Renginiai

Fabijoniškėse – nemokamas savigynos seminaras

Vilniuje toliau tęsiamas didelio susidomėjimo sulaukiantis ir daug naudingos praktinės informacijos suteikiantis savigynos seminarų ciklas. Vasario 2 d. Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinėje gimnazijoje (Gedvydžių g. 8) vyks jau ketvirtasis savigynos spec. parengimo instruktoriaus Žilvino Šriubšos seminaras, kurio šįkart tema – kaip gintis nuo užpuoliko, smūgiuojančio ranka arba koja, bei  kaip judėti erdvėje ekstremalios situacijos metu.

Tai bene populiariausias savigynos būdas, mat daugelis žmonių puolimą supranta kaip smūginės krušos ataką.

„Dažniausiai konfliktai prasideda nuo apsižodžiavimų ar nedidelio pastūmimo. Mažas susikibimas galiausiai išsivysto iki kumščių panaudojimo. Seminare aptariami gynybos veiksmai nėra sportiniai ir tai yra alternatyva sportiniam požiūriui į dvikovą. Mokėjimas judėti ekstremalioje situacijoje prevenciškai gali jus išgelbėti nuo netikėto užpuolimo, tarkim, iš nugaros. Neretais atvejais teisingas, vikrus judėjimas gali jus geriau apsaugoti negu išmokti gynybos veiksmai. Laikomės principo, kad su minimaliomis pastangomis pasiektume geriausią rezultatą“, – teigė Ž. Šriubša.

 

Rimtai koviniu sportu užsiimantys žmonės per ilgą laiką išmoksta gynybos technikų ir gali, reikalui esant, panaudoti savo meistriškumą ir jėgą, tačiau daugumai žmonių nėra galimybių lankyti tam tikros sporto šakos treniruotes (reguliariai) dėl įvairių priežasčių, todėl atsidūrę konfliktinėje situacijoje daro daug „klaidų“.

„Gynybos judesys turi būti natūralus-instinktyvus. Kita klaida – žmonės dažnai praranda pusiausvyrą, tačiau čia jau reikalingas sudėtingesnis darbas su svorio centru. Taip pat žmonės dažnai nekontroliuoja to, kas vyksta aplinkui. Dažnai yra susikoncentruojama ties vienu žmogumi, iš nugaros atėjęs užpuoliko draugas atlieka lemtingą smūgį. Labai svarbu yra stebėti visą aplinką. Kovojant ringe tu žinai, kad niekas neiššoks iš šono, o gatvėje visada reikia matyti viską 360 laipsnių. Tam yra specialūs pratimai, kurie suaktyvina abudu smegenų pusrutulius ko pasekmėje pagreitėja aplinkos  analizavimo greitis ir žmogus į susidariusią situacija reaguoja savalaikiai ir adekvačiai“, – pasakojo Ž. Šriubša.

Seminaras bus naudingas tiek vyrams, tiek moterims, o pratimai ir veiksmai yra saugūs ir adaptuoti dėstyti neprofesionalams. Vieno seminaro metu nerealu išmokti apsiginti nuo bet kokio užpuoliko, bet garantuojamas turiningai praleistas laikas ir suteiktos naujos kertinės ir naudingos žinios savigynos klausimais.

 

„Žmonių skaičius su kiekvienu seminaru vis auga. Čia ateina paprasti žmonės. Mano tikslas dirbti su tais žmonėmis, kurie nėra atletai. Tai moterys, vyrai (neaukšti, neatletiški, nesportuojantys aktyviai, vyresnio amžiaus). Žmonių atsiliepimai po seminarų suteikia tik geras emocijas, todėl matau didžiulę šios idėjos naudą“, – pridūrė savigynos specialistas.

Užsiėmime dalyvauti gali asmenys nuo 14 metų. Reikalinga išankstinė registracija el. p.  [email protected]

Mokomasis seminaras vyks vasario 2 d. 14 val. Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinėje gimnazijoje.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
FastFood

Kitą kartą parašykite apie vykstantį seminarą jam pasibaigus. Klounai.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button