Renginiai

Gegužė – pažinties su miesto regioniniais parkais mėnuo

Kviečiame miestiečius aktyviai pailsėti ir pažinti gamtos paslaptis Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose. Kiekvieną gegužės mėnesio savaitgalį keliaukime žaliaisiais takais, palieskime, paragaukime, pajauskime pavasarinę gamtą. Sužinokime neįmintas paslaptis patys ir papasakokime tą naują žinią draugams.

Nors pavasaris dar nedžiugina saule ir šiluma, tačiau gamta jau dovanoja mums savo turtus apie kuriuos galėsite sužinoti gegužės 6 d. (šeštadienį) vyksiančiame praktiniame užsiėmime gamtoje “Pavasariniai laukiniai augalai mūsų sveikatai”. Kartu su žolininke Rasokle stebėsime ir pažinsime bundančius augalus, ragausime jų, sužinosime apie jų panaudojimo galimybes stiprinant organizmą. Pavasaris dilgėlių, beržų, kiaulpienių metas, todėl apie juos išgirsime daugiausia. Užsiėmimas vyks Pūčkorių apylinkėse, šalia Pūčkorių pažintinio tako. Užsiėmimo pradžia 11 val., trukmė apie 2,5 val. Tiksli susitikimo vieta bus pranešta užsiregistravusiems dalyviams.

Gegužės 13 d. (šeštadienį) kviečiame pakeliauti Pavilnių regioninio parko takais – Belmonto, Pavilnio, Tuputiškių ir Pūčkorių apylinkėmis. Ties Belmontu pradėję žygį, keliausime erozinės plynaukštės šlaitais, Vilnios pakrantėmis, buvusio Leoniškių palivarko vietovėmis, pro Tuputiškių serpantiną link Belmonto malūno. Paskutinėje atkarpoje mėgausimės Pūčkorių pažintinio tako vaizdais. Žygio pradžia 11 val., trukmė apie 4 val. Norintieji keliauti renkasi S. Batoro gatvėje esančioje „Rudens“ autobusų sustojimo vietoje, žygis baigsis prie Pūčkorių piliakalnio. Neužmirškite šiltos arbatos, užkandžių bei patogios avalynės. Laukiami visi. Žygio vadas geografas ir kelionių fanatikas Tadas Šidiškis.

 

Ar žinot kurie paukščiai suka lizdus, o kurie gyvena inkiluose? Ką miške veikia nykštukas su karietaite? Kas švilpauja miške? Atsakymus į šiuos klausimus sužinosite gegužės 21 d. (sekmadienį) ornitologinio žygio metu  “Verkių regioninio parko sparnuočiai”.  Žygyje susipažinsime su miško ir ežerėlių paukščiais. Pamatysime ir išgirsime strazdus, genius, pečialindas, bukutį, liputį, varnėnus ar net poną garnį. Išmoksime atskirti keleto paukščių balsų. Žygį ves ornitologas, www.pazinkpaukscius.lt įkūrėjas ir edukacinių užsiėmimų vadovas Gediminas Petkus. Žygis vyks Verkių regioniniame parke, Ežerėlių geomorfologiniame draustinyje. Trukmė apie 1,5 val. Tiksli susitikimo vieta bus pranešta užsiregistravusiems dalyviams.

Dėmesio! Pirmiesiems 10 užsiregistravusiems www.teleskopai.lt suteiks galimybę žygio metu išbandyti naujus žiūronus.

O gegužės 27 d. (šeštadienį) 11 val. Balsio ežero paplūdimyje (Verkių regioniniame parke) susitiksime su kineziterapeute Vilniaus visuomenės sveikatos biuro atstove Milda. Ji papasakos apie pirmąją pagalbą gamtoje: kalbėsime apie erkes, įgėlimus, traumas, skendimus, saulės smūgį ir pan. Tai aktuali tema mėgstantiems laisvalaikį leisti gamtoje. Nepamiškite pasiimti vandens, užkandžių ir pasirūpinti patogia avalyne, nes vietoje nesėdėsime, o aktyviai keliausime Žaliųjų ežerų pakrantėmis. Užsiėmimo pradžia 11 val., trukmė 2 val.  Tiksli susitikimo vieta bus pranešta užsiregistravusiems dalyviams.

 

Dėmėsio! Užsiėmimuose dalyvių skaičius ribotas, todėl BŪTINA registracija. Registracijos formą rasite mūsų internetinėje svetainėje www.pavilniai-verkiai.lt naujienų skiltyje.

Visi renginiai nemokami. Juos organizuoja Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button