Renginiai

Į gatves vėl išrieda Dinozauras: 54-ąjį kartą švenčiamos fizikų dienos (renginio programa)

Šeštadienį Vilnių vėl drebino Fiziko diena (FiDi). Jau 54-ąjį kartą vyksianti VU Fizikos fakulteto studentų organizuojama šventė, kuri, dėl savo gilių tradicijų ir dydžio, yra užsitarnavusi Vilniaus miesto šventės statusą.

„FiDi (Fiziko Diena) – tai didžiausia studentiška šventė Lietuvoje, vykstanti kiekvieną pirmąjį balandžio šeštadienį, jau 54-erius metus. Tai šventė, kurios atitikmens nerastume visame pasaulyje. FiDi yra radikalios saviraiškos įrankis. Kiekvienais metais aibės studentų įgyvendina pačias nestandartiškiausias idėjas su minimaliais resursais. Šios idėjos manifestuoja kaip socialinės akcijos, atrakcionai, vizualizacijos, važiuojantys dinozaurai ir dalykai, kurių formą sunku įvardinti“, – rašoma organizatorių pranešime.

Nuo pat pirmojo 1969 m. įvykusio FiDi gimimo, ji tapo išskirtiniu reiškiniu, kuris kasmet pristato nemažai naujovių ir nesustoja evoliucionavęs.

 

Labiausiai matoma šventės dalimi taps tradicinės eitynės Vilniaus centre su Dinu Zauru praminta dinozauro imitacija, pastatyta ant sunkvežimio „GAZ“ platformos.

FIDI 54 PROGRAMA

DIENINĖ DALIS 10:00 – 14:00 val.

Dieninės metu senas geras Fizikos fakultetas vienai dienai įgauna jėgų ir tampa Fizlendu. Aplinkui kaip grybai dygsta atrakcionai, kuriuos per žiemą ir pavasarį rūsy kepė, virė ir virino fizikai. Žmonės ir kiti į šventę susirinkę padarai džiaugiasi išbandydami šiuos atrakcionus, o dar labiau džiaugiasi, kad po jų liko gyvi. Visą atmosferą šildo gyvas koncertas, o kartais ir saulė. Laiminga liaudis Fizlende ošia, klausosi muzikos, giria ir apžiūri fizikų prakaitu prikeltus išradimus.

 

EISENA 14:00 val.

Atėjus pietų metui į Fizlendo karalystę sava eiga atrieda visų išsiilgtas Dinas Zauras. Tada būna aišku, kad mūsų tikslas – Filologės. Taigi prasideda eisena paskui didelį žalią dinozaurą. Fizikai lydi milžiną įvairiomis transporto priemonėmis, visose galūnėse laikydami po vėliavą ir tampydami balso stygas. Tepalų ir svarkės vaikai geri, palaiko vargšą Diną, fiziškai ir morališkai padeda atsiprašyti filologių už praeities skriaudas. O kol visi draugiškai keliauja, visas Vilnius aidi ir žino, kad mieste lankosi fizikai. O filologės tuo metu sparčiai ruošia jiems pasirodymą.

VAKARINĖ 18:00 val.

 

Suprakaitavus bei pavargus po Fizlendo pramogų ir eisenos, į gyvenimą naujų spalvų įneša vakarinė, kuri kviečia gerai užjudėti. Čia įsiplieskusi muzika netyla iki pat paryčių, o šėlstantys atlikėjai sukuria nepamirštamą atmosferą, tad įspūdžių bomba garantuota kiekvienam. Be muzikos yra ir galybė kitų pramogų tad vakarinė nepalieka nė vieno nuobodžiaujančio.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
20 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button