Šiandien Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje prasidėjo I-asis tapybos pleneras „Pradžia“. Jame tapytojai, fotografai, grafikai, iš viso 20 dalyvių, visą savaitę kurs meno kūrinius, o vakarais kartu su besidominčiais menu klausysis paskaitų, diskutuos. Savaitgalį dėmesys bus skiriamas vaikams, o parodos atidarymas numatomas sekmadienį, rugsėjo 30 dieną.

„Kurti po mūsų bažnyčios skliautais ir tuo dalintis su visais yra labai graži iniciatyva. Smagu, kad toks gausus būrys kūrėjų bus su mumis visą savaitę, tikiuosi, kad ne tik plenerą, bet ir paskaitas bei parodą aplankys daugybė žmonių”, – sakė Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčios klebonas br. kun. Evaldas Darulis OFM.

Tapybos plenero sumanytojas Titas Valdas Ancevičius džiaugiasi, kad prieš kurį laiką gimusi idėja šiandien pritraukė daugiau nei 20 kūrėjų: tapytojų, fotografų, akvarelininkų, grafikų. Visą savaitę kurs: Edita Dalia Rakauskaitė, Romualdas ir Vita Balinskai, Rita Škarnulienė, Ramūnas Čeponis, Goda Lukaitė, Irena Jomantienė, Sigita Maslauskaitė ir kiti.

„Dažniausiai plenerai vyksta vasarą ir kūrėjai kviečiami į Lietuvos regionus. Tačiau kodėl nepabandžius kurti čia, Vilniuje, vienoj gražiausių bažnyčių su gilia istorija. Norime, kad ir patys kūrėjai bendrautų su mūsų lankytojais, tuo tikslu organizuojame paskaitas, į kurias kviečiame ir visus norinčius”, – sakė plenero sumanytojas Titas Valdas Ancevičius.

Pasak T. Ancevičiaus, kurti turi būti ne tik smagu, bet ir prasminga. Todėl parodos pavadinimas siejamas su Pradžios knyga, kurioje aprašomas pasaulio sukūrimo istorija.

PRADŽIA. Šis žodis, atsivertus Senojo Testamento Pradžios knygą, iškalbingai atskleidžia pirmojo tapybos plenero Bernardinų bažnyčioje filosofiją. Pradžia – tai balta drobė, kurioje atsiveria neišmatuojamos kūrybos galimybės. Pradžia – tai kasdienė nauja saulė ir naujas žmogaus gimimas. Viskas priklauso nuo mūsų pačių, kuriančiųjų, – ką į tą naują dieną sudėsime, kokiais norais ir siekiais ją užpildysime, įprasminsime, apipinsime.

Numatoma plenero programa:

Rugsėjo 25d.  – 18 val. Susitikimas su  br. kun. Juliumi Sasnausku (Bernardinų bendruomenės centre, Maironio g. 10)

Rugsėjo 26d. – 18.30 val. prof. Juozo Algirdo Pilipavičiaus paskaita „Bernardinų freskos“ (Bernardinų bendruomenės centre, Maironio g. 10)

Rugsėjo 27d. – 18.30 val. Mindaugo Slapšinsko OP paskaita „Bažnyčia ir muziejus – erudicija ir pamaldumas“ (Bernardinų bendruomenės centre, Maironio g. 10)

Rugsėjo 28d. – 18.30 val. Dr. Sigitos Maslauskaitės paskaita „Krikščioniškos ikonografijos problematika seniau ir dabar: trys punktai“ (Bernardinų bendruomenės centre, Maironio g. 10)

Rugsėjo 29 d. Diena su vaikais – kūrėjai lauks vaikų nuo 13 – 15 val. ir nuo 15 – 17 val. (Bažnyčios koridoriuje)

Rugsėjo 30d. 12 val. vyks parodos „Pradžia“ atidarymas (Bernardinų bendruomenės centre, Maironio g. 10)

Paroda bus eksponuojama iki spalio 31 dienos.

Apie „Vilniaus šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapiją“

Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapijoje tarnauja broliai pranciškonai. Šv. Pranciškus Asyžietis (1181–1226) – vienas žinomiausių šventųjų, kuris įkūrė net tris ordinus – Mažesniųjų brolių (pranciškonų), Šv. Klaros neturtėlių seserų ir Pasauliečių pranciškonų ordiną. Vilniuje broliai pranciškonai (bernardinai) prie Vilnelės įsikūrė 1469 m. čia pakviesti Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Kazimiero Jogailaičio.

Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapija įkurta 1814 m. vyskupo Jeronimo Stroinovskio. Pirmiausia ji apėmė Užupio priemiestį. Po 1863 m. sukilimo vienuolynas carinės valdžios buvo uždarytas, vienuoliai išvaryti, o parapija perduota dieceziniams kunigams. Sovietinė valdžia 1949 m. bažnyčią visai uždarė, parapiją perkėlė į Šv. Onos bažnyčią. Po sovietinės okupacijos 1994 m. į Bernardinų bažnyčios griuvėsius vėl sugrįžo broliai pranciškonai, o 2001 m. oficialiai buvo atkurtas Šv. Pranciškaus ir Šv. Bernardino vienuolynas ir istorinė Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapija. Populiarus pavadinimas „bernardinai“ kilęs iš XV a. gyvenusio ir pranciškonų ordiną reformavusio Šv. Bernardino Sieniečio vardo.

Šiuo metu Bernardinų parapija vykdo daug  veiklų, kuriose aktyviai dalyvauja Užupio, Senamiesčio gyventojai ir kiti vilniečiai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist