Renginiai

Į laisvės kelią nuo Vilniaus iki Baltarusijos kviečianti baltarusė Irina: „Situacija negali likti tokia, kokia yra dabar“

Sekmadienį, rugpjūčio 23-ąją, istorinę Baltijos kelio dieną, nuo Vilniaus katedros iki Baltarusijos sienos nuvingiuos baltarusių kovą už laisvę palaikanti žmonių grandinė. Tokiu būdu iniciatyvos „Laisvės kelias | Vilnius – Baltarusija“ organizatoriai kviečia prisiminti lietuvių kovą už laisvę ir solidarizuotis su vos už keliasdešimt kilometrų nuo Lietuvos taip pat stipriai demokratijos trokštančia, istoriškai itin artima tauta. 

„Kažkada ir mes atstovėjome savo laisvės kelią. Šiandien už laisvę kovoja mūsų kaimynai ir mes vėl kimbamės rankomis solidarizuodamiesi su Baltarusijos žmonėmis. Vos per savaitę į „Laisvės kelią“ užsiregistravo keliasdešimt tūkstančių žmonių, kurie pasipuošę baltai, į rankas pasiėmę baltą arba raudoną kardelį jau šį sekmadienį stojasi už demokratiją ir laisvę. Norinčius, tačiau negalinčius fiziškai dalyvauti „Laisvės kelyje“ kviečiame „Laisvės TV“ YouTube kanale nuo 18 valandos žiūrėti tiesioginę renginio transliaciją“, – sako viena iš iniciatyvos organizatorių, „Laisvės TV“ direktorė Gabija Milašiūtė.

Planuojama, jog daugiau nei 30 kilometrų ilgio atkarpoje nuo Vilniaus katedros iki Baltarusijos pasienio ties Medininkais išsirikiuos apie 50 tūkst. neabejingų žmonių, lygiai 19 val. vakaro suformuosiančių unikalią, gyvą žmonių grandinę. Renginio organizatorių teigimu, akcijos dalyvių gretose susikibę rankomis stovės tiek iš skirtingų šalies miestų atvykę piliečiai, tiek iš kaimyninių valstybių atvažiavę svečiai.

 

„Aš esu Irina ir esu baltarusė. Šiuo metu aš labai išgyvenu dėl to, kas vyksta mano šalyje, todėl dalyvauju šioje akcijoje ir noriu pasakyti ačiū visiems neabejingiems. Mano tėvai, mano draugai, mano pažįstami Minske kovoja už laisvę. Žmonės bijo išeiti į gatvę, todėl, kad tiesiogine to žodžio prasme yra žudomi. Situacija turi pasikeisti. Ji negali likti tokia, kokia yra dabar“, – sako prie „Laisvės kelias | Vilnius – Baltarusija“ iniciatyvos prisidedanti baltarusė Irina.

Interaktyviame „Laisvės kelio“ žemėlapyje – 16 atskirų sektorių

Irinos, kartu su iniciatyvos autoriumi A. Tapinu įrašytos padėkos jau dabar skamba visiems užsiregistravusiems prisidėti prie reikšmingos solidarumo akcijos. 

 

Remiantis istorinio Baltijos kelio patirtimi, į solidarumo iniciatyvą „Laisvės kelias | Vilnius – Baltarusija“ atvykstančių žmonių patogumui lauks 16 atskirų sektorių su informaciniais punktais bei paskirtomis automobilių parkavimo zonomis. Interaktyvų „Laisvės kelio“ žemėlapį su įgarsintais informaciniais punktais, Baltarusijos realijas atliepiančiai aktualiais faktais bei padėkomis visi atvykstantys galės patogiai rasti savo telefone – techninio akcijos partnerio mobiliojoje programėlėje „#walk15“. 

„Visi mes puikiai žinome, kokia didelė yra laisvės kaina. Vis dėlto, šiandien ja mėgaudamiesi žinome ir tai, kaip svarbu, ir kaip verta dėl jos kovoti. Dėl šios priežasties, mums garbė bent simboliškai prisidėti ir išreikšti palaikymą demokratijos siekiantiems Baltarusijos žmonėms. Mobiliojoje programėlėje „#walk15“ visų akcijos dalyvių lauksiantis interaktyvus žemėlapis bus papildytas ne tik aktualia, su akcija susijusia informacija, bet ir padės iš arčiau susipažinti su faktine situacija, vykstančia mūsų kaimyninėje valstybėje“, – sako programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė. 

Renginio dieną akcijos dalyviai galės patys siųsti nuotraukas ir vaizdus iš skirtingų sektorių, kuriomis „#walk15“ komanda gyvuoju laiku atnaujins zonų vaizdus mobiliojoje programėlėje. Tokiu būdu, net ir negalintys dalyvauti akcijoje gyvai, turės galimybę stebėti realius vaizdus iš „Laisvės kelio“.

 

Kviečia rinkti laisvės žingsnius

Tiesa, kaip teigia akcijos organizatoriai, „Laisvės kelias | Vilnius – Baltarusija“ nėra vienintelis užgimęs būdas išreikšti solidarumą už demokratiją kovojantiems Baltarusijos žmonėms. Visą savaitę akcijos partneriai „Laisvės TV“ ir mobiliosios programėlės „#walk15“ kūrėjai kvietė rinkti simbolinius laisvės žingsnius interaktyvios iniciatyvos metu. 

Visi prie „Laisvės žingsniai“ iniciatyvos programėlėje „#walk15“ prisijungę dalyviai, rugpjūčio 24 d., dieną po „Laisvės kelias | Vilnius – Baltarusija“ gaus unikalius vardinius pažymėjimus, liudijančius, kad tapo šios istorijos dalimi. 

 

„Nors praėjo vos kelios dienos nuo interaktyvios iniciatyvos starto, jau dabar esame surinkę per 14 mln. laisvės žingsnių. Tikime, kad iki akcijos pradžios sekmadienį vakare šis skaičius taps net dar įspūdingesnis“, – sako V. Musvydaitė. 

Akcija „Laisvės kelias | Vilnius – Baltarusija“ vyks jau šį sekmadienį, rugpjūčio 23 d. 19 val., kelio atkarpoje nuo Vilniaus katedros iki Medininkų pasienio punkto. Norintys išreikšti palaikymą Baltarusijos žmonėms bei tapti istorinių įvykių dalimi, gali registruotis adresu www.vilniusbaltarusija.lt 

Akcijos dieną užsiregistravusieji bus laukiami pasirinktame sektoriuje. Sektoriaus informaciją bei įdomiais faktais praturtintą ir įgarsintą interaktyvų akcijos žemėlapį dalyviai gali rasti parsisiuntę mobiliąją programėlę „#walk15“. 

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
13 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
darius
darius
8 mėnesius

kada Lietuviai sukils pries senjoru genocida>, Baltarusija svarbiau uz savo zmones, /tichanovskajai isskirtines salygos karantino 14 dienu nereikia

Saulius
Saulius
8 mėnesius

Baltarusijos eksporte pirmoje vietoje yra naftos importas per Klaipėdą geležinkeliu ir naftos produktų eksportas į Rusiją, Ukrainą ir ES. Tai sudaro apie 13.5 milijardo dolerių. Po to eina kalio trąšų eksportas (irgi per Klaipėdą) ir maža dalimi medienos eksportas. Gauta valiuta doleriais naudojama pagrinde maitinti Baltarusijos valdžią ir jėgos struktūras, įskaitant omoną. Vienu žodžiu, per Lietuvą keliauja parduodama nafta ir trąšos , o už gautas pajamas Lukašenka slopina opoziją. Gaunasi veidmainystė: iš vienos pusės Lietuva remia Baltarusijos opoziciją, o iš kitos remia Lukašenką finansiškai, nes tai taip pat naudinga įmonei Lietuvos Geležinkeliai ir Klaipėdos uostui, kurie pelnosi iš Baltarusiško tranzito.… Skaityti daugiau

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button