Renginiai

Dominikonų vienuolynas kviečia į nemokamą ekskursijoje po Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo dominikonų bažnyčią

Bažnytinio paveldo muziejus, sausio 11 d., šeštadienį, 15 val. kviečia dalyvauti ekskursijoje po Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo dominikonų bažnyčią, pamatyti per tris Nepriklausomybės dešimtmečius jos erdvei skirtus sakralaus meno kūrinius ir išgirsti jų atsiradimo istorijas. Grupę lydės ir Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo dominikonų vienuolyno bendruomenės atstovas – br. kun. Mindaugas Slapšinskas OP.

1993 m. tėvas Jonas Dominykas Grigaitis OP vienuolyne prie Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios atkūrė Pamokslininkų (dominikonų) ordiną Lietuvoje. Kartu ėmėsi tvarkyti ir sovietmečiu apleistą bažnyčią, kuri buvo uždaryta 1948 m., naudota kaip vaisių ir daržovių, vėliau – Operos ir baleto teatro sandėlis. Dominikonų vienuolyno ansamblyje tuo metu veikė Šv. Jokūbo ligoninė. Joje dirbusios Dievo Apvaizdos seserys paprašė Vaidoto Žuko pagalbos įrengiant ligoninės koplyčią; jo pakviestas skulptorius Rimantas Sakalauskas sukūrė koplyčios tabernakulį, o Vladas Urbanavičius – altorių, celebrantų krėslus ir suolus. Tai buvo vienas iš ankstyviausių vienuolijų užsakymų menininkams po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo.

Uždarius ligoninę, koplyčios baldai buvo perkelti į Šv. Pilypo ir Jokūbo bažnyčios presbiteriją. Dominikonų vienuolyno kampe, buvusios koplyčios išorėje, vis dar likęs Vlado Urbanavičiaus įkomponuotas kryžius. Tuo tarpu atgimstančios Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios erdvę papuošė ne vienas šiuolaikinio meno kūrinys. Naujausias – dailininkės Patricijos Jurkšaitytės sukurtas Pal. Teofiliaus Matulionio atvaizdas (2019) šoniniame altoriuje.

 

Ekskursijos pradžia – prie įėjimo į Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo dominikonų bažnyčią (Vasario 16-osios g. 11, Vilnius). Trukmė – 1 val.

Būtina registracija tel. 8 5 269 7803. Registruojama iki 30 dalyvių.

Organizatoriai: Bažnytinio paveldo muziejus, Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo dominikonų vienuolynas

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button