Renginiai

Gatvės muzikos diena vyks liepos 18

Trečią gegužės šeštadienį turėjusi vykti keturiolikta Gatvės muzikos diena (GMD) Lietuvos gatves sudrebins liepos 18 d. Registracija į renginį jau aktyvi – muzikantai gali rezervuoti norimą pasirodymų laiką ir vietą naujoje GMD svetainėje www.gmd.lt.

Nors pavasarį siautusi epidemija sutrukdė ilgametei tradicijai – muzikos šventę rengti trečia gegužės šeštadienį, šiemet Gatvės muzikos diena vyks liepos 18 dieną.

Šių metų naujiena – dar patogesnė interneto svetainė lankytojams ir muzikantams. Ji leis ne tik paprasčiau užsiregistruoti, bet ir matyti visų GMD miestuose vykstančių pasirodymų lokaciją ir laiką patogiau nei anksčiau.

 

GMD projekto vadovė ir koordinatorė Viktorija Mamontovaitė kalbėjo, jog šiemet daugiau dėmesio bus kreipiama į muzikantus, tad šventės tema – „Muzikos personažai“.

„Kiekvienas muzikantas yra išskirtinis ir įdomus savo muzikos suvokimu, tad tampama tarytum personažu, veikėju“, – akcentavo Viktorija. Ji džiaugiasi ir nauja svetaine: „Mums svarbu, kad svetainė būtų patogi ne tik dalyviams, bet ir svetainės lankytojams bei kitų miestų koordinatoriams.“

Vizualaus marketingo studijos „Guvus“ atstovas Paulius Šaparnis teigė, jog komandos, kuri tobulino tinklalapį, tikslas – sukurti maksimaliai greitą ir ypač patogią svetainę renginio dalyviams ir organizatoriams.

 

„Patys esame muzikantai, todėl tai dar labiau skatina atsiduoti svetainės kūrimui ir geram rezultatui“, – džiaugėsi Paulius.

GMD organizatorių komanda šiemet bendradarbiauja su Vilnius GO ir prisideda prie projekto „Atostogos Vilniuje“.

Nors karantinas švelninamas, GMD metu bus skatinama laikytis saugaus atstumo, pasirodymų lokacijos bus išdėstytos didesniais tarpais siekiant sumažinti žmonių būriavimasi siaurose senamieščio gatvėse.

 

Gatvės muzikos diena kasmet vyksta nuo 2007-ųjų. Ją sugalvojo ir pradėjo muzikantas Andrius Mamontovas draugams elektroniniu paštu išsiuntęs kvietimus išeiti į lauką ir groti sostinės gatvėse. Nuo to laiko idėja taip išplito, kad tapo ne tik visos Lietuvos miestų gatves muzikos garsais užliejanti šventė, bet ir tarptautinė tradicija.

Profesionalūs muzikantai ir mėgėjai visą dieną koncertuoja miesto gatvėse, o šventės pabaigoje ir muzikantai ir žiūrovai jungiasi į improvizaciją „Drum2gether“. Ankstesniais metais Gatvės muzikos dieną savarankiškai organizavo Norvegija, Belgija, Ukraina, Rusija, Latvija, Baltarusija, Olandija, Gruzija, Armėnija ir Airija.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button