Gruodžio 27–29 ir 31 dienomis M. K. Čiurlionio namai kviečia į šventinių koncertų ciklą „Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį“, nukelsiantį klausytojus į žavingą svajonių, pasakų, pasakėčių ir padavimų pasaulį.

Jaukiame M. K. Čiurlionio namų muzikos salone tarp Kalėdų ir Naujųjų metų karaliaus akordeono, liutnios, fortepijono garsai, operinė muzika ir poetinis žodis. Šventinio muzikinio ciklo metu, magiškai spragsint Namų židiniui, bus pristatytos keturios įvairiaspalvės programos – „Šekspyro laikų dainos“, „Muzika dviem“, „Stebuklų nakties sapnas“ ir „Akordeono muzikos vakaras“. Kiekviena jų praturtins klausytojų gyvenimus nekasdieniais, legendomis ir svajonėmis apipintais skambesiais bei pakvies pasinerti į šventinį nakties šurmulį – nuo brėkšmos iki aušros.

Pirmuosiuose ciklo koncertuose publiką džiugins svečių iš Estijos ir Lenkijos pasirodymai. „Stebuklų vakare“ pirmasis suskambs akordeonas. Solistas, kamerinės muzikos atlikėjas, išskirtinio talento akordeonistas Momiras Novakovičius (Serbija/Estija), pelnęs per 40 apdovanojimų tarptautiniuose muzikos konkursuose, atliks intriguojančią, nepaliaujančią ieškoti unikalaus akordeono skambesio, programą. Vakaro metu pinsis barokiškos Italijos, iššūkių kupinos Prancūzijos ir Argentinos jausmingojo tango melodijos.

Antrajame vakare prabils vienu seniausių styginių muzikos instrumentų laikoma liutnia. Svečias iš Lenkijos Mateuszas Lawniczakas, talentingasis senosios muzikos atlikėjas, pakvies į XVI ir XVII a. Šekspyro laikų Angliją, kuomet, daugeliui kompozitorių atsisakant polifoninės muzikos, gimsta naujasis liutnios dainos žanras – „ayre“ – vėlyvajame renesanse tampantis labai dažna ir svarbia dramos teatro dalimi. Mateuszo Lawniczako programa „Šekspyro laikų dainos“, kupina subtilumo, trapumo, oteliškojo tragizmo, atskleis ne tik atlikėjo skonį ir meistriškumo lygį, bet taip pat perkels klausytoją į Viljamo Šekspyro spektaklių pertraukas, kuriose tarp pjesių veiksmų, skambant populiariosioms to laikmečio dainoms ir melodijoms, kurdavosi kolektyvinis spektaklis, nepaklūstantis jokiems dėsniams – tik aistrai, improvizacijai ir šurmuliui.

Vis labiau jaučiant artėjančią naujųjų metų pradžią, operos solistas, sodraus boso savininkas Tadas Girininkas ir pianistas Justas Šervenikas susirinkusiems svečiams dovanos kamerinės muzikos koncertą „Muzika dviem“. Nuolatiniai scenos partneriai, kartu parengę ne vieną muzikinę programą ir pasirodę svarbiausiose Lietuvos bei užsienio koncertų salėse, šį kartą M. K. Čiurlionio namuose atliks keturis vokalinius ciklus. Trečiojo „Stebuklų vakaro“ pirmojoje dalyje skambės didžiojo romantiko Johanneso Brahmso ir jo amžininko Hugo Wolfo „Michelangelo dainos“, tarp kurių vietą atras ir pianisto Justo Šerveniko atliekamos dvi J. Brahmso miniatiūros iš ciklo fortepijonui „Fantazijos“. Antrąją koncerto dalį sudarys XX a. pradžios kūrėjų Rogerio Quilterio ir Geraldo Finzio vokaliniai ciklai, parašyti Šekspyro tekstais, ir Vytauto Barkausko trys satyriniai paveikslėliai.

Gruodžio mėnesio paskutiniąją dieną – 31–ąją – išlydės ir naujus metus pasitiks Lietuvos publikai puikiai pažįstamas fortepijoninis Sonatos Deveikytės-Zubovienės ir Roko Zubovo duetas. Jiems atliekant Felixo Mendelssohno muziką Šekspyro romantinei komedijai „Vasarvidžio nakties sapnas“, aktorė Rasa Samuolytė lydės klausytojus į „stebuklų nakties sapną“.

K. Čiurlionio namai, įsikūrę Savičiaus gatvės vienuoliktu numeriu pažymėtame name, kviečia atrasti stebuklus kartu ir lai senųjų tradicijų žavesys praturtina gyvenimą nekasdieniais vaizdais, legendomis ir svajonėmis!

Koncertų pertraukų metu klausytojai galės pasivaišinti vynu ar gaiviaisiais gėrimais. Koncertų ciklas yra Vilnius 700 programos dalis. Daugiau informacijos www.mkcnamai.lt

Ciklo „Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį“ koncertai:

12.27 18:00 „Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį“: Momir Novakovič (Serbija/Estija), akordeonas.

12.28 18:00 „Šekspyro laikų dainos“: Mateusz Lawniczak (Lenkija), liutnia, vokalas.

12.29 18:00 „Muzika dviem“: Tadas Girininkas, bosas, ir Justas Šervenikas, fortepijonas.

12.31 18:00 „Stebuklų nakties sapnas”: Sonata Zubovienė ir Rokas Zubovas, fortepijoninis duetas, ir Rasa Samuolytė, aktorė.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist