Mūsų šalyje pirmą kartą viešės „Zaha Hadid Architects“ atstovas Marko Gligorovas. Balandžio 4 dieną vyksiančioje konferencijoje „Pastato anatomija: subalansuoti sprendimai“ jis skaitys pranešimą apie šiuolaikinio interjero tendencijas.

Procesas, reikalaujantis pasiruošimo

„Visai kaip siekiant parašyti puikų literatūros kūrinį, taip ir kuriant tobulą interjerą, šiam procesui reikia gerai pasiruošti. Informacijos analizavimas ir jos nuolatinis redagavimas yra būtinos sąlygos. Tai atsiperka galutiniame rezultate sukuriant dizainą, kuris atrodė neįsivaizduojamas pradžioje“, – apie tobulo interjero siekimą kalba M. Gligorovas.

Pranešėjas pristatys išbaigto interjero koncepciją, dalinsis patirtimi kaip pasiekti idealų interjerą, sujungiant modernias detales bei aksesuarus su išmaniosiomis technologijomis. M. Gligorovas žada papasakoti apie asmeninius darbus ir atskleisti, kaip įgyvendinami nestandartiniai vienos žinomiausių pasaulyje architektūros studijų projektai.

Paklaustas, kodėl pasirinko interjero dizainerio kelią ir kaip galiausiai atsidūrė „Zaha Hadid Architects“, pašnekovas teigia: „Norėjau spręsti problemas pačiu efektyviausiu ir gražiausiu būdu – sukurdamas kažką, kas peržengtų laiko ir erdvės ribas, taip pranokdamas mūsų pačių dabarties suvokimą. Nors šio tikslo siekimas buvo ir yra didelis iššūkis, tačiau svarbiausia yra išlikti nuolankiam, žemiškam.“

Projektai sudėtingėja

Pranešėjas pasakoja, kad šiuo metu baigiamas projektas Saudo Arabijos sostinėje Rijade. „Natūraliai atsirandantys elementai įkvėpė sukurti sudėtingų formų architektūrinį projektą, kuriame išryškėja įvairių formų ir modelių geometrinė tipologija. Taip pat pradėsime dirbti su nauju infrastruktūriniu projektu šiek tiek arčiau mūsų namų (Londono), kuris turėtų būti labai įdomus. Tikimės, kad 2019 m. bus dar geresni nei 2018-ieji“, – intriguoja pašnekovas.

Interjero dizaineris pokalbį užbaigia Zaha Hadid citata: „Architektūra neturi būti susijusi tik su prieglobsčio kūrimu žmogui. Ji turi įkvėpti, nuraminti, priversti susimąstyti.“

Zaha Hadid – amerikietė, 1979 m., po studijų Londone, čia įkūrusi savo architektų studiją „Zaha Hadid Architects“. Po ketverių metų ji jau kūrė tarptautinį pripažinimą pelniusius objektus. Vienas didžiausių ir svarbiausių anuomet buvo privatus laisvalaikio ir poilsio centro Honkonge projektas. Pastato projektas pavadintas „Viršūnė“ (angl. The Peak), nes primena tarp kalvų paguldytą dangoraižį. Dėl neįprastos pastato formos architektė pelnė dekonstruktyvizmo kūrėjos etiketę. Šio tipo architektūra įkvepia nestabilumo, judėjimo ir architektūros elementų fragmentiškumo įspūdį. Tačiau XX a. 9–10 dešimtmečiai Europoje buvo perversmų laikas, kai griuvo nusistovėjusios normos bei sistemos ir kūrėsi naujos. Todėl dekonstruktyvizmas atnešė architektei ir jos įkurtai studijai pasaulinę šlovę.

Konferenciją rengia architektūros ir interjero dizaino platforma „Structum“ kartu su Lietuvos architektų sąjunga. Renginys vyks balandžio 4 d. kino teatre „Multikino“, PC „Ozas“. Konferencija yra nemokama, tačiau reikalinga registracija. Tai galite padaryti čia.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist