjo unikalią galimybę išvysti cirko užkulisius. Pasižvalgykime po juos.

Kanadoje užgimusi organizacija per beveik 40 metų gyvavimo laikotarpį iš Monrealio gatvių akrobatų grupės išaugo į pramogų rinkos lyderius, kuriančius pasaulinio lygio patirtis šešiuose žemynuose. Nuo cirko įkūrimo, „Cirque du Soleil“ šou jau gyvai matė per 220 milijonų žmonių septyniasdešimtyje šalių.

„Cirque du Soleil“ organizacijoje visame pasaulyje dirba virš 4000 darbuotojų, kurie vienu metu rengia virš 25 skirtingų šou, o visi jie turi atskiras trupes. Viena tokių yra OVO šou trupė, kurią sudaro 100 žmonių iš 25 šalių. 52 trupės dalyviai yra artistai ir akrobatai, kurių tarpe rasime ir olimpinių sportininkų.

Likę 48 trupės nariai yra kartu keliaujantis techninis personalas – siuvėjai, apšvietėjai, garsistai, muzikantai, treneriai, vairuotojai, dietologai, virėjai, režisieriai ir daugybė kitų. Nepaisant to, cirkas kiekvienoje šalyje, į kurią keliauja, papildomai laikinai samdo papildomų darbuotojų techninėms užduotims atlikti ir dirba su vietiniais organizatoriais. Pavyzdžiui, Lietuvoje cirkas bendradarbiauja su agentūra „SEVEN Live“.

Gyvenimas cirke niekada nesustoja, kuo puikiai įsitikino užkulisio turo dalyviai. Turo metu artistai ir akrobatai treniravosi ir praktikavosi savo numerius pagal kruopščiai sudėliotą tvarkaraštį, siuvėjos taisė ir tobulino kostiumus, apšvietėjai ir garsistai testavo įrangą, virėjai sukosi virtuvėje. Vos dieną prieš buvo atlikti net 46 skalbimai, o artistų kostiumai naktį džiovinti specialiais ventiliatoriais.

„Pirmą kartą OVO šou pamačiau, kai buvau aštuonerių ir nuo tada įsimylėjau „Cirque du Soleil“. Visą paauglystę treniravausi, dirbau ir baigiau cirko bei gimnastikos mokyklą, kad galėčiau čia būti. Esu jaunas, noriu keliauti, pamatyti pasaulį, o cirkas man suteikia tokią galimybę“, – atskleidė vienas naujausių ir jauniausių, 21-erių metų amžiaus, OVO trupės narių iš Kanados.

Užkulisius aprodžiusi „Cirque du Soleil“ komunikacijos vadovės paaiškino, kad trupės gastrolės išties intensyvios: naujas miestas ar nauja šalis pakeičiama vos ne kiekvieną savaitę. Artistai per savaitę gauna dvi laisvas dienas, tuo metu atostogų gauna po dvi savaites kas tris mėnesius.

Nors treniruotės ir kelionės vyksta nuolatos, pats pasiruošimas spektakliui užima nuo 30 iki 90 minučių, per kurias kiekvienas artistas ir akrobatas turi užsidėti kostiumą ir patys pasidaryti sau grimą. Specialiai tam, prieš pradėdami gastroles, jie yra kruopščiai apmokomi grimavimosi kursuose.

Šią savaitę vykstantis OVO šou yra septintasis „Cirque du Soleil“ šou Lietuvoje. Praeityje Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje vyko cirko šou „Saltimbanco“, „Alegria“, „Quidam“, „Varekai“, „Toruk – the First Flight“ ir „Corteo“. Juos didžiausioje sostinės arenoje matė per 120 tūkst. žiūrovų.

OVO yra vienintelis „Cirque du Soleil“ šou, kuriame visi veikėjai yra vabzdžiai ir vabalai, taip pasakojant apie jų gyvenimą. Šou nagrinėja biologinės įvairovės grožį, todėl, šalia nuostabių akrobatinių triukų, žiūrovai taip pat supažindinami su kiekvieno iš veikėjų asmenybe ir skirtingų vabzdžių rūšių galimybėmis.

Šou pavadinimas OVO portugalų kalba reiškia „kiaušinį“, todėl pačioje šou pradžioje žiūrovai ant scenos išvys didžiulį, beveik 7 metrų aukščio ir 8,5 metrų pločio, kiaušinį. Spektaklio premjera Lietuvoje vyks ketvirtadienio vakarą, penktadienį laukia dar vienas šou, o abi savaitgalio dienas – po du pasirodymus.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist