Renginiai

Į Vilnių po pertraukos sugrįžta vandens slidininkų varžybos

Liepos 2-3 d. Gelūžės ežere Vilniuje vyks tarptautinės vandens slidinėjimo varžybos „Vilnius Open“, kurių dalyviai galės išbandyti jėgas visose trijose rungtyse – slalome, šuoliuose nuo tramplino ir figūriniame slidinėjime. Pastaroji rungtis į tarptautinių varžybų, kurių dalyviai kovoja ir dėl Europos reitingo taškų, programą mūsų šalyje įtraukta pirmą kartą.

„Vilnius Open“ vyks jau ketvirtą kartą. 2017 m. ir 2018 m. vandens slidininkai rungėsi tik slalomo trasoje, o 2019 m. įtraukta ekstremaliausia šios sporto šakos rungtis – šuoliai nuo tramplino. 2020 m. ir 2021 m. dėl pasaulinės pandemijos varžybos nevyko.

„Šiemet irgi planavome surengti slalomo ir šuolių nuo tramplino varžybas. Bet į „Vilnius Open“ nusprendusi atvykti Ukrainos jaunimo rinktinė pasiūlė pridėti ir figūrinį slidinėjimą. Ilgai nedvejoję sutikome“, – paaiškino varžybas rengiančio Vilniaus vandens slidinėjimo klubo „Skriejantieji bangomis“ vadovas, labiausiai tituluotas šalies vandens slidininkas Ričardas Lažinskas.

 

Šiemet varžybose planuoja dalyvauti sportininkai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Sakartvelo ir Ukrainos. Šiai karo siaubiamai šaliai atstovaus jaunimo rinktinė, birželį pradėjusi mėnesį truksiančią treniruočių stovyklą Augustove (Lenkija).

Visi dalyviai bus suskirstyti į devynias amžiaus grupes. Jauniausi slidininkai bus iki 10 metų, o vyriausi – sulaukę 65 ir vyresni. Per dvi dienas jie po keturis kartus stos į startą – kiekvienas galės pasirinkti ir vieną, ir dvi, ir visas tris rungtis, pavyzdžiui, startuoti dviejuose slalomo ir po vieną šuolių nuo tramplino bei figūrinio važiavimo varžybose.

Slalomo rungtis prasidės miesto paplūdimyje (Angelavos g.), o šuolininkai nuo tramplino ir figūrinio važiavimo rungties dalyviai startuos iš klubo „Skriejantieji bangomis“ prieplaukos (Padekaniškių g.).

 

„Varžybas planuojame pradėti 8 val. ryto. Vyks po du kiekvienos rungties važiavimus. Dienotvarkė priklausys nuo oro sąlygų. Visos rungtys labai efektingos, tad žiūrovams, šeštadienį ir sekmadienį atvykusiems prie Gėlužės, įspūdžių netrūks. Kviečiame visus atvykti ir praleisti keletą valandų stebint šį renginį“, – kvietė R.Lažinskas. Jam priklauso Lietuvos šuolių su vandens slidėmis rekordas – 61,1 m.

Tikimasi, kad tarp pagrindinių pretendentų į pergalę įvairiose amžiaus grupėse bus ir mūsų šalies atstovai – pandemija nesustabdė vandens slidinėjimo populiarumo bangos Lietuvoje.

„Bus sportininkų iš visų trijų mūsų šalyje esančių vandens slidinėjimo klubų – Anykščių, Elektrėnų ir Vilniaus. Tai ir vaikai, ir jauniai, ir suaugusieji. Beje, kalbant apie jaunimą, šie metai Lietuvos vandens slidininkams bus istoriniai – pirmą kartą turėsime du atstovus Europos jaunių čempionate Graikijoje“, – džiaugėsi stipriausias šalies vandens slidininkas R.Lažinskas.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button