Renginiai

Europos dieną Vilniuje kils ES vėliava, skambės Lietuvos, Ukrainos ir ES himnai

Vilniuje visą savaitgalį Lukiškių aikštėje vykusiuose renginiuose, skirtuose Europos dienai ir Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą (ES) 18 metų sukakčiai paminėti, daug dėmesio skirta Ukrainos žmonėms ir jų kovai už europietiškas vertybes palaikyti.

Pirmadienį – Europos dieną – šventėje Lukiškių aikštėje bus atidaryta paroda „Ukraina: karas Europoje“. Ją atidarys Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Pagrindinėje scenoje pasirodys ukrainiečių ansambliai, dalyvaus menininkai ir amatininkai, bus organizuojamas aukcionas Ukrainai paremti. Narystės ES siekiančią Ukrainą bus galima atrasti 150 kv. metrų dydžio Europos žemėlapyje.

11 valandą Garbės sargybos kuopos kariai iškilmingai pakels ES vėliavą, bus atliekami Lietuvos, Ukrainos ir ES himnai. Susirinkusiuosius pasveikins ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė ir užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis. Konferencijos dėl Europos ateities užbaigimo proga ir minint Europos jaunimo metus, ministrė pirmininkė diskutuos su jaunimo atstovais apie Europos ateitį.

 

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba surengs diskusiją apie Rytų partnerystę: „Lietuva – laisvės ir demokratijos gynyboje: kodėl rūpinamės „ne savo kiemu“?“

Pirmadienį savo veiklą taip pat pristatys Armėnijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Danijos, Latvijos, Estijos, Moldovos, Rumunijos, Lenkijos, Slovakijos, Prancūzijos ir Sakartvelo ambasados. Jų palapinėse bus įvairių veiklų – viktorinų, nacionalinių žaidimų, bus renkamos aukos Ukrainai, bus pristatinėjamos pačios šalys.

Europos dienų renginiuose, kaip skelbia URM, taip pat dalyvaus Lietuvos institucijos: ministerijos, Užimtumo tarnyba, Raudonasis Kryžius, „Maisto bankas“, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ir kitos.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button