Renginiai

Europos parkas kviečia į dėmesingą kelionę po meno pasaulį

Spalio 25 d., sekmadienį, 11 val. Europos parko muziejuje vyks renginys, kurio dalyviai leisis į dėmesingą kelionę po meno pasaulį, patirs meną „lėtai“ kartu su atidos mokytoju Pauliumi Rakštiku.

Kiekvieno žmogaus meno patyrimas gali būti unikalus ir įsimintinas. Renginyje bus kviečiama stabtelėti, atsikvėpti, pažvelgti sukoncentravus dėmesį, pajusti „čia ir dabar“ akimirką… Atrasti meno ir gamtos vienovę, pažinimo džiaugsmą, pajusti gamtos ritmą, kraštovaizdį, ugdyti dėmesingumą ir vidinę ramybę. Tai kvietimas meną pažinti taip, kad ši patirtis būtų gili, prasminga ir paliečianti, turiningai praleisti laiką.

Renginiu siekiama atkreipti dėmesį į dėmesingumo ugdymo, gilesnio aplinkos pajautimo svarbą, skatinti meno pažinimą, turiningesnį jo patyrimą. Kviečiame atsikvėpti, pailsėti nuo vis didėjančio gyvenimo tempo, skirti laiko ne tiek skubotam susipažinimui, bet įsigilinimui, pažvelgimui iš naujo, atradimui.

 

Europos parkas, Europos centro muziejus šalia Vilniaus, kurio turtinga ekspozicija po atviru dangumi išdėstyta net 55 hektarų plote, – puiki vieta turiningai ir sveikai praleisti laisvalaikį supamiems nuostabaus gamtos ir meno pasaulio.

Renginio eiga: 

  • Įžanga. Kvietimas ir įkvėpimas meną pažinti lėtai, dėmesingai.
  • Dalyviai leisis į dėmesingo meno patyrimo kelionę – naujų matymo taškų, kampų, naujo pažinimo paieškas. Nesvarbu, jei meno kūrinys jau matytas, o gal ir ne kartą, – visuomet galima atrasti kažką naujo. Visi meną matome ir suvokiame pagal savo realybę, kaskart susitelkus į meno kūrinį ir į patį „matymą“ su nauju nusiteikimu apims nauji patyrimai.
  • Dalyvių pasidalinimas savo įspūdžiais, mintimis, atradimais.
  • Apibendrinimas, stebėtų meno kūrinių autorių, jų minčių ir idėjų aptarimas vaišinantis arbata ir apelsininiais sausainiais.

Dalyvavimas su kvietimu, narystės kortele arba muziejaus bilietu. Būtina registracija čia.

 

Paulius Rakštikas – psichologas, dėmesingo įsisąmoninimo (angl. mindfulness) mokytojas, knygos „Staigmena gyventi“ autorius, mobiliosios meditacijų programėlės „Pauzė“ kūrėjas.

Projektą „Dėmesinga kelionė po Europos parką“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button