Renginiai

Gedulo ir vilties dienai atminti – specialus renginių maršrutas „Kultūros naktyje“

Birželio 14 d. vilniečiai ir sostinės svečiai užplūs centrinę miesto dalį – iki vėlyvo vakaro vyks tradicinė „Kultūros naktis“. Vienos dienos festivalį sudaro daugiau nei 100 renginių: nuo klasikinės muzikos koncertų iki pašėlusių šokių. Minint Gedulo ir vilties dieną „Kultūros naktis“ parengė specialų maršrutą tragiškoms netektims ir pasipriešinimui atminti. Į programą įtraukta 14 renginių, kurie padės pagerbti tremtinius, prisiminti jų likimus ir taip išsaugoti istoriją.

Kviečiame susipažinti su penkiais  pagrindiniais Gedulo ir vilties dienai atminti skirtais renginiais:

Spektaklis „Laiko dvelksmas“

Krokuvos gatvės teatro KTO spektaklis – tai poetiškas teatrinis kūrinys, įkvėptas Gabrielio Garsijos Markeso, Hugo Klauso, Emilio Zegadlovičiaus kūrybos. Į vaikystės pasaulį nukeliantis spalvingas šou kupinas 1920-iesiems – 1930-iesiems metams mažam Lenkijos miesteliui būdingų įdomių veikėjų ir baugių situacijų. Tai – universalus pasakojimas apie vaikystę, paauglystę, baimę, žiaurumą ir meilę.

 

Kur? Katedros aikštė

Kada? 23:00 val.

Spektaklis „Ledo vaikai”

Į Nacionalinį dramos teatrą sugrįžta Birutės Mar monospektaklis „Ledo vaikai“. Tai nepaprastai jautri, asmeniška istorija sukurta pagal režisierės tėvų ir kitų Lietuvos tremtinių Sibire prisiminimus. Skaudžią mūsų tautos istoriją Birutės Mar lūpomis pasakos mažametė mergaitė, kuriai teks susidurti su stingdančiu šalčiu, badu bei artimųjų mirtimis.

 

Kur? Nacionalinis dramos teatras

Kada? 19:00 ir 22:00 val.

Atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“

Tai jau ketvirtus metus organizuojama tremtinių bei politinių kalinių vardų ir likimų akcija, kurios metu visoje Lietuvoje perskaitomi daugiau nei 100 000 vardų ir likimų. Akcijos tikslas parodyti, jog tremtis nėra tik skaičiai ar statistika, o tikri žmonių išgyvenimai su tikromis istorijomis. Vilniuje skaitymai prasidės 13 val. ir truks visą naktį, kol bus ištartas paskutinis vardas.

 

Kur? Aukų gatvės skersgatvis, šalia Genocido aukų muziejaus

Kada? birželio 14 d. 13:00 val. –  birželio 15 d. 11:00 val.

Panašūs projektai: 19:00 – 20:30 val. „Karas ir pokaris popkultūroje“ (Vokiečių g., šalia VU TSPMI)

 

21:00; 22:00; 23:00; 00:00 val. „Gedimino pilis istorinių įvykių sūkuryje“ (Gedimino pilies bokštas)

KoncertasĮ Tavo rankas atiduodu: Gedulo ir Vilties dienai skirtas J. S. Bacho arijų koncertas ir fotografijos iš Sibiro tremties vietų“

Šv. Ignoto bažnyčioje suskambės J. S. Bacho kūryba, kurioje atsispindės giliausias žmonijos skausmas bei galinga viltis, kylanti iš Dievo meilės. Juk net ir pačiomis beviltiškiausiomis akimirkomis, skiriant daugybei kilometrų nuo Lietuvos, tremtiniai neprarado vilties, jog vieną dieną sugrįš namo. Koncertą papildys fotografo Ričardo Grigo ekspedicijų metu surinkti šiuolaikiniai kadrai iš Sibiro tremties vietų.

Kur? Šv. Ignoto bažnyčia (Šv. Ignoto g. 6)

 

Kada? 22:00 – 23:00 val.

Panašūs projektai: 22:00 – 23:00 val.„Malda sniegynuose“ (Vilniaus ev. liuteronų bažnyčia)

23:00 – 00:30 val. „Lux Organi / Muzikos ir šviesos meditacija“ (Organum koncertų salė)

Projektas „Atminties žemėlapiai“

Vienai nakčiai Marijos ir Jurgio Šlapelių namo – muziejaus rūsio skliautai virs partizanų bunkeriu. Didžiuliame žemėlapyje bus žymimos tremties vietos, vyks pogrindžio skaitymai iš Rimanto Kuprio knygos „Saugoti amžiams. Mūsų šeimos tremties istorija“, skambės patriotinės lietuvių dainos. Ekrane pasirodys dokumentinis filmų ciklas „Lagerių moterys“, kuriame prakalbs trys garbaus amžiaus lietuvės. Moterys dalinsis skaudžiomis savo gyvenimo patirtimis, kurias patyrė tremtyje.

Kur? Marijos ir Jurgio Šlapelių namas – muziejus (Pilies g. 40)

Kada? 19:00 – 23:00 val.

Panašūs projektai: 17:30 – 00:00 val. „Neeilinė kultūros sesija Seime“ (Lietuvos Respublikos seimas)

18:00 – 23:00 val. „Kultūros balaganas Dūmų gatvėje” (Dūmų fabrikas)

19:00 – 00:00 val. „Judesio stotelė” (Vilniaus geležinkelio stotis)

Visi „Kultūros nakties“ renginiai yra nemokami. Festivalio partneriai: Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, draudimo bendrovė „Seesam“.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button