Klubas „Dance Mind“ kartu su „Hilton Garden Inn“ vasarišką šeštadienio vakarą pakvietė pasinerti į argentinietiško tango ritmus. Visi, išsiilgę kelionių, naujų įspūdžių bei jausmų kupinos muzikos, rugpjūčio 1 d. Hilton Garden Inn kiemelyje susirinko pasimėgauti Argentinos kultūra bei pasigrožėti svajingais tikrojo argentinietiško tango šokiais. Nesuvaidintų emocijų nešami kiemelyje sukosi įvairių Lietuvos tango klubų ir mokyklų šokėjai.

Vakarą organizavo „Hilton Garden Inn“ bei tango ir šokio terapijos klubas „Dance Mind“. 

Tokius tango vakarus – o jie vadinasi „Milonga Underground“ – klubas „Dance Mind“ organizuoja kiekvieno mėnesio pirmąjį šeštadienį. Milonga – tai svarbus reiškinys tango kultūroje, tai ne tik šokių vakaras, bet ir socializacijos renginys, turintis gilias tradicijas ir ypatingą etiketą. Paprastai milongos vyksta salėse su parketu, tad galėtų kilti klausimas: ar šokti ant grindinio plytelių nebuvo nusižengimas tango tradicijoms? Anaiptol. Anot klubo „Dance Mind“ įkūrėjų Halinos Ir Valentino Kulinič tai buvo tarsi grįžimas prie dar senesnių tradicijų, nes tango – tai liaudies šokis, tik skirtingai nuo daugumos liaudies šokių, kurie atsirado kaimo vietovėje, tango, yra „pilkojo miesto peizažo atspindys“, ir būtent ant Buenos Airių bei Montevideo grindinių buvo žengti pirmieji tango žingsniai. Tad Hilton Garden Inn kiemelyje Tango šokėjai ir žiūrovai galėjo tiesiogiai pajusti, kaip šis šokis atrodė prieš daugiau nei šimtą metų.

Tango kultūra be galo turtinga ir įvairiapusė. Tai šokio menas, poezija, muzika, mada, filosofija ir netgi savita  kalba. Ir nevalia pamiršti, kad tango savo esme – tai socialinis šokis – šokis, kuriuo žmonės mėgaujasi jį šokdami. Klubas „Dance Mind“ tvirtai laikosi šio principo – čia šokėjai skatinami nustebinti pirmiausia save ir partnerį, improvizuoti, mėgautis nuo pirmo žingsnio. Ne mažiau svarbu tai, kad tango neturi sienų, ir tai ne abstraktus posakis, tai tango technikos ypatybė – socialinio tango šokėjai puikiai jaučiasi nuvykę į bet kurią pasaulio miesto milongą, nes gali atlikti, atrodytų, sudėtingiausius žingsnius ir judesius šokdami su partneriais, kurių dar prieš penkias minutes visiškai nepažinojo.

Mes, „Hilton Garden Inn“ komanda nuoširdžiai tikimės, kad ši šimtmetį menanti šokio bei svetingumo pažintis taps indėliu į daugiakultūrį Vilniaus įvaizdį ir skatins vilniečius bei miesto svečius aktyviai žengti į tango bei kitų šokių pasaulius, teigia viešbučio generalinis direktorius Tadas Ėvaltas.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

15 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist